دکتر ماریا مردای 4 رینوپلاستی 4 جراحی بینی استخوانی
مدت زمان مطالعه 5 دقیقه

جراحی بینی استخوانی

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه 5 دقیقه

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی در واقع به منظور برطرف کردن عیوب موجود در بینی های استخوانی انجام می گیرد. این گونه بینی ها معمولا دارای پوست نازکی هستند و از نیم رخ  دارای قوز می باشند.برای اینکه بتوان نقص های این گونه بینی ها را برطرف کرد جراح بینی با توجه به سلیقه فرد و تشخیص خود تکنیک های مورد نظر را در جراحی اجرا می کند .

جراحی بینی (3)

جراحی بینی پهن

جراحی زیبایی بینی

رینوپلاستی از جمله جراحی های صورت است که به زیبایی بینی می پردازد. برای اینکه جراح بتواند تصمیم صحیحی برای جراحی بگیرد باید معاینه دقیق انجام دهد . در این معاینه پزشک به پوست بینی ، انحراف بینی و اندازه پل بینی و سوراخ ها توجه می کند. تفاوت اصلی که بینی های استخوانی با گوشتی دارند این است که مقدار ضخامت پوست بینی فرق دارد در بینی های استخوانی نازک و در بینی های گوشتی کلفت است.

نتیجه جراحی بینی استخوانی

پیش از عمل زیبایی بینی عکس برداری هایی از فرد انجام می گیرد. برای مثال فرد در حالت خنده ، نیم رخ تمام رخ و یا سه رخ عکس می گیرد . جراح با اعمال تغییرات می تواند تصویری از بینی فرد برای خود بسازد. معمولا چون بینی های استخوانی دارای غضروف های قوی و بافت استخوانی مستحکم هستند راحت تر می توان نتیجه فانتزی را در آنها دید. بینی راحت تر شکل می گیرد.

دلایل داشتن بینی های استخوانی

اینکه شکل و ویژگی های بینی شخصی استخوانی است معمولا به مسائل ژنتیکی مربوط است به همین دلیل پیشنهاد می شود به هیچ عنوان به دستگاه های کوچک کننده بینی که در شبکه های اجتماعی و رسانه ها تبلیغ می شود اعتماد نداشته باشید و بدانید که تنها راه کوچک کردن بینی و فرم دادن به آن از راه جراحی زیبایی بینی میسر خواهد داشت .

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

ضخامت پوست در بینی هر فرد سبب تفاوت در ساختار بینی می باشد .

بینی های استخوانی یا غضروفی پوست نازکی دارند و برعکس ، بینی های از نوع گوشتی دارای پوست ضخیم و کلفتی می باشند .

بینی های استخوانی به دلیل پوست نازکی که دارند ،تمام جزئیات ساختاری بینی در زیر پوست نمایان می باشد .

اگر فردی  جراحی بینی استخوانی داشته باشد در صورت شکستگی استخوان کاملا قابل لمس و مشاهده می باشد .

همینطور در نیمه پایینی بینی به علت قطر کم پوست ، عموما غضروف ها قوی تر و مستحکم ترند که پهن شدگی و افتادگی نوک بینی کمتر است . این در حالی است که بینی های به اصطلاح گوشتی پوست کلفت تر و ضخیم تری داشته که به علت ضخامت پوست ، جزئیات استخوان و غضروف قابل رویت نیست همچنین در ساختار اکثر این نوع بینی ها ، بافت های غضروفی نازک و ظریف تر می باشند.

تشخیص بینی گوشتی از استخوانی

تشخیص بینی در اکثریت موارد توسط هر فردی به راحتی انجام می گیرد.البته گاهی که افرادی که بینی،با پوست ظریف و نازکی دارند دارای غضروف های حجیم نیز باشند درنتیجه حالت بینی در این نوع افراد پهن و افتاده می باشد و ممکن است با بینی گوشتی اشتباه گرفته شود.

در بینی های گوشتی به دلیل ضخیم بودن پوست بینی ،اگر با دو انگشت پوست بینی را فشار دهیم از منافذ پوست چربی به بیرون تراوش می کند . اما این حالت در بینی های استخوانی دیده می شود .

تفاوت در نتیجه جراحی بینی های گوشتی و استخوانی

شاید بتوان گفت یکی از تفاوت های شایع در بینی های گوشتی و استخوانی ،تفاوت در روش جراحی و نتیجه آن است .

در بینی های استخوانی به دلیل پوست نازکی که دارند ،دست جراح بینی بیشتر باز است و می توان با اعمال تغییرات بر ساختار و غضروف بینی شکلی ایده ال به بنی بیمار بدهد . در صورتی که در بینی های گوشتی به دلیل ضعیف بودن غضروف بینی ،جراح بینی نمی تواند تا حد زیادی طبق خواسته و سلیقه بیمار پیش رود .

ویژگی جراحی بینی استخوانی

روی اکثر بینی استخوانی ( بینی های روی پل آنها قوز قرار دارد و این قور اکثرا ارثی می باشد ) ابتدا جراح اقدام به رفع قور می نماید . در بینی های استخوانی نیاز می باشد که برخی قسمت ها را تقویت نمود . هر گونه تغییرات در جراحی بینی استخوانی مشاهده می شود .

    غالبا پوست بینی های استخوانی نازک می باشد و نیاز به جراح بینی ماهر دارد تا در همان جراحی بینی اولیه شکل مورد نظر بدست آید و نیاز به جراحی ترمیم بینی نباشد .   دکتر ماریا مرادی یکی از بهترین جراح بینی در تهران می باشد . جهت انجام مشاوره از دکتر مرادی با شماره  تماس حاصل نمایید و همپنین می توانی برای مشاهده نمونه کارهای دکتر به پیج اینستاگرام مراجعه کنید .

نتیجه جراحی بینی استخوانی

یکی از رایج ترین سوالاتی که در جراحی بینی پیش می آید این است که آیا جراحی بینی بازگشت پذیر هستند و یا خیر ؟

طبق تحقیقات صورت گرفته می توان گفت جراحی بینی استخوانی به هیچ عنوان بازگشت پذیر نمی باشد ولی مراقبت های بیمار و استفاده دقیق و درست بیمار از چسب باعث می شود که نتیجه بهتری کسب شود .

ایجاد چسب در جراحی بینی استخوانی

یکی از مهم ترین نکات در جراحی بینی استخوانی ایتفاده از چسب برای بینی می باشد . پزشک ابتدا بلرای مدتی برای شما چسب می زند و بعد از آن نوع استفاده درست را به بیمار اطلاع می دهد . بیمار باید در زمان تعویض چسب و طریقه استفاده از آن دقت داشته باشد و هنگامی که چسب روی بینی شل شده سریعا اقدام به تعویض آن نماید .

پیشگیری از مشکل در تنفس

برای جلوگیری از مشکلات تنفسی باید حتما نزد جراح بینی خوب مراجعه نمایید .

هزینه جراحی بینی استخوانی

ابتدا برای اینکه هزینه جراحی بینی استخوانی را بدانید باید به جراح بینی مراجعه نمایید و بعد از اینکه بررسی شما که کاندیدای مناسب برای جراحی بینی هستید قیمت جراحی بینی شما برآورد شده و به شما اطلاع داده می شود .

از دیگر خدماتی که دکتر ماریا مرادی جراح بینی و متخصص گوش و حلق و بینی ارائه می دهد:

جراحی بینی گوشتی

جراحی پلک

جراحی گوش

و …

با تشکر مدیریت سایت دکتر ماریا مرادی

شما می توانید برخی از نمونه کارهای جراحی بینی استخوانی دکتر ماریا مرادی را در اینجا مشاهده کنید

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

تماس با پزشک