مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

پروتز چانه

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

پروتز چانه

با پروتز چانه می توان در چانه هایی که کوچک هستند فرم دلخواه را متناسب با سایر اجزای دیگر صورت ایجاد کرد. چانه یکی از اعضای مهم صورت می باشد که هر گونه مشکلی در این عضو می تواند زیبایی چهره را تحت تاثیر خود قرار دهد و از جذابیت چهره بکاهد، در افرادی که چانه ها ی کوچک و عقب رفته ای دارند پروتز چانه یک گزینه بسیار مناسب می باشد، این عمل نسبت به جراحی زیبایی چانه از تهاجم کمتری برخوردار می باشد در ادامه مطلب در رابطه با نحوه عمل پروتز چانه توضیحاتی داده شده است .

پروتز چانه

پروتز چانه

نحوه عمل پروتز چانه

برای انجام این جراحی فرد یا تحت بی هوشی عمومی قرار می گیرد یا از بی حسی موضعی استفاده می شود تا در زمان عمل دردی را احساس نکند . با توجه به فرم و اندزه چانه ، پروتز مورد نظر انتخاب می شود . انتخاب نوع پروتز و اندازه آن را برعهده جراح خود بگذارید زیرا در این زمینه تجربه لازم را دارد ، پروتزی که در این عمل مورد استفاده قرار می گیرد در اکثر موارد از نوع سیلیکونی می باشد که هماهنگی لازم را با بافت طبیعی بدن دارد، برای قرار دادن پروتز در چانه جراح برشی را در دهان یا زیر چانه ایجاد می کند و پروتز را مستقیماً روی استخوان در امتداد خط فک جایگذاری می کند . انجام این جراحی نیاز به تکنیک خاصی دارد بنابرین پزشکی را انتخاب نمایید که تخصص کافی در این زمینه را داشته باشد .

دوران نقاهت بعد از جراحی

جراحی پروتز چانه دوران نقاهت کوتاه مدتی دارد ، بیمار می تواند فعالیت های روزانه خود را بعد از گذشت مدتی و داشتن یک استراحت کامل از سر گیرد . در روز های اولیه ممکن است بیمار با بی حسی در لب پایین خود مواجه شود که بروز این مشکل زود گذر و موقتی است در صورتی که این مشکل دائمی بود و بعد از گذشت مدتی بی حسی لب پایین بیمار برطرف نشد باید پزشک خود را مطلع سازد .

توصیه می شود از خم کردن سر به سمت پایین خودداری شود تا از تورمات و کبودی هایی که ایجاد شده است کاسته شود تا جایی که ممکن است مصرف نمک را به حداقل برسانید زیرا در کاهش تورم و کبودی بعد از جراحی می تواند بسیار تاثیر گذار باشد .

افرادی که خواهان انجام پروتز چانه هستند در رابطه با جای برش نگرانی هایی دارند که این نگرانی بی مورد می باشد زیرا اگر از برش در داخل دهان استفاده شود هیچ گونه جای اسکاری باقی نمی ماند و اگر برش خارج از دهان باشد بسیار کوچک است که جلب توجه نمی کند .

برای فرم دهی مناسب چانه و برقراری تعادل بین اعضای صورت بهتر است نزد جراح پوست خوب مراجعه نمایید . همچنین برای مشاوره از دکتر ماریا مرادی جراح پلاستیک بینی و صورت با شماره  ۰۹۳۵۳۲۲۹۱۰۰۸۸۷۸۳۹۷۳ تماس حاصل نمایید .

مزایای استفاده از  پروتز چانه

 • پروتز چانه جز جراحی های زیبایی بشمار می آید که دو حال از اهمیت بالایی برخوردار است  .
 • پروتز چانه باعث می شود قسمت جلو آمدگی گونه افزایش یابد  .
 • باعث افزایش در پهنای چانه می شود  .
 • باعث مخفی شدن غبغب می شود  .
 • ارتفاع عمودی چانه را افزایش می دهد  .
 • منجر به تناسب در سایر اعضای صورت می شود  .

کاندیدای پروتز چانه

کسانی که در قسمت چانه دچار فرورفتگی باشند  ، انقباض دائمی در قسمت عضله های چانه  ، کم بودن فاصله نوک چانه تا گردن و مشکلاتی مشابه فوق  بهترین کاندید برای جراحی چانه می باشند  .

انواع جراحی پروتر چانه

استفاده از برش داخلی : در مرحله اول چانه را برش می دهند تا پروتز را در قسمت چانه قرار دهند  . این برش در داخل دهان و لب پایینی انجام می شود  . زیرا این قسمت به طور مستقیم در ارتباط با چانه می باشد   .

استفاده از برش خارجی : این برش بر روی پوست چانه انجام می شود  .

توجه داشته باشید که اگر بیمار نیاز به لیفت گردن و صورت داشته باشد از جراحی خارجی استفاده می شود  .

 • دوره نقاهت بعد از پروتز چانه
 • انجام فعالیت های سبک
 • نیاز به استراحت به مدت چند روز
 • جویدن غذای سفت ممنوع می باشد
 • استفاده از صندلی راحتی ،  تخت  و یا چند بالش برای تکیه دادن  .
 • حتما هنگام خواب سر خود را بالا نگه دارید  .
 • داروهای تجویز شده توسط متخصص پوست خود را حتما به موقع استفاده کنید  .

  پروتز-چانه

  پروتز-چانه

دوره نقاهت پروتز چانه

میزان ماندگاری بی حسی بعد از انجام جراحی به نوع جراحی و انجام سایر  عمل های جراحی زیبایی بستگی دارد . اگر انجام جراحی پروتز چانه به تنهایی صورت گرفته باشد در کمتر از یک روز بیمار می تواند به انجام فعالیت ه ای روزانه خوب بازگردد . فقط باید دقت کند رعایت موارد ذکر شده بسیار حائز اهمیت می باشد . ممکن ست بعد از  اینکه علائم بی حسی از بین رود بیمار کمی درد در ناحیه چانه احساس کند که این درد با مصرف  دارو هایی که جراح پوست تجویز نموده برطرف می شود .

خدمات دکتر ماریا مرادی  بهترین جراح بینی در تهران

جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی گوشتی

جراحی زیبایی پلک

جراحی پلاستیک گوش

با تشکر مدیریت سایت دکتر ماریا مرادی بهترین جراح بینی در تهران

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − یک =

تماس با پزشک