دکتر ماریا مرادی / هزینه جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

هزینه جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی یا همان چیزی که گاهی اوقات به آن «عمل بینی» گفته می شود، عمل جراحی برای تغییر شکل بینی است. کلمه جراحی زیبایی بینی از کلمات یونانی Rhinos گرفته شده است که به معنی بینی و پلاسین به معنی شکل دادن است. این جراحی، شکل بینی را بهبود می بخشد و همچنین مشکلات تنفسی را نیز می تواند اصلاح کند. جراحی بینی از محبوب ترین عمل های زیبایی در بین افراد جوان و میان سالان است. ولی بعد از انتخاب پزشک مجرب برای این کار، سخت ترین کار، دانستن هزینه جراحی بینی است و اینکه چه عواملی بر تعیین هزینه جراحی بینی موثر است. در این مقاله درباره تفاوت قیمت هر یک از انواع روش های جراحی بینی، فاکتورهای موثر بر نهایی شدن قیمت عمل و اینکه چرا پزشکان متخصص دستمزدهای متفاوتی برای عمل بینی طلب می کنند.

هزینه جراحی بینی یک امر مهم در جراحی بینی می باشد . افرادی که تصمیم به جراحی زیبایی بینی خود دارند د ر بیشتر اوقات  روند  محاسبه و میزان هزینه جراحی زیبایی بینی برای آنها اهمیت د ارد .

همانطور که در مقالات پیشین نیز گفته شد،جراحی بینی می تواند هم ظاهر بینی را بهبود  ببخشد و هم عملکرد آن را .

ممکن است تمامی بخش هایی که مربوط به عملکرد  بینی می باشد ،توسط بیمه پوشش داده شود  .اما باید گفت تمام جراحی های زیبایی از جمله جراحی زیبایی بینی با هیچ بیمه ای قابل پرداخت نمی باشد و هزینه آن برای بیمار به صورت آزاد محاسبه می گردد  .

برای بیشتر افرادهزینه جراحی بینی ،هزینه قابل توجهی می باشد  ،و این موضوع برای خیلی از بیماران مهم می باشد  که تا جای ممکن از این هزینه بکاهند .

هزینه-جراحی-بینی

عوامل تاثیر گذار  بر میزان هزینه جراحی بینی

ارتباط تخصص جراحی با هزینه جراحی بینی

یکی از بزرگترین تفاوت هایی که در هزینه جراحی بینی بارز می باشد ،تجربه ،تخصص و شهرت جراح بینی می باشد . هزینه جراحی بینی با توجه به این میزان تغییر می کند  .

  • جراحانی که متخصص هستند  ،اما تخصص اصلی آن ها جراحی بینی نمی باشد ،هزینه جراحی بینی آن ها به نسبت کمتر می باشد .
  • جراحانی که از جراحان ارشد بینی آموزش می بینند ،جراحی بینی را با پایین ترین هزینه انجام می دهند .
  • جراحان بینی که در زمینه جراحی بینی از تخصص و تجربه خوبی برخوردار می باشند و تعداد جراحی بینی آن ها به نسبت زیاد می باشد  ،برای انجام هزینه جراحی زیبایی بینی هزینه بیشتری دارند .

محل انجام جراحی بینی

جراحی بینی را می تواند  در محیط های مختلف انجام داد و نسبت به این مکان ها هزینه دریافتی برای جراحی بینی تغییر می کند  .

  • مراکز جراحی های سرپایی

این مراکز از مطب جراح بینی از هزینه بیشتر دارند . زیرا تمام تجهیزات مورد نیاز برای جراحی  را دارا می باشد

  • مطب جراح

هزینه جراحی در مطب دکتر به نسبت کمتر می باشد  ،زیرا امکانات موجود برای جراحی در مطب دکتر به نسبت کمتر می باشد .

  • بیمارستان

اما هزینه جراحی زیبایی بینی در بیمارستان ها نسبت به دو مرکز قبلی از هزینه بیشتری برخورداراست . اگر فرد برای جراحی زیبایی بینی بیمارستان را انتخاب کند باید هزینه ی بیشتری را تقبل کند .

چرا عمل های جراحی بینی قیمت یکسانی ندارد؟

طبق آمار سال 2019، انجمن جراحان پلاستیک آمریکا ، متوسط هزینه جراحی زیبایی بینی 5409 دلار ، اعلام کردند.

تعیین هزینه عمل جراحی بینی، رویه مشخصی ندارد ولی بسته به کیفیت و نتیجه کار، پزشک علاوه بر دستمزد شخصی خود، عوامل مشخصی را در نظر می گیرد.

به طور کلی در روش گران قیمت عمل بینی، رویه کار به گونه ای است هم بینی ترمیم می شود و هم تیغه بینی اصلاح می شود. ولی در روش ارزان قیمت، زخم قابل مشاهده است و پزشک با ایجاد برش عرضی و بلند کردن پوست بینی برای داشتن دقت بیشتر، عمل را به پایان می رساند. البته در نرخ های میانی هم روش عمل متفاوت است، در بعضی از این روش های عمل بینی با قیمت متوسط، نوع عمل بسته است و جای زخم نیز دیده نمی شود. بنابراین پزشک با توجه به انتظارات بیمار از نتیجه عمل، کیفیت کار و فرم بینی، قیمت نهایی را تعریف می کند.  البته مکان و نوع بیمارستان، مواد بیهوشی، آزمایشات پزشکی، دارو و دستمزد بیمار از مواردی هستند که در محاسبه هزینه عمل نمی توان آنها را نادیده گرفت.

آیا جراحی زیبایی بینی، تحت پوشش بیمه درمانی است؟

وقتی جراحی زیبایی بینی برای بهبود عملکرد تنفس انجام می شود ، علت آن معمولاً مسدود بودن و وجود موانع جسمی در مجاری تنفسی است. این روش ، چه به تنهایی انجام شود و چه همراه با جراحی زیبایی بینی ، ترمیم و بازسازی محسوب می شود و ممکن است تحت پوشش بیمه باشد.

اگر چه این امر نیاز است به طور دقیق بررسی کنید تا متوجه شوید می توانید از مزایای بیمه استفاده کنید یا خیر.

چگونه بهترین جراح بینی را انتخاب کنم؟

جراحی زیبایی بینی، نوعی هنر است و همچنین یکی از سخت ترین کارها در جراحی زیبایی محسوب می شود. از این رو انتخاب جراح مناسب، بسیار مهم است. دانستن موارد زیر به شما کمک می کند تا انتخاب درستی داشته باشید:

درجه علمی جراح پزشک بینی

چهار گروه متخصص، می توانند جراحی پلاستیک بینی را انجام دهند.

  • جراحان پلاستیک، افرادی با تخصص جراح عمومی هستند که برای 2 – 3 سال، دوره آموزشی مکمل را می گذرانند تا توانایی های لازم را جهت انجام جراحی های زیبایی بدن را از لحاظ علمی کسب کنند.
  • جراحان گوش، حلق و بینی، جراحانی هستند که تمرکز این گروه بر روی بینی، سر و گردن است و دارای مطالعات آکادمیک در زمینه جراحی های زیبایی و ترمیم بینی هستند.
  • جراحان چانه و صورت، این گروه بر مباحث مربوط به جراحی چانه و صورت مسلط هستند
  • جراحان عمومی، این گروه از جراحان تحصیلات آکادمیک ندارند، بلکه به صورت تجربی در زمینه جراحی زیبایی و پلاستیک فعالیت می کنند و خود را به عنوان جراح زیبایی و پلاستیک معرفی می کنند.

ب- موسسه آموزشی یا دانشگاهی که پزشک جراح، مدرک خود را دریافت کرده است بسیار مهم است

دانشگاه های درجه یک خصوصا در تهران، از کیفیت علمی و عملی بالاتری برخوردار هستند. بدانید که طب ایرانی، بعد از آمریکا، بدون اغراق از پیشرفته ترین رشته های جهان شناخته شده است و حتی از اورپا بهتر است.

ج- مهارت جراح

اگرچه داشتن تحصیلات آکادمیک در بهترین دانشگاه ها، تضمین کننده مهارت جراح نیست و صرفا به مدرک دکتر نباید اکتفا کرد. یعنی گزینه اول و دوم لازم هستند ولی کافی نیستند. بنابراین با پرس و جو و تحقیق درباره تجربه ها و سابقه جراح می توانید از مهارت ها و تجربه های کاری او مطمئن شوید.

خدمات دکتر ماریا مرادی  بهترین جراح بینی در تهران

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی پلک

جراحی پلاستیک گوش

با تشکر مدیریت سایت دکتر ماریا مرادی بهترین جراح بینی در تهران

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
عکس دکتر ماریا مرادی

دکتر ماریا مرادی
متخصص جراحی پلاستیک بینی و صورت

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 17 =