دکتر ماریا مرادی / جراحی بینی / هزینه جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

هزینه جراحی بینی

اولین سوالی که پس از تصمیم برای انجام جراحی بینی ، به ذهن زیباجو می رسد ، هزینه جراحی بینی می باشد. به دلیل نوساناتی که در سیستم مالی وجود دارد ، هزینه عمل بینی هر ساله دستخوش تغییرات زیادی می شود ، و قیمت عمل بینی هر سال با سال بعد متفاوت است. در این مقاله دکتر ماریا مرادی ، در خصوص قیمت جراحی بینی و عوامل و فاکتورهای موثر بر آن ، توضیحاتی را در اختیار شما زیباجویان عزیز قرار می دهد. با ما همراه باشید.

هزینه جراحی بینی در سال 1400

نمی توان مبلغ مشخصی برای قیمت عمل دماغ در سال 1400 ، تعیین نمود. در تعیین هزینه های جراحی بینی ، عوامل مختلفی دخیل هستند. ممکن است جراحی ، عمل بینی را با 6 میلیون تومان انجام دهد و جراح بینی دیگر 30 میلیون تومان ، برای جراحی بینی دستمزد بگیرد. معمولا هزینه های جراحی بینی ، شامل موارد زیر هستند :

هزینه های قبل از جراحی بینی

قبل از عمل بینی بیمار لازم است ، برای جلسه مشاوره پیش از عمل ، با جراح ویزیت شود. معمولا هزینه های پیش از عمل بینی عبارتند از :

هزینه مشاوره پیش از عمل

ممکن است بابت ویزیت جراح قبل از عمل بینی ، لازم باشد هزینه ای را پرداخت کنید. البته بعضی از جراحان بینی هزینه مشاوره ای دریافت نمی کنند ، و جلسه مشاوره قبل از عمل بینی را ، رایگان انجام می دهند.

هزینه آزمایشات قبل از جراحی بینی

آزمایش خون یکی از مواردی است ، که معمولا پیش از انجام اکثر عمل های جراحی ، از جمله عمل بینی ، از طرف جراح درخواست می شود. در تست خون پیش از عمل ، مواردی چون CBC ، PT ، PTT ، HIV ، HBs و HCV سنجیده می شود. همچنین ممکن است فرد به بیماری هایی نظیر ، بیماری های قلبی عروقی یا تیروئید مبتلا باشد ، که قبل از عمل بینی به متخصص مربوطه ارجاع داده می شود ، و انجام عمل بینی در زیباجو ، منوط به اجازه پزشک معالج می باشد.

هزینه عکسبرداری از بینی

پیش از انجام جراحی زیبایی بینی ، از بینی زیباجو در زوایای مخلف عکس گرفته می شود. با ثبت حالت بینی پیش از عمل ، امکان مقایسه بینی و مشاهده تغییرات بینی پس از عمل ، وجود دارد.

هزینه تصویر برداری پزشکی نظیر سی تی اسکن

در موارد وجود انحراف در بینی ، شکستگی ، پولیپ بینی ، سابقه ضربه و جراحی بینی قبلی ، پزشک درخواست تصویر برداری سی تی اسکن ، را برای زیباجو می نماید.

هزینه های حین جراحی بینی

دستمزد جراح بینی

بخش عمده هزینه های جراحی بینی ، را دستمزد جراح تشکیل می دهد. میزان تخصص و حسن سابقه جراح ، داشتن تجربه و مهارت بالا و سوابق جراحی درخشان ، از جمله عوامل تعیین کننده دستمزد پزشک جراح ، به حساب می آیند.

هزینه متخصص بیهوشی

هزینه های مربوط به بیهوشی ، با توجه به نوع بیهوشی مورد صلاح دید جراح ، بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی ، لوازم بیهوشی و دستمزد متخصص بیهوشی ، از جمله مواردی هستند که از بیمار دریافت می شوند.

هزینه های مرکز جراحی

با توجه به نوع مرکزی که جراحی بینی در آن انجام می شود ، شامل بیمارستان یا مطب ، تجهیزات عمل و لوازم مصرفی ، هزینه های مورد نظر از بیمار مسترد خواهد شد.

هزینه های بعد از جراحی بینی

بعد از عمل بینی ، معمولا به جز پرداخت حق ویزیت پزشک برای جلسات معاینه بعد از عمل ، برداشتن گچ بینی ، هزینه تهیه چسب مخصوص بینی و هزینه نسخه پزشک ( شامل داروها ) ، هزینه دیگری را پرداخت نخواهید کرد.

هزینه جراحی بینی استخوانی

بینی استخوانی ، دارای پوست ظریف و نازکی است و انجام جراحی بر روی آن ، به دقت و ظرافت بالایی نیاز دارد. هزینه جراحی بینی استخوانی ، با توجه به نوع مشکلات زیبایی و درمانی بینی تعیین می شود ، و تعیین هزینه دقیق آن ، تنها توسط جراح بینی امکان پذیر است.

هزینه عمل بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی ، به دلیل ضخامت پوست بینی و ضعف در ساختار غضروفی ، از پیچیدگی بیشتری برخوردار است و حتی در مواردی لازم است ، جراح برای جلوگیری از برگشت نتایج پس از عمل ، از تکنیک پیوند گرافت های غضروفی ، برای تقویت غضروف بینی استفاده کند. همین امر سبب می شود که جراحی بینی گوشتی ، جزو عمل های پر هزینه جراحی بینی قرار بگیرد.

هزینه جراحی بینی با لیزر

با وجود پیشرفت های اخیر لیزر و کاربرد های گسترده آن ، در عرصه های مختلف پزشکی ، عمل بینی با لیزر و اصلاح مشکلات آن امکان پذیر نیست. بنابراین تبلیغات در زمینه جراحی بینی با لیزر ، صحت نداشته و از این رو نمی توان برای این عمل هزینه ای را در نظر گرفت ؛ چرا که از ماهیت خارجی برخوردار نمی باشد.

هزینه ترمیم بینی

هزینه جراحی ترمیمی بینی ، از آن جایی که از حساسیت بیشتری نسبت به عمل بینی اولیه ، برخوردار است معمولا بالاتر است. علت این حساسیت اینست ، که بینی قبلا تحت جراحی قرار گرفته و آسیب پذیر تر است ؛ همچنین جراح تنها می تواند تغییرات محدودی را در بینی ایجاد کند ، و در بعضی موارد ممکن است نیاز باشد برای ایجاد فرم مناسب در بینی ، از پیوند غضروف در بینی استفاده کند. مشکلات تنفسی یکی دیگر از مواردی است که جراح ممکن است ، در عمل بینی ثانویه نیاز باشد آن را اصلاح کند. همه این عوامل سبب می شود ، که قیمت عمل بینی ترمیمی ، برابر با جراحی بینی اولیه یا حتی بیشتر از آن باشد.

عوامل موثر در هزینه جراحی بینی

نوع بینی

یکی از فاکتورهای مهم در تعیین قیمت جراحی بینی ، نوع بینی و مدل ساختاری آن است. هر چه بینی بزرگتر باشد و پوست آن ضخامت بیشتری ، داشته باشد و به طور کلی ، بینی دارای فرم گوشتی باشد ؛ حجم کار بیشتری را می طلبد و میزان پیچیدگی و حساسیت جراحی بینی ، در آن بیشتر است. در بینی های گوشتی ، از آن جایی که جراح باید کار بیشتری را برای اعمال تغییرات بر روی بینی انجام دهد ، هزینه جراحی بینی به مراتب نسبت به بینی استخوانی بیشتر است.

میزان مشکلات بینی

وجود مشکلات و ناهنجاری های بینی و سطح آن ، یکی از عوامل موثر بر هزینه جراحی می باشد. ممکن است ناهنجاری هایی چون انحراف بینی ، پولیپ بینی یا شکستگی در بینی ، در بعضی از زیباجویان وجود داشته باشد که لازم است ، قبل از جراحی زیبایی بینی ، جراح بینی ابتدا مشکلات درمانی بینی را برطرف نموده ، و سپس اقدام به عمل رینوپلاستی نماید. در بعضی از افراد ، بینی دارای ظاهر مناسب است و تنها برطرف کردن مشکلات درمانی آن ، برای رفع مشکلات تنفسی بیمار کفایت می کند. همچنین ممکن است بینی دارای پیچ خوردگی شدید باشد ، که در این صورت جراحی بینی کج ، با پیچیدگی های خاص خود همراه بوده و به تبع آن ، قیمت جراحی زیبایی بینی نیز افزایش می یابد.

میزان تخصص و تبحر جراح بینی

یکی از مهمترین فاکتورها در موفقیت آمیز بودن جراحی بینی ، میزان مهارت و تجربه جراح بینی می باشد. از آن جایی که بینی در مرکز صورت قرار گرفته ، مهمترین عضو صورت است و هرگونه تغییرات در آن می تواند ، چهره را دستخوش تغییرات زیادی نماید. عمل جراحی بینی ، جزو جراحی های زیبایی دارای حساسیت می باشد ؛ زیرا بینی به سبب تشکیل شدن از استخوان ، غضروف ، پوست و غدد چربی ، عضو پیچیده ای در بدن محسوب می شود.

تنها در صورتی که بینی توسط یک جراح کارآزموده عمل می شود ، می توان انتظار نتایج موفق را داشت. سپردن بینی به دست افراد کم تجربه با عدم دانش کافی ، نتیجه ای جز پشیمانی نخواهد داشت و ممکن است فرد را با مشکلات جدی تنفسی ، بعد از عمل مواجه کند. بنابراین میزان تخصص و مهارت جراح بینی ، یکی از فاکتورهای موثر در هزینه جراحی بینی می باشد.

شهر محل جراحی و تجهیزات اتاق عمل

از آن جایی که عمل بینی یک جراحی زیبایی کاملا تخصصی است ؛ لازم است در یک مرکز جراحی مجهز و دارای پرسنل دقیق و با تجربه انجام شود. این مراکز نیازمند صرف هزینه نیز می باشند. هزینه جراحی بینی در شهرهای مختلف با یکدیگر تفاوت دارد. از آن جایی که اکثریت جراحان بینی باتجربه و متخصص ، در مراکز استان ها به ویژه استان تهران به ارائه خدمات می پردازند ، معمولا هزینه عمل بینی در این استان ها بیشتر است.

پرداخت هزینه جراحی بینی توسط بیمه

در مواردی که جراحی بینی با هدف اصلاح عملکرد بینی انجام شود ، معمولا تحت پوشش بیمه های درمانی قرار می گیرد. ممکن است اصلاح مشکلات تنفسی بینی ، با جراحی زیبایی بینی همراه باشد ، که در این موارد فرد می تواند آن بخش از هزینه های جراحی بینی ، را که مربوط به رینوپلاستی درمانی است ، از بیمه دریافت نماید. عمل های بینی اصلاحی شامل موارد زیر هستند :

تنگ شدن دهلیز بینی

در این اختلال ، راه تنفسی بیمار به دلیل حرکت دیواره های جانبی بینی به سمت داخل ، مسدود می شود. جراحی اصلاحی بینی ، با تثبیت دیواره های جانبی در موقعیت مناسب خود ، سبب می شود که فرد بتواند راحت تر نفس بکشد.

مخروط داخلی بزرگ در بینی

مخروط های داخلی در بینی ، وظیفه تمیز کردن هوای عبوری از بینی را بر عهده دارند. بزرگ بودن این مخروط ها نسبت به اندازه طبیعی شان سبب می شود ، که از عبور هوا جلوگیری شود. جراحی بینی اصلاحی ، با حذف بخشی از بافت داخلی این مخروط و کوچکتر کردن آن ، سبب می شود که فرد تنفس بهتری داشته باشد.

شکستن استخوان بینی

هنگامی که بینی شکسته می شود ، جداره ای که منافذ بینی را از یکدیگر جدا می کند ، به یک طرف منحرف شده و سبب می شود ، که فرد با اختلال تنفس مواجه شود. جراحی اصلاحی شکستگی بینی ، این ایراد را برطرف می نماید و هزینه عمل بینی شکسته ، توسط بیمه درمانی بیمار ، تحت پوشش قرار داده می شود.

دکتر علی بصام

دکتر ماریا مردای

دکتر ماریا مرادی اتولارینگولوژیست و جراح زیبایی بینی و صورت هستند .ایشان با علـم و تجربه وافر و با انجام تعداد بیشماری عمل بینی و صورت ، جراحی پلک ، جراحی  پلاستیک و جراحی زیبایی از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله می باشند.

مقالات مرتبط

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی یک جراحی بینی سفارشی است که خط نیمرخ بی نظیری را خلق می کند. در این روند جراحی ، تناسبات صورت، برای دستیابی به انحنای طبیعی از پیشانی تا...

بیشتر بخوانید
تغذیه بعد از جراحی بینی

تغذیه بعد از جراحی بینی

تغذیه بعد از جراحی زیبایی بینی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.در جراحی بینی تغییرات زیادی انجام می شود در نتیجه نیاز به مراقبت های ویژه ای در دوره ی نقاهت...

بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *