دکتر ماریا مرادی / جراحی بینی / مراقبت های بعد از جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

مراقبت های بعد از جراحی بینی

این روش ها برای تغییر ظاهری و یا ترمیم و رفع مشکلات جراحی قبلی و همچنین رفع مشکلات تنفسی و … انجام می شود. جراحی معمولاً در یک مرکز جراحی سرپایی تحت بیهوشی انجام می شود. داشتن همراه برای اولین روز بعد از عمل لازم است. انجام چندین مراجعه به مطب برای مراقبت از بینی و بررسی نتیجه و روش مورد استفاده در جراحی بینی یک فعالیت طبیعی است . در ادامه نکات مهم بعد از جراحی بینی مورد بحث قرار می گیرد .

مراقبت-های-بعد-از-جراحی-بینی

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی معمولاً برای تقویت ظاهر یا بازسازی بینی انجام می شود. در طی جراحی رینوپلاستی ، غضروف و استخوان های بینی اصلاح شده و یا بافت اضافه می شود تا جذابیت بینی بهبود یابد. همچنین جراحی زیبایی بینی اغلب برای ترمیم شکستگی های بینی انجام می شود. هنگامی که از رینوپلاستی برای ترمیم شکستگی بینی استفاده می شود ، هدف این است که ظاهر قبل از آسیب دیدگی بینی را ترمیم کنید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

در خانه بیمار باید در هنگام استراحت سر خود را بالاتر قرار دهد. با بالا نگه داشتن سر ، تورم به حداقل می رسد.

تورم و کبودی بینی ، لب فوقانی ، گونه ها یا اطراف چشم برای چند روز پس از عمل یک اتفاق طبیعی است. این به تدریج طی 7 تا 10 روز آینده از بین می رود. استفاده از یخ روی صورت برای به حداقل رساندن این مشکلات کمک خواهد کرد.

خونریزی متوسط ​​از بینی طبیعی است و به تدریج کاهش می یابد.

به مدت 3 هفته بعد از عمل ، آسپرین ، داروهای حاوی آسپرین یا داروهای ضد التهابی مصرف نکنید.

بهتر است بعد از بهبودی از بی حسی ، یک رژیم سبک داشته باشید

گاهی اوقات بیماران بلافاصله پس از عمل یک یا دو بار استفراغ می کنند. در صورت تداوم ، ممکن است داروهایی برای رفع مشکل تجویز شود. یادآوری این نکته حائز اهمیت است که یک رژیم غذایی خوب با استراحت کافی باعث بهبودی می شود.

جهت دریافت مشاوره از دکتر ماریا مرادی می توانید با شماره 88783973 و پیج اینستاگرام دکتر ماریا مرادی ارتباط برقرار کنید.

آنتی بیوتیک ها بعد از عمل تجویز می شوند. مهم است که تمام قرص های سفارش داده شده را به پایان برسانید. نوعی از داروی مسکن نیز تجویز می شود که در صورت نیاز مصرف می شود.

در بیشتر مواقع ، از تامپون برای کنترل خونریزی بعد از عمل در بینی قرار می گیرند.

اگر خونریزی بیش از حد دارید ، یبا جراح پلاستیک خود تماس بگیرید.

دکتر علی بصام

دکتر ماریا مردای

دکتر ماریا مرادی اتولارینگولوژیست و جراح زیبایی بینی و صورت هستند .ایشان با علـم و تجربه وافر و با انجام تعداد بیشماری عمل بینی و صورت ، جراحی پلک ، جراحی  پلاستیک و جراحی زیبایی از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله می باشند.

مقالات مرتبط
جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی یک روند جراحی است که شکل بینی شما در آن تغییر داده می شود. انگیزه برای رینوپلاستی گاهی تغییر شکل ظاهری و گاهی بهبود تنفس و در مواردی، هر دوی...

بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *