مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

لیفت پیشانی

بر اثر عواملی مانند افزایش سن ، چین های روی پیشانی ایجاد میشود . اگر میزان این چین ها زیاد باشد و مدام تکرار شود به مرور زمان می تواند شکست پوستی ایجاد کند. یعنی پوست در این ناحیه شکسته می شود و حتی اگر در حالت عادی هم به پیشانی فرد نگاه کنیم خطوط عمیقی در این ناحیه مشاهده می کنیم. افتادگی ابروها، خطوط افقی روی پیشانی و خطوط اخم بین ابروها از نشانه های پیر شدن یک سوم بالای صورت یا پیشانی می باشد.برای تصحیح چین های عرضی پیشانی، خط اخم، افتادگی ابرو از روش لیفت پیشانی یا کشیدن پوست پیشانی به روش آندوسکوپیک استفاده می شود.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیفت پیشانی به روش آندوسکوپیک مقاله زیر را که توسط دکتر ماریا مرادی تهیه شده است مطالعه کنید.

برای انجام هرگونه کار زیبایی بهتر است به یک متخصص خوب مراجعه نمایید تا بهترین روش و بهترین کیفیت برای شما انجام شود در این صورت عوارض ناشی از تزریق برای شما بسیار کمتر خواهد بود . جهت دریافت مشاوره از دکتر ماریا مرادی جراح پلاستیک بینی و صورت می توانید با شماره 88783973 و پیج اینستاگرام ارتباط برقرار کنید.

نحوه انجام لیفت پیشانی به روش آندوسکوپیک

در این روش با استفاده از سه برش به طول دو سانتی متر که بدون تراشیدن مو و برداشتن پوست سر ایجاد می شود ، دستگاه آندوسکوپ که به صورت یک دوربین است ، وارد پوست ناحیه پیشانی می شود ، با وسیله دیگری پوست پیشانی کاملا از استخوان پیشانی جدا و آزاد می شود. این کار در سراسر ناحیه پیشانی انجام می شود و کاملا پوست، عضلات و چربی را از استخوان پیشانی جدا می کند.

بعد از اینکه پوست جدا شد نوبت به عضلات پیشانی می رسد. قسمتی از این عضلات به منظور فلج کردن نسبی و رفع خط اخم و چین های عرضی برداشته می شود. این عضلات به مدت 5 تا 6 سال فلج خواهد بود و شخص قادر به اخم کردن نمی باشد . در انتها، محل برش های دو سانتی متری داخل مو بخیه می شود و با این کار پوست پیشانی به طرف بالا کشیده می شود، چین های عرضی پیشانی از بین می رود و ابروها هم به طرف بالا تغییر مکان پیدا می کنند و باعث لیفت ابرو و پیشانی خواهد شد.

لیفت پیشانی

مزایای استفاده از روش آندوسکوپیک

 • برخلاف روش های قدیمی، کشیدن یا لیفت پیشانی که مستلزم یک برش وسیع پشت خط مو با برداشتن وسیع پوست بود، این روش  قابل انجام در هر سن و هر جنسیتی می باشد.
 • نتیجه کار یک جوانسازی ابرو و پیشانی با ماندگاری بسیار طولانی و با حداقل عوارض و آسیب می باشد.
 • لیفت آندوسکوپی پیشانی برای افرادی که از مسائل خستگی در چهره و معمولا افتادگی در ناحیه ابروها شکایت دارند انجام می شود.
 • لیفت به وسیله آندوسکوپ یک جراحی فوق العاده ساده است و معمولا بدون بیهوشی انجام می شود.

سایر تکنیک های لیفت پیشانی

 • لیفت کورونال

لیفت کورونال پیشانی که تحت عنوان لیفت ابروی باز نیز شناخته می شود، رایج ترین نوع لیفت پیشانی است که در آن یک برش واحد در پشت خط ابرو، از گوش ایجاد شده و می تواند خط رشد مو را اندکی بالا بکشد. این روش ، ایده آل ترین نوع لیفتینگ پیشانی برای زنانی است که دارای پیشانی کوتاهی می باشند.

 • لیفت تمپورال

لیفت پیشانی تمپورال، که تحت عنوان لیفت لترال هم شناخته می شود، از این جهت با سایر روش ها متفاوت است که روند جزئی تری بوده و به شکلی خاص بر روی بهبود بخش یک سوم خارجی ابرو، در درمان های ملایم تر که چشم ها را باز تر می کند، مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع لیفت اغلب تحت بی حسی موضعی انجام می شود و به همراه لیفت آندوسکوپیک، برای خلق چهره ای بهتر با زمان از کار افتادگی کوتاه تر، ترکیب می شود. برش های کوچک که خطرات کمتری را به همراه دارند، در این فرایند، ایجاد می شوند.

 • لیفت تریکوفیتیک 

این فرایند که ایده آل ترین پروسیجر برای خطوط رشد موی بلندتر محسوب می شود، شامل یک برش تنها چهار سانتی متری است که در طول فرایند زیبایی تحت بیهوشی، انجام می شود. در این روند، خط رشد مو، جابجا نمی شود، ولی پوست با هدف بالا کشیدن ابروها از طریق یک برش که درست در محل خط رشد مو ایجاد شده است، برداشته می شود. این روش نه تنها چین و چروک ها در پیشانی را کاهش می دهد، بلکه به راحتی، ابروها را نیز بالا می کشد.

عوارض لیفت پیشانی

 • در چند روز اول پس از لیفت ممکن است کبودی و تورم اطراف چشم ها ایجاد شود که این مساله در هفته اول برطرف می شود.
 • بلافاصه پس از لیفت پیشانی ممکن است ابروها کمی بالاتر از حد نرمال به نظر برسند اما به مرور زمان به محل طبیعی خود باز می گردند.

چگونه برای لیفت پیشانی آماده شویم؟

دو هفته قبل از جراحی موارد زیر را رعایت کنید:

 • از مصرف ایبوپروفن، ناپروکسن، و دیگر داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی، ویتامین E، مکمل های گیاهی و داروهای حاوی این مولفه ها، خوددای کنید.
 • رنگ کردن، یا دیگر درمان های مو را کنار بگذارید.
 • سیگار کشیدن و مصرف الکل را به دلیل تاثیرات منفی آنها بر روی فرایند بهبود، ترک کنید.
 • در معرض نور خورشید قرار نگیرید. در صورت اجتناب ناپذیر بودن قرار گرفتن در معرض نور خورشید، از کرم ضد آفتاب SPF50 استفاده کنید.

مراقبت های بعد از لیفت پیشانی

 • بر روی چشم ها و پیشانی در طول 48 ساعت اول بعد از جراحی بمنظور جلوگیری از تورم، از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • برای کاهش تورم، سر را در موقعیت بالاتر از بدن نگه دارید. می توانید در زمان استراحت کردن، در زیر سر خود، چند بالش قرار دهید.
 • بی حسی که در ناحیه پیشانی و پوست سر تجربه می کنید، به مرور زمان به حالت نرمال بازمی گردد.
 • بعد از برداشته شدن پانسمان، سه بار در روز بر روی برش ها، لایه نازکی از وازلین، قرار دهید. این کار را تا دو روز بعد از کشیدن بخیه ها ادامه دهید.
 • از فعالیت های فیزیکی از قبیل فعالیت های ورزشی و فعالیت های سنگین، خودداری کنید. سه روز بعد از جراحی، می توانید پیاده روی را شروع کنید. ورزش هایی از قبیل ایروبیک، وزنه برداری، و ورزش های کششی، بهتر است به طور تدریجی، سه هفته بعد از جراحی از سر گرفته شود.
 • تا دو هفته، یعنی تا زمان ارتقا یافتن فرایند بهبود، از انجام حرکات شدید در صورت خودداری کنید.
 • 5 روز بعد از جراحی لیفت پیشانی می توانید آرایش کنید.

هزینه لیفت پیشانی

هزینه جراحی لیفت پیشانی، بسته به شرایط پوست بیمار و نیز اصلاحات لازم و تکنیک های مورد نیاز برای اجرای روند درمان، متغیر است.

پزشک شما دکتر ماریا مرادی ، در طول جلسه مشاوره، پس از انجام آزمایشات فیزیکی لازم بر روی صورت، بهترین تکنیک برای دستیابی به موثرترین نتیجه را برگزیده و بهترین طرح درمان را برای شما ترسیم می نماید. او در طول فرایند تا مرحله رسیدن به نتیجه نهایی، شما را همراهی کرده و بهترین راهکارهای متناسب با شرایط شما را برای سپری کردن فرایند بهبود موفق توصیه می کند.

در طول جلسه مشاوره، وی در خصوص هزینه این درمان، اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهد.

بهترین جراح لیفت پیشانی

با توجه به حساس بودن موقعیت صورت و کانون توجه بودن در تعاملات، هر گونه اقدام با هدف بهبود و اصلاح ایرادات موجود در این اندام باید با در نظر گرفتن ملاحظاتی انجام شود. مهم ترین قدم، سپردن فرایند جراحی به دست پزشکی است که علم و احاطه کامل به فرایند های قابل اجرا در صورت داشته و می تواند زیبایی این اندام را بهبود و ارتقا دهد. بنابراین صرف هزینه زمانی برای یافتن یک جراح خوب و با تجربه که بتواند بهترین فرایند را در صورت شما اجرا کرده  و نتیجه ای مطلوب را خلق نماید، بسیار حائز اهمیت است.

دکتر علی بصام

دکتر ماریا مرادی

دکتر ماریا مرادی اتولارینگولوژیست و جراح زیبایی بینی و صورت هستند .ایشان با علـم و تجربه وافر و با انجام تعداد بیشماری عمل بینی و صورت ، جراحی پلک ، جراحی  پلاستیک و جراحی زیبایی از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله می باشند.

مقالات مرتبط
جراحی پلک

جراحی پلک

چشم های انسان بخش عمده ای از احساسات او را بیان کرده و جرئی ترین تغییرات در احساسات در این عضو از صورت پدیدار می شود. بنابراین، ماهیچه های اطراف چشم ها به...

بیشتر بخوانید
پروتز چانه

پروتز چانه

پروتز چانه یکی از روندهایی است که برای رفع دغدغه در افرادی که احساس می کنند صورت آنها نامتناسب و فاقد تقارن است مورد استفاده قرار می گیرد. البته گاهی اوقات...

بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 4 =