مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

لیفت ابرو

افراد بسیاری با مشکل افتادگی ابرو ها مواجه هستند و این افتادگی باعث شده است که حالت چهره فرد اخم الود بنظر برسد با بکارگیری روش های متعددی مانند لیفت اندوسکوپی ابرو ، لیفت با نخ و تزریق بوتاکس می توان این افتادگی را برطرف کرد و فرم زیبایی را در این ناحیه از صورت ایجاد کرددر این مقاله که توسط دکتر ماریا مرادی تهیه شده است همراه باشید .

لیفت ابرو

لیفت ابرو

لیفت آندوسکوپی ابرو

لیفت آندوسکوپی ابرو گزینه بسیار مناسبی برای از بین بردن افتادگی ابرو می باشد در این روش چندین برش کوچک در امتداد پوست سر داده می شود ، از طریق برش ایجاد شده آندوسکوپ وارد ناحیه مورد نظر می شود و با استفاده از ابزار دیگری پوست پیشانی بالا برده می شود ابروها به سمت بالا لیفت داده می شود و در موقعیت مناسبی قرار می گیرند انجام این کار تحت بی هوشی عمومی صورت می گیرد .

لیفت ابرو با نخ

لیفت ابرو با نخ یکی از روش هایی می باشد که می توان با بکارگیری این روش فرم زیبایی را در ابرو ایجاد کرد و حالت افتاده ابروها را برطرف کرد در این روش ابرو‌ها بو‌سیله کاشت نخ‌های نایلونی در برش‌های بسیار دقیق ایجادشده با سوزن بالا برده می‌شوند.

نخ های مورد استفاده در این روش از استحکام بسیار بالایی برخوردار می باشند.

تزریق بوتاکس

علاوه بر روش هایی که در قسمت فوق توضیحاتی در رابطه با آن داده شد، تزریق بوتاکس یکی دیگر از روش هایی می باشد که امروزه برای رفع افتادگی ابرو مورد استفاده قرار می گیرد این روش نسبت به روش های دیگر کم تهاجمی می باشد و برای افتادگی های جزئی مورد استفاده قرار می گیرد . بوتاکس نوعی سم است که با تزریق در عضله مورد نظر عملکرد آن عضله را بطور موقت قطع می کند .

اقدامات لازم بعد از تزریق بوتاکس

بعد از تزریق بوتاکس برای چندین ساعت از مالش و لمس ناحیه تحت درمان خودداری نمایید ، تورمات و کبودی های ایجاد شده به مرور زمان از بین می رود نگران نشوید ، با عضلات نواحی که بوتاکس در آن تزریق شده است بازی کنید، انجام این کار بدین معنا نمی باشد که عضلات این نواحی دستکاری شود بلکه باید بصورت ارادی این عضلات انبساط و منقبض شوند .

لیفت ابرو با دیسپورت

دیسپورت یک محصول تزریقی است که برای به حداقل رساندن چین و چروک ها و خطوط بر روی چهره مورد استفاده قرار می گیرد. ماده فعال در دیسپورت، یک سم خاص است که برای کاهش فعالیت ماهیچه در ناحیه مورد نظر از جمه ابرو و پیشانی عمل می کند. بعد از تزریق این دارو، انقباض ماهیچه به طور موقتی متوقف شده و در نتیجه از ایجاد خطوط و چین و چروک، جلوگیری به عمل می آید.

ظرف چند روز بعد از درمان، ناحیه مورد هدف، ظاهری بهتر و زیباتر پیدا خواهد کرد.

لیفت ابروی کرونال

لیفت ابروی کرونال یک روند جراحی دائمی برای جوانسازی، بازیابی، و شاداب نمودن چهره در ناحیه ابرو و پیشانی می باشد. یک برش کرونال از یک گوش تا گوش دیگر، در راستای خط رشد مو، برای دستیابی به ماهیچه پایه و برداشتن پوست اضافی ایجاد می شود. فولیکول های مو در طول ایجاد این برش، به هیچ وجه آسیب نمی بینند. این تکنیک به جراح اجازه می دهد تا به وضوح ساختارهای داخلی را جهت انجام تنظیمات مورد نیاز، مشاهده کند. در لیفت ابروی کرونال، جای زخمی ایجاد می شود که البته در صورت اجرای روند به دست یک متخصص با تجربه و خلق برش در یک موقعیت استراتژیک، جای زخم در زیر موها قابل پنهان شدن می باشد.

چه کسانی داوطلب ایده آل برای لیفت ابرو کرونال می باشند؟

داوطلبین ایده آل برای این روند درمان، افرادی هستند که دارای خطوط اخم نامطلوب و زشت در ناحیه پیشانی خود بوده، ابروهای سنگینی داشته یا یک خط عمیق در بالای بینی آنها وجود دارد.

لیفت ابرو کرونال اغلب در کاندیداهای 49 تا 60 ساله انجام می شود. این روند برای زنان دارای خط رشد موی بلند، مردان طاس و افرادی که دارای سابقه الگوی طاسی هستند توصیه نمی شود.

لیفت ابرو تمپورال

با بالا رفتن سن، بخش تمپورال ابروها، به سمت پایین حدقه چشم متمایل می شوند این امر باعث ایجاد چهره ای خسته و خلق پوششی بر روی پلک های بیرونی می شود. بیماران دارای ابروهای افتاده، داوطلبین خوبی برای روند لیفت ابروی تمپورال محسوب می شوند .

لیفت ابروی تمپورال می تواند به عنوان یک روند مجزا یا در ترکیب با لیفت پلک یا صورت انجام پذیرد.

این روند، تحت بی حسی موضعی با تزریق درون وریدی برای تسکین درد در بیمار در حین اجرای روند، انجام می شود.

برش ایجاد شده در این روند، در پشت خط رشد مو در بخشی از شقیقه که مو بر روی آن رشد کرده است، ایجاد می شود.

ریکاوری بعد از لیفت ابرو تمپورال

بلافاصله بعد از جراحی، درجه خاصی از تورم و کبودی در بخش بیرونی پیشانی، طبیعی می باشد. کمپرس سرد و نیز قرار دادن سر در موقعیت بالاتر از بدن، به تسریع یافتن روند بهبود و تسکین درد کمک می کند. تورم و کبودی در پی این روند درمان، اغلب 7 تا 10 روز طول می کشد. بیمار می تواند با مصرف داروهای مسکن، درد تجربه شده در این روند درمان را تسکین بخشد.

شما می توانید بر حسب سرعت سپری شدن روند بهبود، یک هفته بعد از درمان، فعالیت های نرمال خود ار از سر گرفته و 10 تا 14 روز بعد از روند، شاهد نتیجه زیبای درمان خود باشید.

لیفت ابروی اندوتاین

لیفت ابرو به طور کلی افتادگی ابروها را اصلاح کرده و حالت نگران یا ناراحت چهره را که در نتیجه وجود خطوط اخم و خطوط پنجه کلاغی ایجاد شده است، درمان می نماید.

تکنیک لیفت ابرو با اندوتاین، بعنوان یکی از کارآمدترین تکنیک های لیفت ابرو، به جراح این توانایی را می دهد تا موقعیت ابروهای شما بر روی پیشانی را از طریق ایجاد یک برش کوچک در پشت خط ابرو، اصلاح نموده و ابروها را در یک موقعیت طبیعی قرار داده و در عین حال، چین و چروک های بین ابروها و در عرض پیشانی را نیز رفع نماید.

این روند به طور معمول، بین یک تا دو ساعت به طول انجامیده و به صورت یک درمان سرپایی تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی با تزریق درون وریدی داروی بی حسی، قابل اجرا می باشد.

آیا شما داوطلب خوبی به شمار می آیید؟

اگر یکی از موارد زیر برای شما به یک دغدغه تبدیل شده و باعث نارضایتی شما از چهره تان شده است، کاندید خوبی برای لیفت ابرو محسوب می شوید:

  • ابروهای افتاده
  • پتوز ابروی متوسط تا شدید
  • خطوط افقی عمیق در پیشانی
  • خطوط اخم بین ابروها
  • پوست افتاده پلک

 

 

دکتر علی بصام

دکتر ماریا مرادی

دکتر ماریا مرادی اتولارینگولوژیست و جراح زیبایی بینی و صورت هستند .ایشان با علـم و تجربه وافر و با انجام تعداد بیشماری عمل بینی و صورت ، جراحی پلک ، جراحی  پلاستیک و جراحی زیبایی از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله می باشند.

مقالات مرتبط
جراحی پلک

جراحی پلک

چشم های انسان بخش عمده ای از احساسات او را بیان کرده و جرئی ترین تغییرات در احساسات در این عضو از صورت پدیدار می شود. بنابراین، ماهیچه های اطراف چشم ها به...

بیشتر بخوانید
پروتز چانه

پروتز چانه

پروتز چانه یکی از روندهایی است که برای رفع دغدغه در افرادی که احساس می کنند صورت آنها نامتناسب و فاقد تقارن است مورد استفاده قرار می گیرد. البته گاهی اوقات...

بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + هفت =