مدت زمان مطالعه ۲۰ دقیقه

جراحی پلک

چشم های انسان بخش عمده ای از احساسات او را بیان کرده و جرئی ترین تغییرات در احساسات در این عضو از صورت پدیدار می شود. بنابراین، ماهیچه های اطراف چشم ها به طور دائم در حال فعالیت می باشند. متاسفانه، این فعالیت ماهیچه ها، می تواند به میزان قابل ملاحظه ای در فرایند پیری در پلک های ما دخیل باشد. بلفاروپلاستی یا جراحی پلک ، روندی است که جراحان پلاستیک صورت دارای بورد تخصصی از جمله دکتر ماریا مرادی در تهران ، با اجرای آن بر روی صورت افراد واجد شرایط، این آثار پیری ناشی از فعالیت ماهیچه های پلک را درمان می نمایند. این روند چهره جوان را در چشم ها از طریق جوان سازی پلک های بالا و پایین به صورت شما باز می گرداند.

جراحی پلک دکتر ماریا مرادی

مزایای جراحی پلک

عمل پلک بر روی مردان و زنان با اهداف زیر انجام می شود:

 • کاهش افتادگی پلک بالا
 • به حداقل رساندن پف زیر چشم ها
 • افزایش میدان دید
 • حذف خطوط و چین و چروک های اطراف چشم
 • حفظ چهره طبیعی

پلک ها چگونه پیر می شوند؟

چشم های جوان و زیبا، یکی از جذاب ترین ویژگی های صورت می باشند. در واقع، آنها مستحق مورد توجه قرار گرفتن بسیار زیادی می باشند. با گذر زمان، چشم های ما جوانی خود را از دست داده و پیر به نظر می رسند. پوست ظریف اطراف چشم ها، فاقد چربی پشتیبان بوده و به شدت در برابر تغییرات ناشی از بالا رفتن سن، مستعد می باشد. به راحتی کشیده شده و چین و چروک و توده های پف یا کیسه مانندی در آن شکل می گیرد. همه این ها می تواند زیبایی ذاتی چشم ها را تحت تاثیر قرار داده و باعث خسته و کسل به نظر رسیدن آنها شود و شخص را به سمت انجام جراحی پلک در تهران سوق دهد.

مشکلات پلک های بالایی

در ادامه با بالا رفتن سن، پوست پلک بالایی اغلب شروع به افتادن می کند. پوست اضافی می تواند بخشی از پلک را پوشش دهد. گاهی اوقات این پوست اضافی تا روی مژه ها نیز پیشرفت پیدا می کند. این پوست اضافی آرایش کردن را دشوار نموده و باعث کوچک تر به نظر رسیدن چشم ها می شود. در موارد پیشرفته پیری پلک ها، پوست اضافی می تواند در بینایی نیز اختلال ایجاد نموده و به سمت بالا نگاه کردن را برای بیمار، دشوار نماید. در این مواقع جراحی پلک می توان چاره کار باشد.

در برخی افراد، تغییرات بالا رفتن سن، در گوشه های بیرونی پلک ها بیشتر نمایان بوده و باعث خسته و غمگین به نظر رسیدن صورت می شود. تغییر دیگری که می تواند باعث پیر به نظر رسیدن چشم ها شود، از دست رفتن حجم در اطراف پلک های بالایی و شقیقه می باشد. این اغلب باعث فرو رفته یا توخالی به نظر رسیدن چشم ها شده و باعث می شود که استخوان حدقه چشم برجسته تر به نظر آید. این تغییرات حجم در پیر تر به نظر رسیدن فرد، نقش قابل ملاحظه ای را ایفا می نماید.

دغدغه های پلک پایین

پلک های پایین، اغلب دچار مشکل تشکیل پف یا توده های کیسه مانند بعنوان بخشی از فرایند پیری می شوند. این کیسه ها یک سایه دائمی را در زیر چشم ها ایجاد می کنند که باعث خسته و خواب آلود به نظر رسیدن چشم ها می شود. بیشتر اوقات، علاوه بر این توده های کیسه مانند، پوست در پلک های پایینی، افتاده می شوند و خطوط بسیاری در ان شکل می گیرد. همه این تغییرات ناشی از بالا رفتن سن، در اطراف چشم ها، حتی در صورت جذاب بودن صورت، می توانند باعث ایجاد چهره ای خسته و پیر شوند. این تغییرات در جراحی پلک همگی قابل اصلاح می باشند.

چه کسانی داوطلب ایده آل برای جراحی پلک هستند؟

پوست افتاده ای که پلک های بالایی را پوشانده و پفی که در زیر چشم ها ایجاد می شود، مشکلات رایجی هستند که می توانند با استفاده از روند بلفاروپلاستی در تهران درمان شوند. افراد دارای چشم های پف آلود و آنهایی که شکل ظاهری چشمان شان، به دلیل وجود پوست افتاده در پلک بالا، خسته به نظر می رسد، اغلب داوطلبین خوبی برای این روند محسوب می شوند. دکتر ماریا مرادی، یک ارزیابی کامل از چشمان شما را در طول جلسه مشاوره، به منظور تعیین داوطلبی شما برای جراحی بر روی پلک های بالا، پایین، یا هر دوی آنها، انجام می دهد.

روند جراحی پلک

بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک یک روند جراحی بسیار ظریف می باشد. بیشتر اوقات جراح پلک این روند را با استفاده از بی حسی موضعی انجام می دهد. نخست چشم ها با یک بی حسی موضعی، بی حس می شوند و سپس پوست اضافی برداشته شده و پف زیر چشم کاهش داده می شود. تلاش می شود تا برش ها در موقعیت هایی ایجاد شوند امکان مخفی کردن آنها در چین های طبیعی پوست و خطوط اطراف چشم، برای طبیعی تر به نظر رسیدن نتیجه جراحی، وجود داشته باشد.

روند بلفاروپلاستی پلک بالا

در جراحی پلک بالا، پزشک، پوست اضافی، ماهیچه های مازاد و چربی اضافی را برای بازیابی پلک های جوان و باز تر شدن چشم ها، بر می دارد.

روند بلفاروپلاستی پلک پایین

جراحی زیبایی پلک پایین اصلی ترین دغدغه در برداشتن چربی اضافی در زیر چشم ها می باشد. جراح این روند را از طریق یک برش کوچک بر روی سطح داخلی پلک انجام می دهد و در نتیجه ای ایجاد جای زخم های بیرونی اجتناب می نماید. در بسیاری موارد پیشرفته پیری پلک ها، علاوه بر برداشتن چربی اضافی، پوست این ناحیه نیز محکم می شود. در این روند، جراح برشی را در چین طبیعی زیر مژه ایجاد می نماید. وقتی چربی اضافی و پوست افتاده برداشته شد و کانتور طبیعی در پلک ها خلق گردید، جراح، برش ها را با بخیه های کوچکی می بندد و کمپرس های سرد را بر روی پلک ها قرار می دهد.

جراحی پلک و بینی به صورت همزمان

درمیان زیباجویان افرادی هستند که میخواهند علاوه بر ترمیم و بهبود ظاهر پلک ها ، مشکلات بینی شان را هم اصلاح کنند. این امکان وجود دارد که فرد بتواند به صورت همزمان تحت جراحی بینی و بلفاروپلاستی قرار بگیرد. منتها نکته ای که مهم است ، تایید پزشک می باشد. ایشان بایستی به طور کامل شرایط بیمار را بسنجد و سپس اجازه عمل همزمان را بدهد.

بعد از عمل زیبایی پلک چه انتظاری دارید؟

زمان مورد نیاز برای بهبود بعد از جراحی پلک در بیماران مختلف، متفاوت می باشد. این تا حد زیادی به نوع و دامنه روند وابسته است. به طور میانگین، 3 تا 7 روز زمان لازم است تا فرد بتواند روند بهبود را سپری کرده و فعالیت نرمال روزمره خود را از سر گرفته یا به محل کار خود بازگردد. کمک گرفتن از عینک یا آرایش کردن می تواند در پوشش دادن کبودی احتمالی بر جای مانده از درمان موثر واقع شود.

هزینه جراحی پلک

هزینه جراحی پلک در تهران در بیماران مختلف ، متفاوت می باشد. جراح ، طرح جراحی شما را بعد از برگزاری جلسه مشاوره به صورت سفارشی، با در نظر گرفتن آزمایشات فیزیکی و اهداف زیبایی شما، ترسیم و طراحی می نماید.

روند های مضاعف : روندهای دیگری می تواند به میزان قابل ملاحظه ای نتایج به دست امده از روند جراحی پلک را تکمیل نماید. لیفت ابرو می تواند به عنوان یک روش فوق العاده در چارچوب سازی چشم ها از طریق بهبود دادن شکل و موقعیت ابروها، موثر واقع شود. تزریق چربی نیز می تواند حجم و شکل گونه ها را به منظور بازیابی تاثیرات جوانی عمل زیبایی پلک ، ارتقا دهد. پوست پلک ها از طریق درمان های غیر عمل از قبیل لیزر پیلینگ، بوتاکس یا فیلرهای پوستی موقتی، قابل کشیده شدن و صاف تر شدن می باشد.

نتایج عمل پلک چقدر ماندگار است؟

طول ماندگاری نتایج جراحی پلک در تهران به جزئیات جراحی وابسته است. تکنیک های خاصی باعث خلق نتایج ماندگار تر در مقایسه با برخی تکنیک های دیگر می شوند. در طول مشاوره، جراح ایده هایی را در خصوص نوع نتایجی که می توان از عمل پیش بینی کرد، در اختیار شما قرار می دهد. به طور کلی، عمل پلک حداقل تهاجمی، نتایجی را خلق می کند که حداقل تا 5 سال ماندگار می باشد. مهم ترین جراحی هایی که مستلزم برداشتن پوست هستند، می توانند نتایجی را به دست دهند که ماندگاری آنها حتی تا یک دهه دوام خواهد داشت. درک این مطلب که بلفاروپلاستی مثل هر جراحی دیگر جوانسازی صورت، از پیشرفت فرایند پیری جلوگیری نمی کند، بسیار حائز اهمیت می باشد.

جای زخم های بر جای مانده از روند جراحی پلک چگونه است؟

بیماران تا حدی به دلیل ترس از بر جای ماندن جای زخم بعد از جراحی، از روند عمل زیبایی پلک می گریزند. بیشتر اوقات، برش ها به صورت تخصصی و استراتژیک در چین های طبیعی پلک ها ایجاد می شوند. بدین ترتیب تقریباً هیچ جای زخم آشکاری بعد از سپری شدن روند بهبود بر جای نمی ماند.

آیا عمل پلک دردناک است؟

عمل زیبایی پلک تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی با هدف جلوگیری از احساس درد در بیمار انجام می شود. کبودی و تورم و گاهی سفت شدن ناحیه درمان بعد از جراحی، اجتناب ناپذیر است. هر گونه درد با مصرف داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک، قابل کنترل می باشد و به طور کل، بلفاروپلاستی به عنوان یک روند بدون درد شناخته می شود.

آماده شدن برای جراحی پلک

صرفنظر از اینکه قرار است جراحی شما تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام شود، شما باید از یکی از نزدیکان یا دوستان خود بخواهید تا شما را بعد از تکمیل روند به منزل بازگردانده و در طول 24 تا 48 ساعت اول بعد از جراحی، از شما مراقبت نماید. همچنین از شما خواسته می شود تا مصرف داروهای رقیق کننده خون از قبیل آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی و استعمال سیگار را حداقل دو هفته قبل از جراحی ترک کنید. کوتاهی در ترک مصرف این مواد می تواند مشکلات و خطرات در طول جراحی پلک و پس از آن را افزایش دهد.

جراحی پلک

فرق جراحی پلک با لیفت صورت چیست؟

جراحی زیبایی پلک، پلک های بالا و پایین را درمان می کند و دغدغه آن بخش پایینی صورت نمی باشد. در حالیکه لیفت صورت، دغدغه های مربوط به آثار پیری و بالا رفتن سن در ناحیه میانی و پایینی صورت را مورد  هدف قرار داده و در بخش بالایی صورت دخالتی ندارد. بیماران می توانند هر دوی این روندها را به منظور بازیابی جوانی در کل صورت خود، انتخاب نمایند.

آیا جراحی پلک بر روی بینایی تاثیر می گذارد؟

برخی بیماران متوجه تار شدن موقتی بینایی خود بعد از جراحی زیبایی پلک می شوند. این امر نباید باعث ایجاد نگرانی در شما شود. جراحی پلک یک روند زیبایی است و بر روی خود چشم ها هیچگونه تاثیری را بر جای نمی گذارد. علت تار شدن بینایی در طول مدت محدود بعد از جراحی، استفاده از پمادهای موضعی تجویز شده توسط پزشک برای کمک به پیشرفت روند بهبود می باشد. این حالت بعد از سپری شدن دوره بهبود و عدم نیاز به استعمال پمادهای موضعی رفع می شود. بیماران بلفاروپلاستی، بعد از جراحی متوجه دامنه ای از بهبود در بینایی خود می شوند که این امر به دلیل برداشته شدن پوست اضافی می باشد که گاهی به عنوان مانع بر سر راه بینایی فرد، قرار می گرفته است.

چگونه بهترین جراح پلک در تهران را انتخاب کنیم؟

در بدن انسان چشم ها ظریف ترین اندام های خارجی محسوب می شوند. بنابراین هر پزشک جراحی که با این اندام از صورت سر و کار دارد باید یک جراح با تجربه و دوره دیده بوده و در زمینه کلیه روندهای مرتبط با جراحی پلک ، از تخصص کافی برخوردار باشد. دکتر ماریا مرادی ، بهترین جراح پلک در تهران ، بی خطر ترین و منطقی ترین روش را سپردن جراحی زیبایی پلک به دست پزشکی می داند که در این زمینه از تجربه سطح بالایی برخوردار بوده و از جدیدترین و پیشرفته ترین تکنیک های به اثبات رسیده جراحی برای خلق نتایجی مطلوب و بی خطر ، استفاده کند.

در زمان انتخاب بهترین جراح پلک ، بر روی این نکته تمرکز کنید که انتخاب یک جراح که در زمینه جراحی پلک در تهران ، صاحب تجربه باشد ، بسیار حائز اهمیت است. البته باید از تجربه عملی کافی جراح در زمینه جراحی زیبایی پلک ، کسب اطمینان کنید.

پزشکی را انتخاب کنید که صاحب ویژگی های زیر باشد:

 • بتوانید به راحتی با او گفتگو کرده و دغدغه ها و ایده هایتان را عنوان کنید.
 • اطلاعات دقیق در خصوص فرایند جراحی را در اختیار شما قرار دهد.
 • بتواند از طریق جراحی پلک ، تفاوت مثبتی را در زندگی بیمار از طریق جراحی زیبایی خلق نماید.
 • به سلامت و منافع بیمار خود اهمیت دهد.
 • بتواند نیازهای زیبایی ، امیدها و خواسته های منطقی بیمار خود را به مرحله اجرا در آورد.
 • دانش جامع و وسیعی از آناتومی چشم و صورت داشته باشد.
 • قادر به خلق نتیجه ای از جراحی باشد که در آن ، توازن ، شکل و تناسب به خوبی رعایت شده باشد.
 • به جدیدترین و حداقل تهاجمی ترین تکنیک های مرتبط با جراحی پلک یا بلفاروپلاستی آشنا بوده و بتواند با حداقل بر جای ماندن آثار ناشی از برش جراحی ، نتایجی شگفت انگیز را خلق کند.

تمرکز روی نوآوری و سفارشی کردن جراحی زیبایی پلک

هر فرد دارای ویژگی های صورت یونیک و منحصر به فردی می باشد. این یک نکته بسیار مهم از نظر یک پزشک خوب برای جراحی پلک در تهران برای سفارشی کردن روند بر حسب نیازهای زیبایی و آناتومیکی بیمار محسوب می شود. زمانی که پزشک با تمرکز بر روی این فاکتور ، جامع ترین و طبیعی ترین نتیجه را خلق می کند ، بیشترین سطح رضایت در بیمار حاصل می شود. به طور کلی جراحانی که اساساً در پی به روز رسانی مهارت و دانش خود و به کار گیری به روز ترین تکنولوژی ها برای بیماران خود هستند ، موفق به خلق نتایجی زیبا می شوند. استفاده از روندهای پیشرفته برای بیمار ، بسیار سودمند است چون تکنیک های جدید ، قطعاً در مقایسه با تکنیک های قبلی ، مزیت هایی را در بر دارند. استفاده از راه حل های نوآورانه باعث می شود که فرایند ، کمتر دردناک بوده و کمتر تهاجمی باشد. همچنین میزان خطرات نیز کاهش یافته و زمان ریکاوری نیز با سرعت بیشتری سپری می شود.

امکانات برای جراحی پلک

بهترین جراح پلک در تهران ، انجام فرایند تحت استانداردترین و بی خطرترین شرایط جراحی را در محوریت کار خود قرار می دهد. دکتر ماریا مرادی ، بهترین جراح پلک در تهران ، با تاکید بر روی فراهم آوردن شرایطی با استاندارد بالا جهت انجام فرایند جراحی ، علاوه بر خلق نتیجه ای زیبا ، سلامت بیمار خود را همچون گنجینه ای با ارزش حفظ می نماید.

ریکاوری بعد از جراحی پلک

شما تحت جراحی پلک قرار گرفته اید و پزشک برای اجرای فرایند، برش های کوچکی را در پلک های شما ایجاد کرده است. اکنون احساس می کنید پلک هایتان سفت شده و حساس هستند. چشم ها اشک آلود، خشک یا چسبناک شده و در پلک ها احساس خارش می کنید. بعلاوه، چشم های شما به نور حساس شده اند. همه این اتفاقات تنها برای چند روز تداوم خواهد داشت و پس از سپری شدن این چند روز، همه چیز به حالت نرمال باز خواهد گشت.

تمیز نگه داشتن پلک ها و اجتناب از مالش دادن آنها بسیار مهم است. اگر پزشک برش ها را با بخیه های غیر جذبی بسته باشد، این بخیه ها بعد از 5 تا 10 روز کشیده خواهند شد. پلک های شما برای یک تا سه هفته بعد از جراحی متورم هستند ولی شکل ظاهری پلک ها با سپری شدن یک دوره یک تا سه ماهه، بهتر و بهتر خواهد شد. هر بیمار ریکاوری خاص خود را دارد به همین دلیل، دکتر ماریا مرادی بهترین جراح پلک در شمال تهران، دستورالعمل های اختصاصی مربوط به ریکاوری هر بیمار را متناسب با ویژگی های او به طور جداگانه در اختیار قرار می دهد.

عوارض جراحی پلک

در عمل زیبایی پلک نیز درصدی را به عوارض بعد از عمل اختصاص می دهیم. خوب است در جلسه مشاوره پیرامون این مسئله با یک جراح پلک خوب صحبتی داشته و از تمام جوانب این امر آگاه شوید. ایشان به شما خواهد گفت برای اینکه به عوارض جراحی پلک دچار نشوید باید چه کارهایی انجام دهید. از جمله عارضه های احتمالی:

 • عفونت و خونریزی
 • خشکی و سوزش چشم
 • سخت بودن باز و بسته کردن چشم
 • برجای ماندن اسکار عمیق
 • آسیب به عضلات چشم
 • تغییر رنگ پوست

به ندرت این موارد وقوع پیدا می کند. اگر یک دکتر خوب بلفاروپلاستی در تهران را انتخاب کرده باشید ، تا حد بسیار زیادی از عارض بلفاروپلاستی دور خواهید ماند.

جراحی پلک با بی حسی یا بیهوشی

یکی از سوالات بیماران این است که عمل پلک با بیحسی انجام می شود یا بیهوشی ؟ باید گفت که این پروسه می تواند هر دو نوع روند به انجام رسد. تفاوت بیهوشی عمومی با بیحسی موضعی این است که نوع اول بیمار کاملا به خواب فرو می رود و چیزی را نمی بینید اما در بی حسی موضعی فرد هوشیار است و صداهای اطراف را می شوند اما چیزی احساس نمی کند. در حقیقت شباهت جراحی پلک با بی حسی و عمل پبک با بیهوشی عمومی در این است که تحت هر یک از ان ها دردی را احساس نخواهید کرد. انتخاب بی حسی یا بیهوشی هم بر عهده جراح است.

نتیجه جراحی ترکیبی لیفت ابرو و بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی و لیفت ابرو اغلب برای جوان سازی چهره هم در ناحیه پلک ها و هم در پیشانی به طور همزمان در طول فرایند ترکیبی لیفت ابرو و بلفاروپلاستی قابل اجرا می باشد. در برخی بیماران هر یک از فرایند های لیفت ابرو و جراحی پلک به تنهایی نمی توانند دغدغه های زیبایی که بیمار خواهان رفع آنها است را درمان کنند. در برخی بیماران دیگر نیز پوست و بافت کافی در ناحیه پلک برای برداشته شدن در طول جراحی زیبایی پلک وجود ندارد. در این شرایط جراح مقدار کمی از بافت را از پلک ها برمی دارد و سپس با لیفت ابروها نتیجه زیبایی خلق شده در چشم ها را به حداکثر می رساند.

گاهی نیز افتادگی ابروها آنچنان شدید است که حتی اگر جراح بلفاروپلاستی را انجام دهد این افتادگی رفع نخواهد شد. در این صورت اجرای همزمان لیفت ابرو و پلک می تواند به قرار گرفتن ابروها در موقعیت مناسبتر و کاهش میزان افتادگی آنها موثر واقع شود. مزیت دیگر ترکیب این دو فرایند زیبایی این است که بیمار علاوه بر چشمانی بازتر، جوان تر و سرحال تر، در ناحیه پیشانی نیز از شکل ظاهری محکم تری برخوردار می شود.

آیا بلفاروپلاستی چین و چروک های اطراف چشم ها را درمان می کند؟

بلفاروپلاستی به میزان محدودی می تواند چین و چروک های پنجه کلاغی اطراف چشم ها را درمان کند. اگر دوست دارید از شر این چین و چروک ها که خصوصاً در زمان خندیدن شکل ظاهری ناخوشایندی را در چهره تان ایجاد می کنند رهایی پیدا کنید باید در کنار جراحی پلک، لیفت صورت را نیز انجام دهید.

آیا بلفاروپلاستی شکل پلک ها را تغییر می دهد؟

هدف اصلی انجام جراحی پلک رفع مانع ایجاد شده در مقابل چشم ها در اثر افتادگی پوست پلک ها می باشد که می تواند کیفیت دید بیمار را تحت تاثیر قرار دهد. بلفاروپلاستی با برداشتن پوست اضافی شکل گرفته در پلک ها می تواند علاوه بر درمان مشکلات عملکردی، شکل ظاهری جذاب تر و شاداب تری را بوجود آورده و نگاه شما را جوان تر کند.

چگونه ورم بعد از جراحی پلک را کاهش دهیم؟

در این بخش توضیحات جامعی در خصوص مهار یکی از عوارض جانبی چالش برانگیز بعد از جراحی پلک یعنی ورم آمده است. برای کمک به کاهش ورم بعد از عمل پلک اقدامات زیر را انجام دهید:

 • از کمپرس سرد استفاده کنید. استفاده از کمپرس سرد در طول 24 تا 48 ساعت اول بعد از عمل موکداً برای کمک به کاهش تورم توصیه می شود. استفاده صحیح از کمپرس در فواصل زمانی 20 دقیقه ای برای جلوگیری از آسیب دیدگی پوست در اثر سرما حائز اهمیت است.
 • سر خود را بالا نگه دارید. بالا نگه داشتن سر فشار مایعات به ناحیه چشم ها را کاهش می دهد. در زمان خوابیدن یا دراز کشیدن می توانید بر روی یک صندلی راحتی در حالت لم داده قرار بگیرید یا از چند بالش در زیر سر استفاده کنید.

استفاده از کرم اسکار بعد از عمل پلک

پزشک جراحی پلک در تهران در صورت نیاز کرم هایی را برای شما تجویز می کند که می توانید با استعمال آنها بر روی برشها و جای زخم ها به فرایند بهبود کامل کمک کنید. حرکات ماساژ ملایم باعث می شود که کرم در پوست شما جذب شود ولی مراقب باشید که فشار بیش از حد به ناحیه درمان وارد نکنید.

سوالات پر تکرار درباره جراحی پلک

آیا جراحی پلک، افتادگی ابروها را درمان می کند؟

خیر. افتادگی ابروها از طریق لیفت ابرو قابل درمان است. فرایند لیفت ابرو، با ایجاد برش مستقیم یا با روش آندوسکوپی انجام می شود. در روش آندوسکوپیک، یک برش کوچک ایجاد شده و از یک دوربین آندوسکوپی استفاده می شود. برش های کوچک به راحتی بعد از مدتی محو می شوند. با استفاده از فرایند لیفت ابرو ، ابروها بالا کشیده می شوند و در موقعیت طبیعی تری قرار می گیرند.

آیا می توان در طول جراحی پلک، لیفت صورت را نیز انجام داد؟

بله. شما می توانید در طول یک فرایند ترکیبی، جراحی لیفت صورت و جراحی پلک را به طور همزمان انجام داده یا هر یک از این دو جراحی را به طور جداگانه انجام دهید. بعد از جراحی لیفت صورت معمولاً بیمار یک شب را در مرکز درمان سپری می کند ولی جراحی زیبایی پلک یک عمل سرپایی است به این معنی که بیمار بعد از تکمیل فرایند، می تواند مرکز درمان را ترک کند.

چه مدت بعد از جراحی پلک می توان از لنز های چشمی استفاده کرد؟

بعد از عمل زیبایی پلک زمانی که تورم در پلک ها به طور کامل فروکش کرد، بیمار می تواند پلک ها را لمس کند. دکتر ماریا مرادی بهترین جراح پلک در تهران به بیماران خود توصیه می کند که حداقل تا دو هفته بعد از جراحی پلک از گذاشتن لنز در چشم ها خودداری کنند. در طول این مدت بیمار می تواند از عینک  استفاده کند.

آیا بعد از بلفاروپلاستی می توان بلافاصله مطالعه کرد؟

بعد از جراحی پلک، دید بیمار به علت تورم قرنیه به طور موقتی اندکی تار می شود. بعلاوه در طول دوره ریکاوری، پزشک پمادهایی را برای بیمار تجویز می کند. استعمال پماد بر روی پلک ها به طور موقتی کیفیت بینایی را تحت تاثیر قرار می دهد. بینایی در طول یک دوره بسیار کوتاه و چند روزه به حالت عادی و نرمال خود باز می گردد. در این زمان می توانید مطالعه کردن را از سر بگیرید.

چه مدت بعد از جراحی، نتیجه نمایان می شود؟

شما بلافاصله بعد از تکمیل فرایند جراحی شاهد بهبود و زیباتر شدن ناحیه اطراف چشم ها خواهید بود. ولی نتیجه نهایی معمولاً چهار هفته بعد از جراحی پلک یعنی زمانی که تورم در ناحیه درمان به طور کامل فروکش کرد، نمایان می شود. بسیاری از بیماران می توانند بعد از یک هفته به محل کار خود بازگردند.

آیا بیمه سلامت، هزینه های جراحی پلک را تحت پوشش قرار می دهد؟

جراحی پلک پایین معمولاً در گروه جراحی های زیبایی قرار دارد و اغلب هزینه های آن توسط بیمه تحت پوشش قرار داده نمی شود. ولی در برخی موارد، افتادگی پلک های بالا مشکلاتی را برای بینایی بیمار بوجود می آورد. تائید در خصوص درمانی یا زیبایی بودن جراحی، پس از انجام تست های لازم از سوی کارشناسان بیمه، صادر خواهد شد.  

دکتر علی بصام

دکتر ماریا مرادی

دکتر ماریا مرادی اتولارینگولوژیست و جراح زیبایی بینی و صورت هستند .ایشان با علـم و تجربه وافر و با انجام تعداد بیشماری عمل بینی و صورت ، جراحی پلک ، جراحی  پلاستیک و جراحی زیبایی از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله می باشند.

مقالات مرتبط
پروتز چانه

پروتز چانه

پروتز چانه یکی از روندهایی است که برای رفع دغدغه در افرادی که احساس می کنند صورت آنها نامتناسب و فاقد تقارن است مورد استفاده قرار می گیرد. البته گاهی اوقات...

بیشتر بخوانید
جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش

طبق تحقیقات انجام شده، امروزه از هر 20 هزار نوزاد متولد شده حداقل یکی دچار برآمدگی گوش می باشد. همچنین عوامل ژنتیکی و وراثتی در ایجاد این عارضه دخیل می...

بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =