جراحی زیبایی پلک

در طی جراحی پلک با کمک برشی بر روی چین پلک بالایی پوست و چربی عضلات در طی جراحی برداشته می شود . بیشترین متخصصین این نظر را دارند که بهتر است همزمان با جراحی زیبایی پلک ،بالا بردن ابرو را نیز انجام دهند . جراحی پلک با نام بلفاروپلاستی پلک نیز شناخته می شود . بیشتر افراد متقاضی برای جراحی پلک به افتادگی ابرو هم دچار هستند و برای نتیجه مطلوب بهتر است که این دو جراحی همزمان با هم انجام شوند .عوارض و کبودی بعد از جراحی پلک امری طبیعی می باشد ،اما جای نگرانی وجود ندارد در مدت زمان کوتاهی کبودی و تورم بعد از جراحی پلک بر طرف می شود .در ادامه حتما مقاله دکتر ماریا مرادی را مطالعه کنید.

روش کار در جراحی زیبایی پلک

بعد از جراحی پلک محل برش در حدود 3 ماه قرمز و گاهی متورم می باشد این قرمزی در مرور زمان از بین میرود و همرنگ به پوست می شود . در عمل زیبایی پلک محل اسکار بر خط چین فوقانی پلک قرار می گیرد اما ماندگار نیست و در طی چند سال برطرف از بین می رود . در جراحی پلک ، بلفاروپلاستی پلک بالا با یک برش در ناحیه چین پلک بالا پوست اضافی و چربی اضافی برداشته می شود اسکار عمل جراحی پلک مشهود نخواهد بود .در جراحی زیبایی پلک جراح برای از بین بردن پف پلک و همچنین افتادگی پلک بالا تلاش می کند . این جراحی بیشتر با کمک بی حسی موضعی برای افراد انجام می شود.در جراحی پلک ، بلفاروپلاستی پلک پایین چربی های اضافی در ناحیه پلک پایین با برش در داخل حفره چشم برداشته می شود و پف زیر چشم برداشته می شود .

جراحی-زیبایی-پلک
جراح در حدود 1 میلی متر برش را در زیر مژه های پلک پایین انجام میدهد و چربی های اضافه را تخلیه می کند . در بعضي از بيماران پلک بالا بيشتر پف دارد تا پوست اضافه و در اين بيماران لازم است چربي بيشتري برداشته شود. كساني كه از لنزهاي تماسي (Contact Lens) استفاده مي كنند. لازم است حتماً از اشك مصنوعي بعد از عمل استفاده كنند. بعد از عمل جراحی پلک بهتر  است از كيسه يخ جهت كاهش ورم و كبودي روي محل جراحي استفاده شود.

بهترین افراد متقاضی برای عمل زیبایی پلک چه کسانی هستند ؟

افراد مناسب بری جراحی زیبایی پلک بیشتر افرادی هستند که سن آن ها از 35 به بالا می باشد ،این افراد  با بالا رفتن سن خود دچار پف زیر چشم و همچنین آویزان شدن پوست شده اند .با استفاده از جراحی پلک می توان تغییرات قابل ملاحظه ای در چهره این افراد ایجاد کنیم  . لازم به ذکر است که افراد متقاضی برای عمل پلک باید سالم باشند و به بیماری خاصی مبتلا نباشند .

در فیلم زیر به طور کامل می توانید با نحوه انجام جراحی زیبایی پلک آشنا شود

عوارض جراحی زیبایی پلک

در عمل زیبایی پلک بیشتر افراد از مزایای آن لذت می برند  و کمتر کسی دچار عوارض آن بعد از جراحی زیبایی پلک می شوند . البته طبیعی است که بعد از هر جراحی عوارضی همراه بیمار باشد . جراحی  پلک نیز در موارد نادر همراه با عوارض برای بیمار می شود . در برخی افراد دیده شده است که بعد از جراحی در هنگام خواب چشمان آن ها نیمه بسته است ،بسته نشدن کامل چشمان امری طبیعی می باشد که بعد از گذشت چند هفته کاملا بر طرف می شوند . دکتر ماریا مرادی به بیماران خود برای  حداقل کردن عوارض جراحی پلک استفاده از پماد ها و قطره های اشک مصنوعی را توصیه می کنند ،این دارو ها  می توانند به کنترل این حالت در هنگام خواب کمک کنند .

جراح بعد از جراحی پلک به بیماران خود توصیه می کند که از بلند کردن اجسام سنگین وانجام دادن کارهایی  که می توانند عصب بینایی فرد را تحت  فشار قرار دهد جلوگیری کنند . در موارد بسیار نادر دیده شده است که فرد به این توصیه ها عمل نکرده است و با وارد کردن فشار به اعصاب بینایی ،سبب خونریزی های شدید  بعد از جراحی شده اند . برای جلوگیری از کاهش دید در افراد در این موارد باید هر چه سریعتر به جراح خود مراجعه کنید تا شرایط را کنترل کند .

در صورتی که افراد به بیماری های خاصی مبتلا باشند ممکن است عوارض بعد از عمل پلک برای آن ها به مراتب سخت تر و البته طولانی تر طی شود . پزشک قبل از اقدام به جراحی به منظور پیشگیری از هر کدام از عوارض شرایط بیمار را به طور کامل مورد بررسی و معاینه قرار می دهد .

نتایج جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبای پلک در اکثریت افراد سبب رضایت در آن ها می گردد و کمتر کسی بعد از جراحی احسا س نارضایتی از این جراحی  را دارد . لازم به ذکر است که زخم در این جراحی در مدت زمان 6 ماه بعد از جراحی به طور کامل از بین می رود . با کمک جراحی زیبایی پلک می توانیم زیبا تر و جوان تر به نظر بیایم و از نتایج آن تا پایان عمر خود لذت ببریم

مراقبت های بعد از جراحی پلک

 • در جراحی پلک از هیچ پانسمانی استفاده نمی شود ،تنها با کمک یک چسب روند بهبودی طی می شود .
 • بعد از جراحی پلک کبودی و تورم اطراف چشم ایجاد می شود ،البته این یک امر طبیعی است . هیچ جراحی وجود ندارد که همراه با عوارضی نباشد . کبودی و ورم بعد از جراحی پلک نیز طبیعی می باشد همچنین تورم غیر قرینه بین دو سمت صورت نیز دور از ذهن نمی باشد .
 • بعد از جراحی پلک استفاده از بالش زیر سر می تواند در روند بهبودی تاثیر گذار باشد . بالش ها به بالا نگه داشتن سرتان کمک می کند .
 • پیروی از دستورات و تجویزات پزشک بعد از انجام جراحی پلک می تواند در کاهش درد و بهبودی کمک کننده باشد .
 • 48 ساعت بعد از جراحی داخل کیسه یخ قرار دهید و سپس روی پلک ها گاز قرار دهید و بعد از کیسه های یخ برای کاهش تورم و کبودی استفاده کنید .
 • استفاده از کمپرس یخ در 48 ساعت اول به بیماران توصیه می شود ،در 48 ساعت بعدی این کار باید با استفاده از کمپرس گرم انجام شود .
 • بعد از گذشت دو روز از جراحی پلک خود به پزشک مراجعه کنید ،پس از تایید و رضایت پزشک می توانید استحمام کنید .

نحوه انجام جراحی زیبایی پلک

لازم به ذکر است که تمام بخیه ها کی در طی عمل زیبایی پلک زده می شوند یک هفته بعد از جراحی برداشته می شوند . با برداشتن بخیه ها شما می توانید تا حدودی وضوح کار را مشاهده کنید .

جراحی-پلک

سوالات متداول جراحی زیبایی پلک

آیا با استفاده از عمل پلک می توانیم در زیبایی افراد تاثیر داشته باشیم ؟

بله ،افتادگی پلک ها و پف کرد ن آن ها می تواند  در زیبایی چهره افراد تاثیرات منفی داشته باشد .  بیشتر افراد که با افتادگی های پلک مواجه هستند ،از سنگینی پلک ها و همچنین کاهش بینایی شکایت دارند .با استفاده از جراحی پلک  علاوه بر زیبایی می توانتیم این موارد را نیز برطرف کنیم .

آیا با استفاده از عمل زیبایی پلک امکان بهبود چروک های خنده نیز وجود دارد یا خیر ؟

باید گفت جراحی پلک تنها می تواند پف ها و پوست های اضافه اطراف چشم را برطرف کند . برای از بین بردن چروک های خنده تریق بوتاکس کمک کننده می باشد .

آیا جراحی زیبایی پلک همراه با درد است ؟

این جراحی به صورت موضعی در افراد انجام می شود و فرد در حین جراحی دردی را احساس نمی کند .

عوارض جراحی زیبایی پلک ؟

یکی از عوارض بارز در جراحی پلک کبودی بعد از جراحی می باشد . این کبودی بیشتر ممکن است تا دو هفته نیز از بین نرود . اما جای نگرانی وجود ندارد این کبودی با گذشت زمان به طور طبیعی از بین می رود .

آیا این صحت دارد که ممکن است بعد از عمل زیبایی پلک ،صورت شخص نامتقارن شود ؟

جراح باید با ساختمان صورت  کاملا آشنا باشد.  باید میزان برداشت پوست اضافی در پلک بالا به طور دقیق تخمین زده شود ، تا مشکلی برای بیمار ایجاد نگردد  و از جراحی خود لذت ببرد .

جراحی-پلک

هزینه جراحی زیبایی پلک

هزینه جراحی  پلک یکی از موارد مورد توجه قبل از جراحی  می باشد . این هزینه برای تمامی جراحان یکی نمی باشد و نمی توانیم برای آن هزینه مشخص و دقیقی را عنوان کنیم . برای تخمین هزینه جراحی پلک موارد بسیاری بر تخمین این هزینه موثر می باشند . در این جا عوامل موثر در برآورد هزینه جراحی را باهم بررسی می کنیم .

 • هزینه جراح زیبایی

هر چقدر که جراح انتخاب شده شما از مهارت و تجربه بیشتری برخوردار باشد ،هزینه دریافتی برای جراحی زیبایی پلک به نسبت بیشتر می باشد

 • موقعیت جغرافیایی هر کلینیک

موقعیت جغرافیایی در مشخص کردن هزینه هم موثر می باشد . دلیل این امر متفاوت بودن هزینه زندگی در ناحیه های مختلف جغرافیایی می باشد . موقعیت جغرافیایی در برآورد هزینه موثر است اگر کلینیک انتخابی شده در مناطق خوبی از ناحیه جغرافیایی باشد این هزینه به نسبت بالاتر می رود .

 • روش جراحی زیبایی پلک

عمل پلک بالا و پایین هزینه های مختلفی دارند ،بنا بر نیاز هر فرد هر کدام از این جراحی ها برای فرد انجام می شود هزینه جراحی پلک پایین اصولا نسبت به پلک بالا بیشتر می باشد . برخی از افراد هم نیاز به جراحی  پلک بالا و پایین همراه باهم دارند .

 • هزینه های مربوط به اتاق عمل

استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته بر هزینه جراحی موثر هستند

با تشکر مدیریت سایت دکتر ماریا مرادی جراح بینی و جراح پلاستیک صورت