جراحی زیبایی بینی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی یا تغییر شکل بینی یکی از رایج ترین روش های جراحی پلاستیک است.  بسیاری از مردم از اندازه و / یا شکل بینی خود ناراضی هستند. بینی برای تعادل صورت از اهمیت اساسی برخوردار است و بسیاری از افراد برای هماهنگی بیشتر از رینوپلاستی را ترجیح می دهند. گاهی اوقات مشکل می تواند بیشتر مربوط به موقعیت چانه یا فک باشد ، اما بیماران تمایل دارند که نارضایتی خود را روی بینی متمرکز کنند.

در حالی که تکنیک های جراحی پیشرفته هستند ، محدودیت هایی در مورد تغییر اندازه بینی وجود دارد.

نتایج به اندازه بینی ، وضعیت پوست و سن بیمار بستگی دارد. مهمترین چیز این است که ارتباط مستقیمی بین بیمار و جراح در مورد آنچه تحت تعقیب است و آنچه قابل دستیابی است وجود دارد. بیماران همچنین باید در نظر داشته باشند که عمل جراحی به تنهایی هیچ مشکلی عاطفی یا اجتماعی را که ممکن است به بینی خود و یا به طور کلی از ظاهر آنها برطرف نشود ، برطرف نمی کند.

دلایل انجام جراحی زیبایی بینی

بیشتر افرادی که بینی خود را دوست ندارند نگران قوز بینی یا نوک آن هستند. افرادی که می خواهند نوک را تغییر دهند اغلب این قسمت از بینی را بسیار بزرگ ، گرد و … می باشد وجود قوز بر روی بینی نیز باعث ایحاد شکایت در بسیاری از افراد شده . جراحی زیبایی می تواند در رفع این مشکلات بسیار موثر باشد .

دلایل پزشکی

سایر بیماران ممکن است به دلیل آسیب دیدگی بینی ، جراحی زیبایی بینی را انتخاب کنند ، به این ترتیب ممکن است بینی به دنبال یک نوع تصادف به شکلی شکسته یا خم شود. برخی دیگر ممکن است مشکلات تنفسی عملکردی مربوط به مجاری هوایی بینی داشته باشند. در این موارد ، مداخلات جراحی بازسازی تلقی می شود ، در حالی که برای اکثر اعمال بینی ، جراحی به عنوان آرایشی طبقه بندی می شود.

عملیات بینی معمولاً به صورت زیر انجام می شود:

  • برآمدگی را در پل بینی تغییر دهید
  • نوک بینی را مجدداً شکل دهید
  • طول بینی را تغییر دهید
  • عرض بینی را تغییر دهید
  • عرض سوراخ بینی را تغییر دهید
  • ترمیم و مجدداً بینی را بعد از آسیب دیدگی انجام دهید
  • راه هوای بینی را باز کنید تا به تنفس کمک کند.

جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی پلاستیک

جراحی پلاستیک یا به انگلیسی: Plastic surgery، یک تخصص پزشکی می باشد که با اصلاح یا ترمیمی شکل و صورت سروکار دارد. ترمیم کارکردی، ساختاری، و زیبایی هرگونه نقص یا زشتی بدن انسان را گویند. در جایی که بیشتر برای جراحی های زیبایی شناخته شده است، جراحی پلاستیک بسیاری از انواع جراحی های ترمیمی، جراحی دست، جراحی ریز، و ترمیم سوختگی ها را هم شامل می شود. واژهٔ پلاستیک از واژهٔ یونانی «plastikos» به معنای قالب یا شکل دهی میباشد. کاربرد آن در اینجا هیچ ارتباطی با مادهٔ پلیمری مصنوعی به نام پلاستیک ندارد. جراحی پلاستیک نوین در دو زمینهٔ گسترده  تکامل یافته است: بازسازی نقص های جسمی و زیباترکردن شکل عادی. اصول جراحی در جراحی پلاستیک بر حفظ عروق، جایگزینی بافت مشابه با مشابه، توجه به مناطق کالبدی، و بهبود زخم با به حداقل رساندن بافت آسیب دیده متمرکز است.

رینوپلاستی

امروزه یکی از شایعترین جراحی های زیبایی در دنیاست. دو روش برای جراحی زیبایی بینی وجود دارد که شامل جراحی باز و جراحی به روش بسته می باشد. این جراحی را میتوان با بیهوشی کامل یا بی حسی موضعی انجام داد و در صورت وجود انحراف بینی,  شکستگی بینی,  مشکلات سینوس می توان این جراحی ها را بصورت همزمان با جراحی زیبایی بینی انجام داد.

مهمترین نکته در تکنیک جراحی اینجانب آنالیز نتایج جراحی زیبایی قبل از عمل و تشریح آن برای بیمار و ایجاد تناسب بین بینی و سایر اجزاء صورت است که منجر به زیبایی طبیعی و حفظ حالت طبیعی چهره و متناسب بودن بینی با صورت بیمار است.

جراحی بینی

چهره ای زیباست که بین اجزاء آن هارمونی و تناسب برقرار باشد.

زیباترین بینی ها اگر متناسب با سایر اجزاء صورت نباشد نمی تواند منجر به زیبایی یک چهره شود

قبل از انجام جراحی گرفتن عکس های اختصاصی و آنالیزچهره کمک می کند که نتیجه جراحی خوب بوده و باعث افزایش جذابیت چهره شود در بیست سال گذشته تغییرات زیادی در علم جراحی زیبایی بینی و صورت بوجود آمده است در یک جراحی موفق بینی باید بیمار بعد از جراحی تنفس و حس بویایی راحت داشته و یک بینی که هارمونی بین آن و سایر اجزاء صورت برقرار است داشته باشد امروزه روشهای جراحی محافظه کارانه و با هدف حفظ بیشتر بافتهای غضروفی بینی جایگزین روش های قدیمی شده است که در نهایت تاثیرات بیشتری در عملکرد بینی بعد از جراحی و حفظ ظاهر مناسب با گذشت زمان و افزایش سن دارد.
دکتر ماریا مرادی اتولارینگولوژیست و جراح بینی و صورت هستند .ایشان با علـم و تجربه وافر و با انجام تعداد بی شماری عمل بینی و صورت ، جراحی پلک ، جراحی پلاستیک و جراحی زیبایی از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقـوله مــــی باشــنــد دکتر مرادی با راه اندازی وب سایت شخصی خود سعی بر بیان صادقانه نکات مثبت و موردنظر بیــــماران در کنار بیان عوارض منفی احتمالی داشته، تا بیماران محترم ضمن درک روشن قضایا با تدبرکافی نسبت به اعمال جراحی زیبایی بینی  و صورت اقدام نمایند.

در مورد جراحی بینی با دیدن نمونه کارهای دکتر ماریا مرادی می توان به نتایج  امیدوارکننده ای رسید. جراحی زیبایی، در واقع به کلیه فعالیت های پزشکی که به منظور زیبا شدن برای تغییر در قسمتی از صورت  و یا نواقص و آسیبهایی که در ظاهر وجود دارد گفته میشود. عمل دماغ شامل عملهایی از قبیل  جراحی زیبایی بینی ، کاشت پستان ، جراحی مونث  کردن چهره ، جراحی سینه ، تزریق لب ، جراحی پلک ، جراحی زیبایی گوش و سایر جراحی های زیبایی دیگر میباشد.

جراحی پلاستیک در واقع همان جراحی زیبایی به شمار میرود که یک نوع از تخصص پزشک به شمار می آید که مقصود در این نوع از جراحی زیبایی  اصلاح و ترمیم ظاهری فرد نیز میباشد.   این ترمیم ها در واقع  کارکردی  است و برای رفع هرگونه عیب و نقص و یا به نحوی برای برطرف کردن بدشکلی ظاهر انسان میگویند. جراحی پلاستیک در حقیقت به معنای جراحی زیبایی میباشد و به همین اصطلاح نیز شناخته شده میباشد. جراحی پلاستیک سایر جراحی های زیبایی را هم شامل میشود همچون جراحی دست و یا جراحی سوختگی و…

ریشه کلمه جراحی پلاستیک در واقع از  لغتی یونانی نیز نشات گرفته است که  معنی آن قالب و هم به معنای شکل دهی نیز میباشد.جراحی زیبایی پلاستیک نوین در دو دسته از فعالیت هایش و یا بهتر است که بگوییم  در دو زمینه تکامل چشمگیری را داشته است که این دو عبارت است از زیبا ساختن چهره های عادی و نیز بازسازی عیوب  و نواقص جسمی.

بینی8

 

اصول جراحی زیبایی در جراحی پلاستیک بر مبنای مواردی از قبیل  حفظ عروق، جایگزینی بافت مشابه با مشابه، توجه به مناطق کالبدی نیزمیباشد و مسلط است. روش‌های جراحی ترمیمی در جراحی زیبایی برای نخستین بار در هندوستان در ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد صورت گرفت. سوشروتا، پدر جراحی در دنیا نامیده میشود ، در قرن ۶ قبل از میلاد، فعالیت های با ارزش و  مهمی را در خصوص جراحی پلاستیک و آب مروارید انجام داد. فعالیت های پزشکی هر دوی سوشتروتا و چاراک در دوره عباسیان در ۷۵۰ میلادی به زبان عربی نیز ترجمه گشتند.

ولیکن سابقه جراحی پلاستیک به شکل حاضر به دوره نوزایی در ایتالیا  نیز بر می‌گردد که جراح مربوطه با اتهام اهالی کلیسا به عنوان دخالت در کار خدا مورد غضب قرار گرفت و مطرود گشت. نخستین جراح پلاستیک آمریکایی John Peter Mettauer در سال  1827 میلادی نخستین فعالیتی را که انجام داد ترمیم شکاف کام بود.والتر یو، سرباز انگلیسی که او را  به عنوان نخستین کسی که جراحی زیبایی کرده میشناسند. تصویر وی را قبل از  عمل (چپ) و بعد از عمل (راست) میتوانید ببینید،  که در سال ۱۹۱۲میلادی توسط هارلد گیلیز، پیوند پوست خورده‌است.

جراحی پلاستیک

جراحی پلاستیک دو قسمت عمده دارد

که جراحی ترمیمی Reconstructive و جراحی زیبایی    aesthetic میباشند  در صورتی که  بیشتر مردم بیشتر به بخش زیبایی آن  cosmetic توجه و تمایل بیشتری را نشان میدهند. جراحی ترمیمی زیبایی سبب ترمیم و یا بازسازی و یا بهبودی در ظاهر و کار بخش های آسیب دیده میباشد  که این اعضا در اثر نواقص مادر زادی میباشد، لب شکری و شکاف کام یا نتیجه بیماریهایی مثل سرطان میباشد که عضوی ار یدن برداشته می شود یا در اثرحوادث و  بلایا مثل سوختگی ها ایجاد شده است . جراحی زیبایی به ایجاد هماهنگی میان بخشهای مختلف بدن یا صورت کمک مینماید ،  هم چنین سبب بهبود و بالا بردن کیفیت زندگی فردی و اجتماعی شخص میشود .

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]