دکتر ماریا مرادی / جراحی بینی / جامع ترین اطلاعات در رابطه با جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۱۵ دقیقه

جامع ترین اطلاعات در رابطه با جراحی بینی

جراحی بینی یکی از جراحی های رایج برای تغییر شکل دادن فرم بینی می باشد که اغلب موارد برای زیباسازی صورت انجام می شود . گاهی نیز ممکن است برای رفع مشکلات مانند پلیپ بینی و … اقدام به جراحی بینی می کنند .

با توجه به اینکه بینی نقش مهمی در زیبایی صورت دارد باید در انتخاب راح بینی توجه زیادی داشت .

افراد مناسب جراحی بینی

افراد مناسب جراحی بینی ،افرادی می باشند که از جراحی بینی انتظارات واقع بینانه و معقولی داشته باشند و از سلامت کامل جسمانی برخوردار باشند.

در جراحی بینی باید به این نکته توجه کنید که،عمل زیبایی بینی می تواند حسی که نسبت به ظاهر خود دارید را تغییر دهد ،اما نمی تواند در حسی که به طور کامل در مورد خود دارید را تغییر دهد.

جراحی زیبایی بینی برای افرادی مناسب می باشد که از اعتماد به نفس بالایی برخوردار هستند و تنها نارضایتی از خودشان چهرشان می باشد .

برای اینکه بدانید برای انجام جراحی بینی کاندید مناسبی هستید یا خیر بهتر است ابتدا انگیزه و دلایل تمایل به انجام جراحی را بررسی کنید و یک جلسه مشاوره با جراح بینی خود داشته باشید.

دکتر ماریا مرادی جراح بینی قبل از اقدام به جراحی بینی با بیمار خود مشاورات لازم را انجام می دهد و با بیمار از لحاظ علم زیبا شناسی صحبت می کند و بیمار را با این جراحی کاملا آشنا می کند .

دلایل انجام جراحی زیبایی بینی

بیشتر افرادی که بینی خود را دوست ندارند نگران قوز بینی یا نوک آن هستند. افرادی که می خواهند نوک را تغییر دهند اغلب این قسمت از بینی را بسیار بزرگ ، گرد و … می باشد وجود قوز بر روی بینی نیز باعث ایحاد شکایت در بسیاری از افراد شده . جراحی زیبایی می تواند در رفع این مشکلات بسیار موثر باشد .

جراحی بینی استخوانی

دلایل پزشکی

سایر بیماران ممکن است به دلیل آسیب دیدگی بینی ، جراحی زیبایی بینی را انتخاب کنند ، به این ترتیب ممکن است بینی به دنبال یک نوع تصادف به شکلی شکسته یا خم شود. برخی دیگر ممکن است مشکلات تنفسی عملکردی مربوط به مجاری هوایی بینی داشته باشند. در این موارد ، مداخلات جراحی بازسازی تلقی می شود ، در حالی که برای اکثر اعمال بینی ، جراحی به عنوان آرایشی طبقه بندی می شود.

سن مناسب جراحی بینی

جراحی بینی محدودیت سنی ندارد ،اما بهتر است این جراحی بین18-50 سالگی انجام شود.معمولا افراد در سن بالا پوست و استخوان های آنها تحلیل می روند ،در نتیجه گزینه خوبی برای جراحی زیبایی بینی نمی باشند . افرادی که سن پایین تری دارند و رشد استخوان هایشان تکمیل شده است بهترین افراد برای جراحی بینی می باشند .

آیا بینی ما نیاز به عمل جراحی دارد؟

برای فهمیدن این موضوع باید ایرادات بینی خود را به طور کامل شناسایی کنید.

بینی به دودسته گوشتی واستخوانی تقسیم می شود.

ایراداتی که در بینی های استخوانی مشاهده می شود معمولا قوز پشت بینی بوده و یا اینکه استخوان بینی به صورت بزرگی رشد کرده است و بینی عقابی یه وجود آمده است و اما در بینی های گوشتی بینی ها به صورت پهن هستند و سوراخ های  بینی بزرگ دیده می شوند.

برای جراحی بینی باید در انتخاب فرم بینی خود دقت داشته باشید و توجه داشته باشید که بینی شما با سایر اجزای صورت  و فرم صورت شما تناسب لازم را داشته باشد.توجه به این نکته در نتیجه بینی شما بسیار تاثیر گذار می باشد.

انواع جراحی بینی

از جراحی بینی برای بسیاری از تغییرات استفاده می شود که در ادامه به معرفی رایج ترین این جراحی ها می پردازیم .

 • جراحی برای بزرگ تر کردن بینی
 • جراحی برای کوچک کردن بینی
 • جراحی برای از بین بردن قوز بینی
 • جراحی برای بینی گوشتی
 • جراحی برای انحراف بینی
 • جراحی برای بینی استخوانی
 • جراحی پلیپ بینی
 • جراحی برای کوچک کردن سولاخ بینی

و …

مراحل انجام جراحی بینی

در جراحی بینی ، ابتدا جراح بینی یک برش در داخل بینی ایجاد می کند . این کار موجب کاهش اسکار جراحی می شود . در برخی از جراحی های بینی ممکن است از پیوند غضروف و یا پیوند استخوان استفاده کنند . در جراحی بینی بعد از اینکه جراح بینی فرم استخوان بینی و غضروف ها را تنظم نمود پوست را به روی قسمت جدید قرار می دهد .

نکته مهم در جراحی بینی نوع پوست بینی می باشد که تاثیر بسیار زیادی در جراحی دارد .

روش بیهوشی در جراحی بینی

جراحی بینی می تواند با استفاده از بیهوشی عمومی و یا بیهوشی موضعی صورت گیرد . انتخاب نوع مناسب ، در تمام مراحل جراحی بینی ممکن است بیمار صدای فعالیت های پزشک بر روی بینی خود را بشنود .

نکات مهم بعد از جراحی بینی

جراحی بینی یکی از جراحی های زیبایی می باشد که سرپایی انجام می شود و بعد از انجام جراحی بینی چند ساعت بعد مرخص می شود . گاهی نیز ممکن است یک روز در بیمارستان بستری شود .

آتلی که در هنگام جراحی روی بینی قرار می گیرد یک هفته از بعد از جراحی از روی بینی برداشته می شود .

بعد از جراحی احتمال کبودی در صورت مخصوصا زیر چشم بسیار زیاد می باشد بنابر این حتما از کمپرس یخ استفاه شود .

برای کاهش درد به بیمار مسکن تجویز می شود که باید به موقع مصرف شود.

بالا نگه داشتن سر چند روز اول بعد از جراحی موثر می باشد .

از انجام فعالیت هایورزشی تا 2 هفته خودداری شود .

دلایل نیاز به جراحی بینی

جراحی بینی کی از روش های موثر برای زیبا سازی صورت می باشد . باعث می شود تناسب بین بینی و سایر اعضای صورت برقرار شود . باعث افزایش اعتماد بنفس می شود . باعث رفع مشکلات تنفسی می گردد .

جراحی ترمیمی بینی چیست

در برخی مواقع ممکن است که بعد از جراحی بینی اولی مشکلاتی برای شما ایجاد شود مانند جراحی بینی به درستی صورت نگرفته باشد ، از نتیجه جراحی بینی خود ناراضی باشید ، مشکلاتی که به علت آنها اقدام به جراحی نموده اید بعد از جراحی حل نشده باشد و … . در این صورت بیمار نیاز به جراحی بینی ثانویه و یا همان جراحی ترمیمی بینی دارد .

جراحی بینی ثانویه دارای شرایط خاصی می باشد و بهتر است که تا یک سال بعد از جراحی صورت نگیرد . زیرا نتیجه جراحی بینی ممکن است تغییر کند .

نکته مهمی که در این قسمت حائز اهمیت می باشد این است که ابتدا در انتخاب جراح بینی ماهر نهایت توجه را داشته باشید ، زیرا هرچه مهارت جراح بینی شما بالا تر باشد در نتیجه شما به بینی دلخواه خود نزدیک تر می شوید .
دکتر ماریا مرادی بهترین جراح بینی در تهران می باشد .
جهت مشاوره با شماره ۰۹۳۵۳۲۲۹۱۰۰ تماس حاصل نمایید . همچنین برای مشاهده نمونه کارهای دکتر ماریا مرادی پیج اینستاگرام دکتر را دنبال نمایید .

 

مزایای رینوپلاستی

رینوپلاستی نه تنها می تواند عملکرد بینی را افزایش دهد، بلکه باعث افزایش اعتماد به نفس و از بین بردن مشکلات ناشی از ظاهر بینی می شود. رینوپلاستی می تواند باعث موارد زیر شود:

 • افزایش یا کاهش اندازه بینی
 • سوراخ سوراخ به شکل جدیدی قرار دهید
 • نوک بینی را کاهش دهید
 • تعادل و هماهنگی بین اعضای صورت
 • تاثیر مثبتی بر زیبایی شناسی صورت شما داشته باشد
 • مشکلات صحیح مربوط به سپتیک انحرافی
 • بهبود تنفس

خطرات و عوارض جراحی بینی چیست ؟؟؟!

 • عوارض با بیهوشی
 • خون ریزی و درد
 • عفونت
 • تنفس دشوار
 • کبودی پوست
 • نارضایتی از نتایج

یکی از مهم ترین نکاتی که در جراحی بینی باید به آن دقت شود، در زمینه انتخاب جراح بینی می باشد، زیرا هر چه جراح ماهر تر باشد، در نتیجه جراحی بدون نقض و با عوارض بسیار کم انجام می شود. بنابراین بهتر است قبل از جراحی در انتخاب جراح خود نهایت دقت را داشته باشید .

نکات بعد از جراحی بینی

یکی از مهمترین جنبه های رینوپلاستی، روشی است که می تواند به طور چشمگیری ظاهر و عملکرد بینی را بهبود بخشد، مدیریت موفق فرایند بازیابی است. حفاظت مناسب بینی، استراحت و پیروی از دستورالعمل های بعد از عمل برای کاهش عوارض و اطمینان از بهترین نتایج ممکن ضروری است. برخی مراقبت های بعد از جراحی بینی شامل :

 • استعمال دخانیات تا 2 هفته بعد از جراحی ممنوع می باشد.
 • بعدا از جراحی برای کاهش تورم از کپرس یخ استفاده نمایید.
 • رانندگی بعد از جراحی بینی ممنوع است، بنابراین یک همراه با خود داشته باشید.
 • استفاده از ادویه باعث افزایش تورم می شود، بنابراین ادویه و نمک را تا حد امکان حذف نمایید.
 • تا دو هفته مشروبات الکی استفاده نکنید.
 • داروهای تجویز شده به موقع مصرف شود.

جهت دریافت مشاوره از دکتر ماریا مرادی بهترین جراح بینی می توانید با شماره 88783973 و پیج اینستاگرام دکتر ماریا مرادی ارتباط برقرار کنید.

جراحی بینی باعث چه تغییراتی می شود؟

تعدادی از دلایل جراحی رینوپلاستی در نظر گرفته شده است که نه همه آنها با افزایش ظاهر شما ارتباط دارد،باعث ایجاد اعتماد به نفس نیز می شود. رینوپلاستی که معمولا به عنوان یک جراحی بر روی بینی شناخته می شود، می تواند برای کمک به تغییر شکل، اندازه یا حتی عملکرد بینی شما انجام شود.

آیا تصمیم گرفتید که با داشتن یک کار بینی به جلو بروید یا هنوز در مورد روش مطمئن نیستید، مزایای خاصی برای جراحی رینوپلاستی وجود دارد.

بهبود تنفس

برای کسانی که با مشکلات تنفسی مادرزادی یا طولانی مدت رنج می برند، جراحی بینی می تواند به طور قابل توجهی با تنفس کمک کند.

افزایش اعتماد بنفس

با تغییر شکل بینی مشکلاتی که در ظاهر شما است رفع می گردد و با این وجود می توان باعث افزایش اعتماد بنفس شما شد.

مشکلات سینوسی

سردرد و سایر مشکلاتی که به دلیل سینوس برای شما رخ می دهد نیز می توان با این روش رفع نمود.

بهبود شکستگی بینی

تعمیر بینی شکسته – بدون توجه به علت – می تواند درد را کاهش دهد و ظاهر را بهبود بخشد.

اصلاح مشکلات جراحی قبلی

اگر اولین عمل جراحی بینی شما نتایج دلخواه خود را به دست نیاورید، می توانید یک جراحی بینی ثانویه را انجام دهید تا هرگونه تنظیم را انجام دهید.

خروپف

جراحی بینی می تواند تأثیر قابل توجهی روی خواب شما داشته باشد و باعث رفع خروپف شما شود.

نقص در هنگام تولد

جراحی می تواند به شما کمک کند که انحراف بینی و سایر مشکلاتی که از ابتدای تولد با شما همراه بوده رفع گردد

جراحی بينی متناسب با چهره

یکی مهم ترین نکاتی که هر جراح بینی در هنگام جراحی باید به آن توجه داشته باشد ایجاد تناسب بین بینی با سایر اجزای صورت است . انجام جراحی بينی متناسب با چهره چه ویژگی هایی دارد ؟ فرم بینی مناسب با هر چهره چگونه انتخاب می شود ؟

یکی از مهم ترین ملاک در جراحی زیبایی ایجاد تناسب بین بینی و سایر اجزای صورت می باشد . این تناسب را باید جراح بینی در هنگام انجام عمل جراحی ایجاد نماید . تناسب بینی با سایر اجزای صورت به شیب بینی ، پهنای بینی ، ارتفاع بینی و … بستگی دارد . فرم بینی در افراد مختلف با توجه به سن آنها ، نژاد و دلایل مانند این ها متغیر است .

در جلسه مشاوره جراح بینی فرم صورت شما را بررسی می کند . جراح بینی باید ملاک های زیبایی را در صورت مراجعه کنند شناسایی نماید . در جراحی بینی متناسب با چهره ابتدا به رفع شکستکی ، مشکلات تنفسی ، قوز های روی بینی و .. پرداخته می شود . بعد از رفع مشکلات بینی باید جراحی بینی به طریقی انجام شود که تناسب با فرم صورت داشته باشد .

تشخیص مدل های جراحی بینی متناسب با چهره

تقسیم بندی مناسب چهره

یکی از بیشترین علت ناراضی بودن بیماران بعد از انجام جراحی بینی ، ایجاد مشکل در حالت نیم رخ و یا تمام رخ می باشد . گاهی بیمار بعد از جراحی بینی از فرم تمام رخ خود رضایت داشته  ولی از فرم بینی نیم رخ خود احساس رضایت نکند و یا مشکلی برعکس این مورد رخ دهد . در صورتی که قبل جراحی بینی تقسیم بندی مناسبی در چهره انجام شده باشد ، بنابراین مشکل در این موارد کمتر رخ می دهد .

در تقسیم بندی صحیح و طبقث استاندارد های ثبت شده چهره فرد را به سه دسته تقسم می نمایند . در دسته اول چشم و ابرو قرار دارد . دسته دوم بینی و لب ، دسته آخر چانه قرار داده می شود .

تقسم بندی صحیح برای نیم رخ

بعد از بررسی فرم بینی از زاویه تمام رخ باید فرم بینی در قسمت نیم رخ متناسب با چهره بیمار شود . برای انجام تقسیم بندی مناسب از خطوط عمودی و افقی استفاده می شود .

انتخاب شیب مناسب بینی

یکی از مهم ترین بخش های تقسیم بندی صحیح بینی ، انتخاب شیب بینی می باشد . یکی از مواردی که باعث ایجاد بدفرمی بینی می شود تیز بودن نوک بینی است . برای اینکه بینی بیش از حد شیب نداشته باشد و از حالت طبیعی خود خارج نشود بهتر است که شیب مناسب با بینی قبل از جراحی بینی مشخص گردد .

شیب بینی باید متناسب باشد همانطور که شیب زیاد موجب آسیب رساندن به بینی می شود ، شیب کم موجب افتادگی بینی شده و زیبایی بینی را به خطر می اندازد .

انتخاب نامناسب مدل بینی

یکی از بینی هایی که کاربران با مراجعه به جراح بینی ممکن است به پزشک اطلاع دهند ، جراحی بینی فانتزی می باشد . هیچ پزشکی جراحی بینی فانتزی را برای بیمار پیشنهاد نمی کند . این نوع بینی ها معمولا طبق اصول متناسب با چهره جراحی نمی شوند . اندازه این نوع بینی ها بیش از حد کوچک بوده و متناسب با چهره نمی باشد . افرادی که صورت بزرگ و کشیده دارند در صورت استفاده از جراحی بینی فانتزی  تناسب بین اجزای صورت آنها از بین می رود .

ملاک های انتخاب جراحی بینی در بین آقایان و بانوان با یکدیگر متفاوت می باشد .ظرفیت و میزان کوچک شدن بینی در هر جنسیت تفاوت دارد . بنابراین جراح زیبایی تمام نکات را در هنگام جراحی به بیماران اطلاع می دهد .

آیا در فصل سرما و زمستان می توان جراحی زیبایی بینی انجام داد ؟

و شرایط آن چگونه می باشد ؟ و یا اینکه زمستان روی دوران بهبود جراحی زیبایی بینی تاثیر می گذارد یا خیر ؟ از مشکلاتی که ممکن است در خصوص جراحی بینی در فصل سرما رخ  بدهد همان خشکی بینی میباشد با این حال نمیتوانیم بگوییم که جراحی زیبایی بینی در زمستان مشکل ساز میشود. پس چنانچه که جراحی بینی را در فصل زمستان انجام دادیم نکته ای را که بایستی به آن توجه کرد تنظیم دمای داخل خانه می باشد که بایستی از سیستم های گرمایشی نیز استفاده نماییم چرا که اغلب کسانی که در فصل زمستان جراحی زیبایی بینی را انجام داده اند دچار خشکی دهان و بینی شده و نیز امکان دارد که داخل بینی آتها پوسته پوسته شود که این موضوع برای آنها آزار دهنده میباشد. شخص بایستی رطوبت داخل خانه را به حداقل برساند و نیز داروهایی را که پزشک تجویز نموده به طور مرتب مصرف نماید.

سوالات متداول در جراحی بینی

آیا جراحی بینی باید توسط یک متخصص گوش و حلق و بینی صورت گیرد ؟

جراحی بینی در تخصص یک جراح گوش و حلق و بینی می باشد و این افراد به راحتی می توانند طبق اصول اقدام به انجام جراحی رینوپلاستی نمایند. به علاوه با توجه به تجربه بالایی که این جراحان در خصوص عمل جراحی بینی دارند منجر بالا رفتن تجربه و بهبود این جراحی شده است .

سوالات متداول در جراحی بینی

ایا در عمل جراحی انحراف بینی به همراه زیبایی احتمال دارد انحراف بازگردد؟

احتمال بازگشت در جراحی انحراف بینی بعد از عمل بینی وجود ندارد . بنابراین با توجه به انتخاب درست یک جراح ، مشاهده نمونه کارها و اطمینان از عمل آن ها ، برای جراحی مراجعه کرده و نگران بازگشت بینی بعد از جراحی نباشید .

آیا انحراف از استخوان بینی را می توان بدون جراحی برطرف کرد؟

خیر. بدون انجام جراحی زیبایی بینی، رفع انحراف بینی ممکن نمی باشد .

آیا اين مطلب درست است که اگر شما فرد مناسبي براي جراحي زيبائي باشيد، عوارض جراحی زیبایی روي شما كاهش مي يابد

باید مراجعه کننده شرایط اولیه برای انجام جراحی زیبایی بینی را داشته باشد و سپس اقدام به این جراحی نماید. برای بررسی های دقیق می توان ازمایش های اولیه، چکاپ و بررسی سوابق بیمار را انجام داد . اگر شرایط جسمانی و حتی شرایط روحی بیمار مساعد باشد، کمترین خطر ممکن است برای رفع ایجاد شود و ریسک انجام این جراحی به شدت کاهش می یابد.

آیا با کشیدن سوهان می توان قوز بینی را برداشت ؟

بله امکانش هست

آیا  بینی که چند سال پیش شکسته و غضروفش برامده شده است امکان عمل کردنش وجود دارد و عمل بینی تو فصل زمستان مشکلی بوجود می اورد و یا خیر؟

بله ، با وجود گذشت چند سال نیز می توان این جراحی را انجام داد و فصل عمل جراحی تاثیر بسیاری در آن ندارد .

آیا بینی های گوشتی بعد از عمل امکان بازگشت به حالت قبل را دارند؟

خیر ، بینی گوشتی بعد از جراحی به حالت اولیه خود باز نمی گردد و این نگرانی ترسی بیهوده است . در زمان های گذشته که جهت انجام عمل بینی از پیوند غضروف استفاده نمی شد، این امکان وجود داشت . اما با متد  هایی که امروزه استفاده می شود و در آن غضروف بینی تقویت می گردد، هیچگونه مشکلی برای فرد ایجاد نمی شود .

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی ممکن است با توجه به نوع جراحی و مشکل بینی بیمار متغییر باشد ، زیرا گاهی ممکن است که بیمار برای هم برای جراحی زیبا و هم برای رفع مشکلات تنفسی و .. به جراح زیبایی مراجعه نموده باشد . بنابراین ابتدا لازم است برای مشاوره به جراح بینی مراجعه نمایید و بعد از معاینه ، جراح هزینه جراحی بینی را اطلاع می دهد .

انواع نمونه کار های دکتر ماریا مرادی ، جراح پلاستیک بینی و صورت

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
عکس دکتر ماریا مرادی

دکتر ماریا مرادی
متخصص جراحی پلاستیک بینی و صورت

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 1 =