دکتر ماریا مردای 4 خدمات 4 جراحی بینی گوشتی
مدت زمان مطالعه 23 دقیقه

جراحی بینی گوشتی

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه 23 دقیقه

جراحی بینی گوشتی

بيني گوشتی اصطلاحي است كه مراجعه‌كنندگان به كار مي‌برند و به بيني‌ كه داراي پوست قطور و بزرگي قسمت نرم بيني يعني يك سوم پاييني باشد مي‌گويند. عواملي كه سبب  بزرگي يك سوم پاييني بيني مي‌شود عبارتند از: پوست قطور، بافت همبندي عضلاني زياد در زير پوست و غضروف‌هاي بزرگ و قطور پاييني كناري. از بين عوامل فوق آنچه شكل‌دهي بيني را بيش از همه مشكل مي‌كند، پوست قطور است. از طرف ديگر مراجعه‌كنندگان، عبارت بيني استخواني را هنگامي به كار مي‌برند كه دو سوم بالايي بيني بزرگ و داراي قوز باشد. عناصر آناتوميك كه در اين بزرگي نقش دارند عبارتند از استخوان‌هاي بيني، غضروف‌هاي بالايي كناري و كناره جلويي تيغه بيني..در این مقاله پیرامون جراحی بینی گوشتی به اختصار توضیح می دهیم .

بینی-گوشتی-1

اقدامات قبل از جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی جهت بهبود ظاهر بینی و زیباسازی چهره انجام می‌شود. برای جراحی بینی باید به این نکته توجه کرد که تنها روی ظاهر بینی به صورت جداگانه تمرکز نشود بلکه تناسب بینی با اجزای دیگر چهره را نیز مد نظر قرار داد. اقدامات قبل از جراحی بینی یکی از مهمترین مسائل برای جراحی بینی است که در میزان موفقیت جراحی بینی بسیار تأثیرگذار است. متقاضیان جراحی بینی می‌توانند با مراجعه به مطب دکتر ماریا مرادی جراح بینی از توصیه‌هایی که ایشان در این رابطه به بیماران ارائه می‌دهند بهره‌مند شوند. به طور کلی رعایت مقررات قبل و بعد از جراحی بینی در دست یابی به بهترین نتیجه مؤثر است.

 • دو هفته پیش از جراحی بینی باید از مصرف دخانیات و نوشیدنی‌های الکلی پرهیز کرد زیرا این مواد باعث کاهش اکسیژن در خون هنگام عمل بینی می‌شوند.
 • دو هفته قبل از جراحی بینی آسپرین و بروفن مصرف نشوند زیرا این داروها باعث اختلال در انعقاد خون خواهند شد، در نتیجه خونریزی هنگام جراحی بینی افزایش می‌یابد و منجر به مختل شدن عمل بینی می‌شود.
 • شب پیش از جراحی شام سبک میل شود و از 6 یا 8 ساعت قبل از عمل فرد چیزی نخورد و هنگام جراحی ناشتا باشد زیرا در صورتی که معده درحین عمل پر باشد به دلیل مصرف داروهای بیهوشی محتویات داخل آن برگشت خواهند داشت و وارد مجرای تنفسی می‌شوند.
 • آزمایشات لازم قبل از عمل طبق دستور دکتر انجام شوند، جواب آزمایشات و پرونده‌ی پزشکی در روز مشخص شده جهت جراحی بینی همراه بیمار باشد.
 • در صورت مبتلا بودن به بیماری خاص یا تحت درمان خاص بودن یا حساسیت به داروی خاص، دکتر باید مطلع شود.
 • اگر بیمار در زمان جراحی بینی دچار سرماخوردگی شده باشد باید تا زمان بهبود کامل جراحی بینی را به عقب بیاندازد.
 • سابقه‌ی جراحی‌های یک سال گذشته مخصوصاً جراحی بینی باید به طور کامل در اختیار دکتر قرار بگیرد.
 • خانم‌هایی که برای جراحی بینی مراجعه می‌کنند در روز عمل نباید لاک ناخن، ناخن مصنوعی و آرایش داشته باشند.
 • به آقایانی که قصد عمل بینی دارند نیز توصیه می‌شود پیش از جراحی ریش و سبیل خود را اصلاح کنند.
 • لباسی که فرد در روز جراحی به تن می‌کند باید راحت باشد و دکمه‌هایش از جلو باز شود تا بعد از عمل به راحتی بتوان آن را تعویض نمود و به بینی اصابت نکند.
 • یک ساعت پیش از زمان جراحی بینی با یک یا دو همراه به کلینیک یا بیمارستان معرفی شده توسط دکتر مراجعه شود.
 • پیش از مراجعه یا شب قبل از جراحی بینی حتماً استحمام انجام شود.
 • اگر فرد از لنز چشمی استفاده می‌کند پیش از جراحی آن را از چشمان خود خارج سازد.

روش های جراحی بینی گوشتی

برای جراحی بینی روش های مختلفی وجود دارد .  روش جراحی بینی گوشتی با سایر بینی ها متفاوت است  . افرادی که بینی آن ها از نوع گوشتی می باشد با نگرانی بیشتری برای جراحی بینی اقدام می کنند . همچنین این افراد نارضایتی بیشتری از ظاهر بینی خود دارند . بینی های گوشتی به آن دلیل که از غضروف های ضعیف و پوست ضخیمی برخوردارند ،نباید بیش از حد مجاز کوچک شوند . جراح بینی در جراحی بینی گوشتی تاثیر گذار می باشد . اگر بینی شما از نوع گوشتی  باشد و تصمیم به جراحی بینی خود دارید ،حتما در انتخاب جراح بینی خود دقت بیشتری داشته باشید . دکتر ماریا مرادی با تجربه و مهارتی که در حین جراحی بینی دارند می تواند بهترین بینی را برای شما خلق کند .

جراحی بینی گوشتی به دو روش باز و بسته انجام می گیرد ، با توجه به میزان غضروفی بودن بینی جراح تصمیم می گیرد که از روش باز یا بسته استفاده نماید در واقع یکی از سوالاتی که برای جراحان بینی همواره مطرح بوده است این است که روش جراحی باز یا بسته کدام یک ارجح تر می باشد و با استفاده از کدام روش می توان نتایج خوبی را از جراحی بینی دریافت کرد ، در جراحی بینی گوشتی بیشتر از جراحی به روش باز استفاده می شود .

 روش جراحی باز

در روش باز که دسترسی جراح به بینی بسیار بیشتر می باشد، برش مورد نیاز در پایه میانی بینی یا کولوملا زده می شود، و پوست بینی با برشی که در داخل لبه داخلی پره ها زده می شود برداشته می شود و جراح به پشت و نوک بینی دسترسی پیدا می کند تا اقدامات لازم را بروی بینی ایجاد نماید

روش جراحی بسته

در روش جراحی بسته برشی در قسمت بیرونی بینی زده نمی شود، بلکه برش ها در داخل بینی بین غضروف ها زده می شود، در این روش دید جراح نسبت به روش باز کمتر است ، در صورتی که نیاز باشد تغییراتی در نوک بینی ایجاد شود بهتر است از روش باز استفاده شود ، زیرا در روش بسته جراح تسلط کافی در نوک بینی ندارد و درحالی که در روش باز دید جراح بسیار بهتر می باشد .
به هیچ عنوان نمی توان روش باز را نسبت به روش بسته ارجح تر دانست ، جراح بینی بعد از معاینه بینی از لحاظ پوست ، استخوان و غضروف بهترین روش را انتخاب می نماید اما در مواردی که نوک بینی بسیار بزرگ می باشد بهترین گزینه روش جراحی باز می باشد . در نتیجه استفاده از هر کدام از روش های نام برده شده صرفا به نظر جراح بستگی دارد .

  • جراح بینی در حین جراحی بینی گوشتی غضروف های بینی را تقویت می کند ،تقویت غضروف های بینی کاملا دائمی  و برگشت ناپذیر می باشد . با تقویت غضروف بینی استحکام بینی بالا می رود و ظاهر بینی به مراتب زیبا تر می شود .
  • از آنجا که در طی جراحی بینی با برداشتن  چربی های بینی ،پوست بینی نازک می شود ،در بعضی موارد دیده شده است که جراح بینی با تزریق کورتون در لایه های عمیق پوست از افتادگی بینی خودداری کنیم .

نحوه جراحی بینی گوشتی 

کاندیدای مناسب جراحی بینی گوشتی

بهترین و مناسب ترین کاندیدا برای جراحی زیبایی بینی افرادی هستند که از نظر سلامت جسمانی و روحی در سلامت کامل باشند . این افراد می توانند دوران نقاهت خود را بعد از جراحی زیبایی بینی به خوبی سپری کنند .

افرادی که د ارای بینی های گوشتی می باشند معمولا در انجام جراحی زیبایی بینی کمی مردد هستند . بینی های استخوانی نسبت به بینی های گوشتی از موفقیت بیشتری برخوردار می باشد . در بینی های گوشتی به دلیل پوست ضخیم آن ها جزعیات جراحی به خوبی نشان داده نمی شود به همین دلیل جراح بینی در حین جراحی بینی های گوشتی باید از مهارت بالایی برخوردار باشند .

جراح بینی در حین جراحی بینی های گوشتی باید از متد های ویژه ای استفاده کند و در حین جراحی بینی های گوشتی غضروف های بینی را اصلاح و تقویت می کند .

باید گفت افرادی که دارای بینی های گوشتی می باشند باید از صبر و تحمل بیشتری نسبت به افراد دیگر برخوردار باشند . نتیجه جراحی به دلیل ورم و کبودی بعد از جراحی بینی به نسبت بینی های استخوانی دیرتر نمایان می شود.

اما در حالت کلی جراحی بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی از ریسک بالاتری برخوردار می باشد . افرادی که دارای این نوع بینی می باشند باید در انتخاب جراح بینی خود دقت کافی را داشته باشند ،همچنین این افراد باید به دستورات و تجویزات جراح بینی بعد از جراحی عمل کنند تا بتوانند نتیجه خوبی از جراحی خود به دست آورند .

افرادی که دارای پوست کلفت و ضخیمی می باشند ،از جراحی زیبایی بینی خود باید انتظارات معقول داشته باشند . جراح بینی قبل از انجام جراحی باید در حین جلسه مشاوره با بیمار خود صحبت کند تا از انتظارات و علایق بیمار خود مطلع شود . صحبت و مشاوره قبل از جراحی بینی بسیار کمک کننده می باشد .

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی

افرادی که بینی های گوشتی دارند باید بعد از جراحی بینی گوشتی دستورالعمل خایی را رعایت کنند . بیمارانی که جراحی بینی گوشتی انجام می دهند باید حداقل تا 6 ساعت بعد از جراحی بینی چیزی نخورند .بعد از گذشت این زمان می توانند با نوشیدن مقددار کمی آب تشنگی خود رابر طرف کنند . جراح بینی بعد از اینکه بیمار به طور کامل هوشیاری خود را به دست آورد مرخص می شود .

افرادی که جراحی بینی گوشتی داشته اند بهتر ایت بعد از جراحی بینی تا 48 ساعت از کمپرس سرد استفاد ه کنند و در 48 ساعت بعدی کمپرس گرم . این کار می تواند کبودی و تورم بعد از جراحی بینی گوشتی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد .

استراحت کنید اما سر خود را در هنگام دراز کشیدن حتما کمی بالا نگه دارید . این کار را می توانیم با کمک یک یا چند بالش انجام دهید .

بعد از گذشت 3-4 رور می توانید فعالیت های روزمره خود را انجام دهید . البته فعالیت هایی که سبک هستند .

برای کاهش درد خود بعد از جراحی بینی گوشتی حتما طبق دستور پزشک عمل کنید و از خوردن داردوهای آسپرین و بروفن تا جای ممکن جل.گیری کنید .

باید مراقب پانسمان بینی خود باشید،خصوصا در هنگام استحمام برای جلوگیری از خیس شدن پانسمان می توانید از دوش های دستی استفاده کنید

کبودی بعد از جراحی بینی کاملا طبیعی می باشد . این کبودی به مرور زمان خصوصا بعد از برداشتن سیلیکون کم تر می شود .

معمولا یک هفته بعد از جراحی بینی ،جراح بینی تجویز می کند که برای برداشتن پانسمان به مطب مراجعه کنید . بعد از برداشتن پانسمان باید هفته ای یک بار برای چسب زدن بینی  به جراح مراجعه کنیم .

جراحی-بینی-گوشتی

نکات بسیار مهم بعد از جراحی بینی گوشتی

نکات مهمی که می تواند بر نتیجه جراحی بین تاثیر داشته باشند موارد زیر می باشد .

 • تا 2 هفته قبل از جراحی بینی باید مصرف آسپرین و داروهایی که ضدانعقاد خون هستند ،قطع شود .
 • توجه به دستورات جراح بینی بسیار مهم می باشد و می تواند به روند بهبودی بیماران کمک کند .
 • بعد از جراحی بینی مراجعه به مطب جراح بینی مهم باشد .در این صورت جراح بینی می تواند به بیمار در داشتن یک بینی زیبا کمک کند .

هزینه جراحی بینی گوشتی

یکی ار مواردی که افراد را از انجام جراحی زیبایی بینی باز می دارد ،هزینه و قیمت جراحی بینی می باشد . برای بر آورد این هزینه نیاز بر بررسی فاکتور های مختلفی است  و عوامل گوناگونی می تواند بر افزایش و کاهش این هزینه تاثیر گذار باشند . افرادی که بین های گوشتی دارند در جراحی بینی با استرس بیشتری پیش می روند ،اما باید گفت افرادی که بینی های پهن و گوشتی دارند می توانند با کمک جراحی زیبایی بینی خود ،از ظاهر خود لذت ببرند .بینی های گوشتی به دلیل ظاهر و نمایی که دارند بیشتر می توانند سبب کاهش اعتماد به نفس و خجالت در افراد شود می توان با کمک جراحی زیبایی بینی اعتماد به نفس را به آن ها باز گرداند .

جراحی بینی گوشتی در دسته جراحی های ترمیم بینی می باشند و می تواند به نوبه خود دارای خطرات و فواید خاص خود باشد .دکتر ماریا مردادی به عنوان یکی از بهترین جراحان بینی در تهران با بیمار خود قبل از اقدام به جراحی صحبت می کند و او را با نتیجه کارو همچنین هزینه لازم برای جراحی بینی خود آگاه می کند در این صورت بیمار با دید باز تری برای جراحی زیبایی بینی اقدام می کند .

هزینه جراحی بینی شامل چه مواردی می شود ؟

 • هزینه های دریافتی بیمارستان
 • دستمزد متخصص بیهوشی
 • دستمزد جراح بینی
 • هزینه خدمات و مالیات کالا

موارد ذکر شده می تواند بنا بر نوسانات خاص هر جراح بینی تغییر داشته باشد .

جراحی بینی گوشتی

بسیاری از افرادی که تحت  پوشش بیمه می باشند این سوال را دارند که آیا هزینه جراحی زیبایی بینی می تواند تحت پوشش بیمه محاسب شود ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که این سوال بستگی به دلیل انجام جراحی بینی دارد .در صورتی که هدف از جراحی بینی، زیبایی باشد بیمه هیچ گونه هزینه ای را تقبل نمی کند ،اما در صورتی که بینی به دلیل ضربه ،کارکرد نامناسب ،نقص مادرزادی و سایر جنبه های درمانی نیاز به جراحی زیبایی بینی داشته باشد بیمه مقداری از هزینه را تقبل می کند

سن مناسب برای جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی محدودیت سنی ندارد . اما باید گفت مناسب ترین سن برای جراحی زیبایی بینی برای دختران از سن 15-17 سالگی و برای پسران از 14-16 سالگی می باشد .

تقویت غضروف در جراحی بینی گوشتی

قبل از انجام جراحی بینی دکتر ماریا مرادی از لحاظ پوست و غضروف بینی را مورد بررسی قرار می دهد ، در صورتی که غضروف های بینی ضعیف باشند به شما توضیح خواهند داد که در حین جراحی شاید نیاز به تقویت غضروف باشد. تقویت غضروف بیشتر در بینی های گوشتی انجام می گیرد زیرا بینی های گوشتی غضروف ضعیفی دارند . تقویت غضروف با استفاده از غضروف های خود بینی یا توسط غضروف های مصنوعی انجام می گیرد

در بینی های گوشتی بیشتر به منظور جلوگیری از افتادگی نوک بینی تقویت غضروف صورت می گیرد ، اضافه کردن گرافت غضروفی بروی بینی باعث می شود که استحکام بینی بیشتر شود. جراحی بینی های گوشتی باید توسط یک جراح باتجربه انجام گیرد که در این زمینه مهارت کافی را داشته باشد دکتر ماریا مرادی در زمینه جراحی بینی گوشتی از مهارت بسیار بالایی برخوردار می باشند ، تقویت غضروف در بینی های گوشتی دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد و در صورت نیاز باید صورت گیرد تا مشکلی بعد از جراحی ایجاد نشود .

در اکثر موارد برای تقویت غضروف در بینی های گوشتی از غضروف های خود بینی ( تیغه میانی بینی ) استفاده می شود ، این کار باید با دقت بسیار بالایی صورت گیرد .

غضروف مصنوعی

در صورتی که نتوان برای تقویت غضروف از غضروف های خود بینی استفاده کرد، با استفاده از غضروف های سایر نواحی بدن فرد مانند لاله گوش یا غضروف های مصنوعی این کار انجام می گیرد

بعنوان مثال از غضروف  های فرد دیگری برای تقویت غضروف استفاده می شود به گونه ای که از غضروف های اضافه افراد دیگری که در عمل جراحی بینی اضافه آمده است در مواد نگه دارنده مانند الکل نگهداری می شود و برای فرد دیگری مورد استفاده قرار می گیرد .

برای اینکه بتوان نتایج مطلوبی ازجراحی بینی گوشتی دریافت کرد و بعد از جراحی نوک بینی دچار افتادگی نشود باید حتما در صورتی که غضروف های بینی ضعیف باشند ، تقویت غضروف انجام گیرد .

تقویت غضروف در جراحی بینی 

اقدامات بعد از جراحی بینی گوشتی

بعد از جراحی بینی گوشتی نسبت به بینی های استخوانی به مراتب به مراقبت های بیشتری نیاز دارند . دلیل بر این است که بینی های گوشتی پوست ضخیم و کلفتی دارند در نتیجه باید برای بهبودی دوران نقاهت بیشتری را سپری کنند . توجه به تجویزات جراح بینی در خصوص مراقبت های بعد از جراحی بینی می تواند بسیار کمک کننده باشد .

نتیجه جراحی بینی گوشتی به مراقبت های فرد بعد از جراحی بینی نیز بستگی دارد . اگر بینی شما از نوع گوشتی می باشد باید با دقت و حساسیت بالاتری دوران نقاهت بعد از جراحی بینی گوشتی را طی کنید .

جراح بینی در حین جراحی بینی گوشتی باید از مهارت و دقت بالاتری برخوردار باشد تا بتواند میزان رضایت بیمار را بعد از جراحی تا حد قابل توجهی افزایش دهد . در ادامه موارد تاثیر گذار بر نتیجه جراحی بینی را بررسی می کنیم:

 • بیماران بعد از جراحی بینی باید تاجای ممکن از خوردن چای و قهوه خودداری کنند .
 • کمپرس سرد بعد از جراحی بینی می تواند در روند کاهش تورم بعد از جراحی بینی کمک کننده باشد .
 • از فین کردن بینی خود تا جای ممکن خودداری شود
 • هنگام خواب سر خود را با کمک دو بالش بالا نگه دارید
 • هنگام استحمام کردن از آب داغ استفاده نکنید
 • از وارد شدن ضربه به بینی خودداری کنید
 • تا مدتی بعد از جراحی بینی از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید
 • غذاهای حاوی پروتئین و سبزیجات تازه در کاهش ورم کمک بسیار زیای می کند

ورم بینی بعد از جراحی بینی گوشتی

تورم بعد از جراحی بینی طبیعی است ، که بعد از جراحی بینی های گوشتی بیشتر مشاهده می شود همراه با این تورم کبودی خفیفی در اطراف گونه ها و زیر چشم مشاهده می شود، تمامی این علائم که بعد از جراحی بینی گوشتی بوجود می آید موقتی است و با رعایت برخی از موارد قابل درمان می باشد . در نظر داشته باشید که با سپری کردن دوران نقاهت بعد از جراحی بینی گوشتی به مقدار قابل توجهی این تورمات و کبودی ها کاهش پیدا می کنند و فرم زیبایی در بینی ایجاد می شود .

تورمات و کبودی هایی که بعد از جراحی بینی گوشتی مشاهده می شود به تغییراتی که جراح حین جراحی بروی بینی اعمال می کند بستگی دارد ، در جراحی بینی گوشتی بدلیل اینکه جراح تغییرات گسترده تری را بروی بینی اعمال می کند و پوست این نوع از بینی ها ضخیم تر می باشد تورمات بیشتری بعد از جراحی مشاهده می شود .

برای کاهش این تورمات توصیه هایی می شود که در زیر به آن ها اشاره شده است، تمامی مواردی که به آن ها اشاره می شود موارد ساده ای است که با رعایت آن می توان تورمات و کبودی های اطراف بینی را کاهش داد .

استفاده از پمادهای ضد التهاب و آنتی بیوتیک ها بعد از جراحی برای کاهش تورمات بسیار توصیه می شود ، با استفاده از این پمادها جای بخیه ها به سرعت بهبود پیدا می کند .

رژیم غذایی مناسب بعد از جراحی بینی گوشتی می تواند در کاهش تورمات کمک کننده باشد، آب میوه های تازه بسیار توصیه می شود ، مصرف آب آناناس و آب کرفس در روز های اولیه در کاهش تورمات بسیار تاثیر گذار است تا جایی که ممکن است از آب میوه های تازه و غذاهای نرم و میکس شده استفاده نمایید ، غذاهایی که نیاز به جویدن دارند را از برنامه غذایی خود حذف نمایید.

به منظور کاهش تورم سربالا بخوابید ، استفاده از چنیدن بالش توصیه می شود خوابیدن به پلو مشکلی را بوجود نمی آورد اما بهتر است بصورت طاق باز بخوابید و از چندین بالش استفاده نمایید.

حتما از کمپرس یخ استفاده نمایید ، استفاده از کمپرس باعث می شود که کبودی های اطراف گونه و زیر چشم کاهش پیدا کند .

نتیجه جراحی بینی گوشتی

یکی از سوالات متداولی که متقاضیان جراحی بینی از دکتر ماریا مرادی جراح بینی در تهران می پرسند این است که نتیجه جراحی بینی گوشتی به چه صورت می باشد ، آیا می توان از این جراحی یک نتیجه مطلوبی را دریافت کرد یا خیر ؟

در پاسخ به این سوال دکتر ماریا مرادی می فرمایند در صورتی که جراح در حین جراحی به خوبی تغییرات لازم را با دقت و مهارت بالایی ایجاد نماید می توان بهترین نتایج را از این جراحی دریافت کرد ، لازم به ذکر است که نمی توان از جراحی بینی گوشتی فرم فانتزی یا عروسکی انتظار داشت ، زیرا برای ایجاد یک فرم فانتزی یا عروسکی در بینی لازم است که بینی بیش از حد کوچک شود و نوک بینی حالت سربالایی داشته باشد در صورتی که امکان کوچک کردن بیش از حد بینی در بینی های گوشتی به هیچ عنوان وجود ندارد زیرا این نوع از بینی ها غضروف ضعیفی دارند همچنین برای اینکه بینی یک فرم فانتزی یا عروسکی پیدا کند باید سوراخ های بینی کوچک و سربالا شود ، در صورتی که در اکثر موارد نوک بینی های گوشتی ، بسیار بزرگ و گوش آلود می باشد که امکان کوچک کردن بیش از حد سوراخ های بینی وجود ندارد .

نتیجه جراحی بینی گوشتی باید به گونه ای باشد که بینی بعد از جراحی تناسب کافی را با سایر اجزای دیگر صورت داشته باشد ، امروزه بیشتر افرادی که خواهان انجام جراحی زیبایی بینی هستند، خواهان این موضوع هستند که بعد از جراحی فرم طبیعی و متناسب با سایر اجزای دیگر صورت در بینی ایجاد شود ، در اکثر موارد نتیجه جراحی بینی طبیعی می باشد بنابرین نگرانی در رابطه با نتیجه جراحی بینی گوشتی خود نداشته باشید .

حتما قبل از جراحی بینی نمونه کار های دکتر خود را مشاهده نمایید، و در رابطه با فرمی که انتظار دارید بعد از جراحی در بینی شما ایجاد شود توضیحات لازم را به جراح خود بگویید انتظاراتی که از نتیجه جراحی بینی دارید با جراح بینی خود در میان بگذارید اما توجه نمایید که به هیچ عنوان نباید انتظارات نا به جا داشته باشید توصیه می شود بعد از مطرح کردن نظرات خود اجاز دهید جراح کار خود را انجام دهد زیرا در این زمینه جراح بینی تجربه بسیار فراوانی دارد .

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی گوشتی

بعد از جراحی بینی تورمی در بینی ایجاد می شود ، که در بینی های گوشتی این تورم بیشتر است از اقداماتی که می توان بعد از جراحی بینی گوشتی انجام داد تا بتوان از این تورمات کاست تزریق کورتون می باشد ، انجام این تزریق باید با تایید پزشک صورت گیرد ، لازم به ذکر است که تزریق کورتون بعد از جراحی بینی گوشتی زمانی انجام می گیرد که تورمات بینی با گذشت زمان از بین نرفته است ، برخی از افراد تصور می کنند که انجام این تزریق بعد از جراحی بینی گوشتی باید حتما صورت گیرد در صورتی که این یک تصور اشتباه می باشد زیرا با گذشت زمان در اکثر موارد از این تورمات کاسته می شود .

تورماتی که بعد از جراحی بینی گوشتی مشاهده می شود را با رعایت برخی از نکات می توان از بین برد ، یکی از اقداماتی که بعد از جراحی بینی گوشتی در کاهش تورمات بسیار تاثیر گذار می باشد استفاده از کمپرس یخ است که به مدت 3 روز بعد از جراحی بینی گوشتی بسیار توصیه می شود .

در رو زهای اولیه بعد از جراحی بینی گوشتی حتما از کمپرس یخ استفاده نمایید ،  کمپرس یخ را در اطراف بینی و زیر چشم قرار دهید انجام این کار باید به آرامی صورت گیرد به هیچ عنوان کمپرس یخ را بروی بینی فشار ندهید .

در رژیم غذایی خود تا جایی که ممکن است مصرف نمک را به حداقل برسانید ، رعایت این موضوع می تواند در کاهش تورمات بعد از جراحی بسیار تاثیر گذار باشد .

در صورتی که با گذشت زمان و رعایت تمامی موارد فوق از تورمات بینی کاسته نشده و تورم به گونه ای بود که باعث شده باشد شما از نتیجه جراحی ناراضی باشید تزریق کورتون می تواند گزینه خوبی باشد ، بهترین زمان برای تزریق کورتون زمانی است که فرآیند بهبودی سپری شده است و تورمات هنوز باقی مانده است معمولا بعد از گذشت 4 تا 6 هفته تزریق کورتون بعد از معایناتی که توسط پزشک صورت می گیرد و با صلاحدید ایشان انجام می گیرد

سوالات متداول جراحی بینی بینی گوشتی

سوالات بسیاری از دکتر ماریا مرادی بهترین جراح بینی در تهران در رابطه با بینی های گوشتی و جراحی بینی گوشتی پرسیده می شود در این جا به بررسی سوالات متداول پیرامون جراحی بینی گوشتی می پردازیم .

مدت زمان مورد نیاز برای بهبودی در جراحی بینی گوشتی چقدر است ؟

در جراحی بینی گوشتی زمان به نسبت طولانی تری نیاز است تا فرد به بهبودی کامل برسد . افرادی که جراحی بینی گوشتی انجام می دهند برای دیدن نتیجه کار نیاز به زمان بیشتری دارند . بینی های گوشتی به دلیل خصوصیاتی که دارند تورمم و کبودی  برای بهبودی کامل، نیاز به زمان د ارد .

آیا ممکن است جراحی بینی گوشتی ،سبب تنگی نفس در افراد شود ؟

جراحی بینی گوشتی نمی تواند عامل تنگی نفس در افراد شود ،دکتر ماریا مرادی بهترین جراحی بینی در تهران با کمک تکنیک ها و روش های مناسب جراحی بینی گوشتی را به گونه ای انجام می دهند که هیچ گونه مشکل و عوارضی برای بیمار همراه نداشته باشد .

متاسفانه مشکل تنگی نفس در جراحی بینی های فانتزی و عروسکی که نیاز به کوچک کردن بیش از اندازه بینی دارند دیده می شود .

چسب بینی می تواند تاثیری در کوتاه شدن دوران بهبودی داشته باشد ؟

چسب بینی در محدودی زمانی خاصی از جراحی بینی می تواند تاثیرات قابل ملاحظه ای از خود بر جای بگذارد . نحوه صحبح چسب زدن بینی توسط جراح بینی به بیمار آموزش داده می شود .

بینی های گوشتی به چه نوع بینی هایی گفته می شود ؟

بینی های گوشتی مشخصه هایی دارند که سبب تمایز آن ها با بینی های استخوانی می شود . بینی های گوشتی پوست ضخیم و کلفتی دارند و در مقابل غضروف های بینی در این بینی ها ضعیف و ناپایدار است ،جراح در حین جراحی بینی های گوشتی باید غضروف بینی را تقویت کند .روش جراحی در بینی های گوشتی و استخوانی با یکدیگر متفاوت است .

آیا جراحی بینی گوشتی نیاز به جراحی ثانویه دارد ؟

جراحی بینی ثانویه مربوط به نوع بینی نمی باشد ،حتی ممکن است بینی های استخوانی نیاز به جراحی بینی ثانویه داشته باشد . با انتخاب مناسب جراح بینی خود می توانید تا حد قابل توجهی درصد نیاز به جراحی بینی ثانویه را کاهش دهید .

برای کاهش ورم بینی بعد از جراحی بینی گوشتی چه کارهایی باید انجام داد؟

موقع استراحت سر را بالاتر از حد همیشگی قرار بدهیم مثلا می توانیم از یک بالشت اضافه برای خواب استفاده کنیم.

کمپرس سرد به مدت 48 ساعت نقش بسزائی در کاهش ورم بینی دارد.

آیا برای چسب بینی بعد از عمل جراحی بینی گوشتی مدت زمانی تعیین شده است؟

بله، اگر چسب بینی را مرتب استفاده کنیم به بهترین نتیجه دست می یابیم و در مجموع بعد از جراحی بینی گوشتی باید بیشتر از چسب بینی استفاده کرد، برداشتن چسب بینی با تأیید دکتر مربوطه انجام می گیرد. معمولاً بهتر است تا 3 ماه از چسب بینی به صورت صحیح استفاده شود.

برای تزریق آمپول به بینی چه زمانی مناسب است؟

مناسبترین زمان برای تزریق کورتون به بینی 2 ماه بعد از جراحی بینی است که باعث می شود ورم کاهش یابد. این تزریق باید با تأیید پزشک انجام شود و منوط بر این است که ورم بینی بعد از گذشتن مدتها از بین نرو

خدمات دکتر ماریا مرادی  بهترین جراح بینی در تهران

جراحی زیبایی بینی

جراحی پلک

جراحی پلاستیک گوش

با تشکر مدیریت سایت دکتر ماریا مرادی بهترین جراح بینی در تهران

نمونه کار جراحی بینی

برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر می توانید به گالری سایت مراجعه نمایید

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. ماریا

  واسه فرم دادن بینی گوشتی از غضروف خود بینی مون استفاده میشه یا غضروف مصنوعی؟

  پاسخ
  • drmariamoradi

   ابتدا باید بررسی بشه که نیاز به استفاده ازغضروف هست یا خیر ، بعد نسبت به غضروف گوش و دنده تصمیم گرفته میشه که از کدام غضروف اسیتفاده کنیم .

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + نوزده =

تماس با پزشک