مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

جراحی بینی پهن

جراحی بینی پهن یکی از شاخه های جراحی بینی می باشد . بینی های پهن بیشتر در افراد با بینی های گوشتی دیده می شود . جراحی بینی های گوشتی می تواند تغییرات زیادی را در چهره فرد ایجاد کنند . از بین بینی های گوشتی و استخوانی ،افراد با بینی های گوشی از رضایت کمتری نسبت به بینی خود بر خوردارند . .

جراحی بینی پهن

جراحی بینی گوشتی باعث برطرف کردن بسیاری از عیب های بینی می شود . متاسفانه در جراحی بینی پهن تغییرات در مدت زمان طولانی برای بیمار قابل مشاهده می باشد . اگر بینی شما از نوع گوشتی می باشد و تصمیم به جراحی بینی پهن دارید باید این نکته را در نظر داشته باشید .افراد به دلیل عدم تحمل در ورم و کبودی بعد از جراحی از بینی خود احساس نارضایتی دارند .این افراد تصور دارند که جراحی بینی گوشتی با در صد موفقیت پایین تری بر خوردار می باشد در حالی که تنها تفاوت در جراحی بینی گوشتی و استخوانی روش جراحی بینی در این دو می باشد .

آیا می توان جراح بینی را در نتیجه جراحی بینی پهن موثر دانست ؟

باید گفت در جراحی بینی ،جراح بینی به عنوان یک عامل موثر در نتیجه کار می باشد . انتخاب مناسب جراح بینی شما را به نتیجه خوب از یک جراحی بینی نزدیک می کند . جراح بینی می تواند به راحتی بینی پهن و گوشتی را تشخیص دهد و با توجه به نوع بینی بهترین روش برای جراحی بینی را برای او انتخاب  کند . در این جراحی کوچک کردن بینی باید حد و مرزی داشته باشد . کوچک کردن بیش از اندازه در جراحی بینی پهن می تواند به بافت های بینی و عملکرد های تنفسی بینی صدمه وارد شود .

ویژگی جراحی بینی پهن

 • در بینی های پهن و گوشتی پوست بینی ضخیم و چرب می باشد و بیشتر جوش دار و ناصاف می باشد .
 • در بینی های پهن بیشتر ایرادات در قسمت  سر بینی می باشد .
 • در بینی های پهن غضروف ها ضعیف می باشندو انداره آن ها بزرگ می باشد  در نتیجه جراح بینی باید در حین جراحی تقویت غضروف بینی انجام دهد .
 • بینی های پهن قوز دار نمی باشند ، بینی های قوز دار تنها در بینی های استخوانی دیده می شود .
 • در بینی های گوشتی پهنای سر بینی از 10 میلی متر هم بیشتر می باشد .

بینی های پهن بسیار حساس می باشند و حتما باید توسط جراح بینی ماهر ، جراحی شوند . زیرا امکان برگشت در این نوع از بین ها بسیار بالا می باشد . بنابراین در انتخاب جراح بینی خوب نهایت دقت را انجام دهید .
دکتر ماریا مرادی ، جراح پلاستیک بینی و صورت می باشد . جهت دریافت مشاوره از دکتر مرادی با شماره ۰۹۳۵۳۲۲۹۱۰۰ تماس حاصل نمایید و همچنین برای مشاهده نمونه کار های دکتر مرادی را در پیج اینستاگرام دکتر دنبال کنید .

شرایط بعد از جراحی بینی پهن

 • حتما در 12 ساعت اول از کمپرس یخ استفاده نمایید .
 • سعی کنید در روز های اول بعد از جراحی زیاد صحبت نکنید و همچنین خنده های شدید نداشته باشید .
 • از جویدن غذا و مواد خوراکی سفت به شدت خودداری نمایید .
 • از قرار گرفتن در محل های شلوغ پرهیز نمایید .
 • به هنگام بلند شدن در روز های اولیه بعد از جراحی حتما از فردی کمک بگیرید .
 • حتما سر خود را به هنگام استراحت بالا قرار دهید . برای این کار می توانید از چند بالش استفاده کنید .
 • استفاده از عینک آفتابی و عینک طبی تا 2 ماه بعد از جراحی توصیه نمی شود .

جراحی پل بینی در بین های گوشتی

پل بینی در واقع همان برآمدگی وسط بینی می باشد . و دو نوع پل بینی وجود دارد  . در ادامه به معرفی انواع پل بینی می پردازیم .

پل بینی پهن : این نوع از پل بینی بزرگ تر از حد معمول می باشد و به دو استخوان کج بینی متصل می شود .

پل بینی فرورفته : در این نوع از پل بینی قسمت های جلویی و قسمت های پشتی بینی بالا می رود و داخل بینی منحنی می شود .

هزینه جراحی بینی پهن

هزینه جراحی بینی پهن به هزینه جراح ، هزینه اتاق عمل ، دستمزد متخصص بیهوشی و .. متغییر است . برای برآورد هزینه باید نزد جراح پلاستیک بینی و صورت مراجعه نمایید وتا در جلسه مشاوره بعد از معاینه بینی شما ، هزینه جراحی را به شما اطلاع دهد .

نمونه کارهای دکتر ماریا مرادی

دکتر علی بصام

دکتر ماریا مردای

دکتر ماریا مرادی اتولارینگولوژیست و جراح زیبایی بینی و صورت هستند .ایشان با علـم و تجربه وافر و با انجام تعداد بیشماری عمل بینی و صورت ، جراحی پلک ، جراحی  پلاستیک و جراحی زیبایی از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله می باشند.

مقالات مرتبط
جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی یک روند جراحی است که شکل بینی شما در آن تغییر داده می شود. انگیزه برای رینوپلاستی گاهی تغییر شکل ظاهری و گاهی بهبود تنفس و در مواردی، هر دوی...

بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *