دکتر ماریا مرادی / جراحی بینی / جراحی بینی فانتزی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی یک جراحی بینی سفارشی است که خط نیمرخ بی نظیری را خلق می کند. در این روند جراحی ، تناسبات صورت، برای دستیابی به انحنای طبیعی از پیشانی تا نوک بینی در نظر گرفته می شود. در روند جراحی رینوپلاستی فانتزی، از دو نوع ایمپلنت متفاوت در پل و نوک بینی استفاده می شود. این ایمپلنت ها امکان تغییر شکل بینی بر اساس ترجیحات بیمار را فراهم می آورد. نوک بینی یا کلوملا، تنظیم شده و در موقعیت جدید خود تثبیت می شود. در نتیجه، شما می توانید با جراحی بینی عروسکی یا فانتزی صاحب یک بینی طبیعی که متناسب با تمام ویژگی های صورت تان است، شوید.

ویژگی های خاص جراحی بینی فانتزی

  • استفاده از ایمپلنت های بینی ویژه در نوک و دو سوم بینی

برای صاف کردن دو سوم بینی، ایمپلنت های مصنوعی مثل گورتکس و سیلیکون، مورد استفاده قرار می گیرد. البته غضروف خودی یعنی غضروف گرفته شده از بدن خود بیمار از نواحی از قبیل سپتوم، غضروف گوش و دنده نیز برای خلق نوک بینی تیز و طبیعی، استفاده می شود. بدین ترتیب، شما صاحب بینی طبیعی و بی نظیری می شوید که هیچ کس نمی تواند متوجه تحت جراحی قرار گرفتن آن شود. این بینی، چهره شما را ستودنی و جذاب نموده و باعث می شود که فردی با اعتماد به نفس، دیده شوید.

  • جراحی پلاستیک سه بعدی با ایمپلنت های کاستومایز

علت اینکه جراحی بینی فانتزی باعث طبیعی به نظر رسیدن چهره شما می شود، این است که ایمپلنت ها در هر روند به طور سفارشی، متناسب با نوع بینی هر بیمار، تهیه می شوند.

با توجه به اینکه ایمپلنت ها کاملاٌ با شکل و پهنای پل بینی شما متناسب است، به هیچ وجه شکل ناخوشایندی در بینی ایجاد نخواهد شد.

  • ریکاوری بعد از جراحی بینی فانتزی

بعد از جراحی، اسپلینت یا گچ، برای محافظت از بینی بر روی آن قرار داده می شود. روز بعد، پنبه قرار داده شده در بینی برداشته می شود. این کار توسط جراح شما انجام می شود.

بهتر است در طول دو روز بعد از جراحی بینی فانتزی بر روی چشم ها ، کمپرس سرد و چند روز بعد از آن، کمپرس گرم قرار داده شود.

جراحی بینی فانتزی فرصتی برای ماه مجلس شدن

دکتر ماریا مرادی با پیاده کردن روند جراحی بینی فانتزی بر روی بینی داوطلبین متقاضی این نوع بینی، فرصتی را در زندگی آنها خلق می کند که در زمان حضور در یک جمع، به دلیل داشتن بینی که هیچ شخص دیگری در آن مجموعه از ویژگی های منحصر به فرد و مثال زدنی آن برخوردار نیست، بدرخشد. دستیابی به یک بینی متناسب با ویژگی های صورت، چنان ایده آل و رضایت بخش است که آن را به یکی از بهترین تجربه ها در طول زندگی تان تبدیل می کند.

جراحی بینی فانتزی و سه بعدی دیده شدن صورت

بینی یک از اندام هایی در صورت است که به دلیل قرار داشتن در مرکز صورت، تاثیر قابل ملاحظه ای بر روی تعادل کل صورت شما دارد. وقتی بینی شما در حالت تعادل و بالانس قرار داشته باشد، ساختارهای صورت، دیگر صاف به نظر نخواهند رسید، بلکه شکل محدبی پیدا کرده و همین امر، بر روی سه بعدی و زیباتر به نظر رسیدن صورت تاثیر می گذارد.

روند جراحی بینی فانتزی

1 . پزشک، ساختار کلی بینی، برآمدگی پیشانی و ارتفاع بینی شما را مورد ارزیابی و بررسی قرار می دهد.

2 . با استفاده از یک اسکنر سه بعدی، ایمپلنت ها آماده می شود. این ایمپلنت ها کاملاً سفارشی بوده و با در نظر گرفتن تمام جوانب و ویژگی های بینی شما برای خلق یک نتیجه قطعاً طبیعی، تهیه می شود.

3 . پایه آلار و پهنای کلوملا مورد آزمایش قرار گرفته و نوک بینی بررسی می شود.

4 . برای خلق نمایی طبیعی، غضروف گوش، سپتوم یا دنده، برای پیوند زدن آماده می شود.

5 . بعد از تکمیل روند و با توجه به سرپایی بودن ماهیت روند جراحی بینی فانتزی، بعد از بازیابی کامل هوش، می توانید محل درمان را به مقصد منزل خود ترک کنید.

چه کسانی داوطلب ایده آل برای جراحی بینی فانتزی هستند؟

  • افراد دارای بینی کوتاه و صورت صاف یا اصطلاحاً تخت
  • افراد دارای بینی گوشتالو
  • افراد دارای نوک بینی کوتاه
  • افرادی که از نتیجه جراحی اولیه خود ناراضی بوده و از شرایط لازم برای قرار گرفتن تحت جراحی بینی ترمیمی، برخوردارند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی

1 . بر روی هر دو چشم، کمپرس سرد قرار دهید. یخ باعث کمک به بالا رفتن سطح احساس راحتی شده و در به حداقل رساندن تورم، مفید می باشد. این کار را در 48 ساعت اول بعد از جراحی ادامه دهید. مراقب باشید که گچ و چسب بینی، مرطوب یا خیس نشود.

2 . هر چهار ساعت یکبار می توانید از داروی مسکن برای کنترل درد، استفاده کنید. به دلیل احتمال دچار سرگیجه شدن، از هرگونه فعالیت بلافاصله بعد از مصرف داروی مسکن، خودداری کنید.

3 . فین نکنید. سعی کنید از راه دهان نفس بکشید.

4 . خم نشوید. اجسام سنگین بلند نکنید.

5 . وقتی بعد از عمل جراحی به منزل باز می گردید، ممکن است در گلوی خود طعم خون را احساس کنید. نوشیدن اندکی آب خنک می تواند به رفع این حالت کمک کند.

6 . نوشیدنی های خیلی داغ ننوشید. دمای نوشیدنی های خود را در حد ولرم تنظیم کنید.

7 . خونریزی بینی بعد از جراحی، طبیعی است. سر خود را بالا نگه دارید.

8 . در هنگام خوابیدن زیر سرتان چند بالش بگذارید یا بر روی صندلی راحتی، لم بدهید.

9 . در هنگام تمیز کردن صورت مراقب باشید گچ بینی تان خیس نشود.

10 . با یک گوش پاک کن آغشته شده به ژل پترولئوم وازلین یا محلول رقیق شده پر اکسید هیدروژن، پوسته های اطراف سوراخ های بینی را تمیز کنید. گوش پاک کن را در سوراخ های بینی فرو نبرید.

11 . در طول دو هفته اول بعد از جراحی، زیاد استراحت کنید. سطح فعالیت فیزیکی خود را به طور تدریجی بالا ببرید. برای اجتناب از ابتلا به یبوست، آرام آرام برای دوره های کوتاه، قدم بزنید.

دکتر علی بصام

دکتر ماریا مردای

دکتر ماریا مرادی اتولارینگولوژیست و جراح زیبایی بینی و صورت هستند .ایشان با علـم و تجربه وافر و با انجام تعداد بیشماری عمل بینی و صورت ، جراحی پلک ، جراحی  پلاستیک و جراحی زیبایی از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله می باشند.

مقالات مرتبط
تغذیه بعد از جراحی بینی

تغذیه بعد از جراحی بینی

تغذیه بعد از جراحی زیبایی بینی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.در جراحی بینی تغییرات زیادی انجام می شود در نتیجه نیاز به مراقبت های ویژه ای در دوره ی نقاهت...

بیشتر بخوانید
اسپلینت بینی

اسپلینت بینی

اسپلینت بینی ، ابزاری هستند که برای کمک به بینی در حفظ شکل جدید خود، بعد از جراحی، مورد استفاده قرار می گیرند. اسپلینت های بینی، از حرکت و جابجا شدن...

بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *