دکتر ماریا مرادی / جراحی بینی / جراحی بینی فانتزی در تهران + نمونه کارهای فوق العاده | دکتر مرادی
مدت زمان مطالعه ۱۶ دقیقه

جراحی بینی فانتزی در تهران + نمونه کارهای فوق العاده | دکتر مرادی

جراحی بینی فانتزی یک جراحی بینی سفارشی است که خط نیمرخ بی نظیری را خلق می کند. در این روند جراحی ، تناسبات صورت، برای دستیابی به انحنای طبیعی از پیشانی تا نوک بینی در نظر گرفته می شود. در روند جراحی رینوپلاستی فانتزی، از دو نوع ایمپلنت متفاوت در پل و نوک بینی استفاده می شود. این ایمپلنت ها امکان تغییر شکل بینی بر اساس ترجیحات بیمار را فراهم می آورد. نوک بینی یا کلوملا، تنظیم شده و در موقعیت جدید خود تثبیت می شود. در نتیجه، شما می توانید با عمل بینی عروسکی یا فانتزی صاحب یک بینی طبیعی که متناسب با تمام ویژگی های صورت تان است، شوید. در ادامه این مقاله دکتر ماریا مرادی در مورد عمل بینی فانتزی توضیحاتی ارائه میدهند.

 

ویژگی های خاص جراحی بینی فانتزی

 • استفاده از ایمپلنت های بینی ویژه در نوک و دو سوم بینی

برای صاف کردن دو سوم بینی، ایمپلنت های مصنوعی مثل گورتکس و سیلیکون، مورد استفاده قرار می گیرد. البته غضروف خودی یعنی غضروف گرفته شده از بدن خود بیمار ( از نواحی مانند سپتوم، غضروف گوش و دنده ) نیز برای خلق نوک بینی تیز و طبیعی، استفاده می شود. بدین ترتیب، شما صاحب بینی بی نظیری می شوید که هیچ کس نمی تواند متوجه تحت جراحی قرار گرفتن آن شود. این بینی، چهره شما را ستودنی و جذاب نموده و باعث می شود که فردی با اعتماد به نفس، دیده شوید.

 • جراحی پلاستیک سه بعدی با ایمپلنت های کاستومایز

علت اینکه جراحی بینی فانتزی باعث طبیعی به نظر رسیدن چهره شما می شود، این است که ایمپلنت ها در هر روند به طور سفارشی، متناسب با نوع بینی هر بیمار، تهیه می شوند. با توجه به اینکه ایمپلنت ها کاملاٌ با شکل و پهنای پل بینی شما متناسب است، به هیچ وجه شکل ناخوشایندی در بینی ایجاد نخواهد شد.

 • ریکاوری بعد از عمل بینی فانتزی

بعد از جراحی بینی عروسکی ، اسپلینت یا گچ، برای محافظت از بینی بر روی آن قرار داده می شود. روز بعد، پنبه قرار داده شده در بینی برداشته می شود. این کار توسط یک دکتر خوب برای عمل بینی فانتزی در تهران انجام می شود. بهتر است در طول دو روز بعد از جراحی بر روی چشم ها ، کمپرس سرد و چند روز بعد از آن، کمپرس گرم قرار داده شود.

چگونه بفهمیم برای جراحی بینی فانتزی کاندیدای مناسبی هستیم ؟

یکی از مهمترین کارهایی که باید قبل از هر عمل جراحی من جمله عمل دماغ فانتزی انجام دهید ، این است که مطمئن گردید گزینه خوبی برای آن پروسه هستید. البته تعیین امر بر عهده بهترین جراح بینی است. اگر مدل فانتزی را انتخاب کردید ، با دکتر خود جلسه مشاوره ای داشته باشید تا پس از انجام معاینات بالینی ایشان به بررسی خواسته های و انتظارات شما از عمل پیش رو بپردازد.

زمانی که شما از او می خواهید بینی تان را به مدل فانتزی جراحی کند ، او برای این که متوجه شود آیا چنین فرمی از بینی به لحاظ ظاهری با صورت و چهره شما مناسب است یا خیر و همچنین مطمئن گردد که مشکلی برای عملکرد دماغ بوجود نمی آید ، آناتومی صورت ، آناتومی بینی ، میزان استحکام بافت ها و ضخات پوست را مورد بررسی قرار می دهد.

جراحی بینی فانتزی فرصتی برای ماه مجلس شدن

دکتر ماریا مرادی با پیاده کردن روند عمل بینی فانتزی بر روی بینی داوطلبین متقاضی این نوع بینی، فرصتی را در زندگی آنها خلق می کند که در زمان حضور در یک جمع، به دلیل داشتن بینی که هیچ شخص دیگری در آن مجموعه از ویژگی های منحصر به فرد و مثال زدنی آن برخوردار نیست، بدرخشد. دستیابی به یک بینی متناسب با ویژگی های صورت، چنان ایده آل و رضایت بخش است که آن را به یکی از بهترین تجربه ها در طول زندگی تان تبدیل می کند.

جراحی بینی فانتزی و سه بعدی دیده شدن صورت

بینی یک از اندام هایی در صورت است که به دلیل قرار داشتن در مرکز صورت، تاثیر قابل ملاحظه ای بر روی تعادل کل صورت شما دارد. وقتی بینی شما در حالت تعادل و بالانس قرار داشته باشد، ساختارهای صورت، دیگر صاف به نظر نخواهند رسید، بلکه شکل محدبی پیدا کرده و همین امر، بر روی سه بعدی و زیباتر به نظر رسیدن صورت تاثیر می گذارد.

روند جراحی بینی فانتزی

 1. پزشک عمل بینی فانتزی، ساختار کلی بینی، برآمدگی پیشانی و ارتفاع بینی شما را مورد ارزیابی و بررسی قرار می دهد.
 2. با استفاده از یک اسکنر سه بعدی، ایمپلنت ها آماده می شود. این ایمپلنت ها کاملاً سفارشی بوده و با در نظر گرفتن تمام جوانب و ویژگی های بینی شما برای خلق یک نتیجه قطعاً طبیعی، تهیه می شود.
 3. پایه آلار و پهنای کلوملا مورد آزمایش قرار گرفته و نوک بینی بررسی می شود.
 4. برای خلق نمایی طبیعی، غضروف گوش، سپتوم یا دنده، برای پیوند زدن آماده می شود.
 5. بعد از تکمیل روند و با توجه به سرپایی بودن ماهیت روند جراحی بینی فانتزی ، بعد از بازیابی کامل هوش، می توانید محل درمان را به مقصد منزل خود ترک کنید.

چه کسانی داوطلب ایده آل برای عمل بینی فانتزی هستند؟

 • افراد دارای بینی کوتاه و صورت صاف یا اصطلاحاً تخت
 • افراد دارای بینی گوشتالو
 • افراد دارای نوک بینی کوتاه
 • افرادی که از نتیجه جراحی اولیه خود ناراضی بوده و از شرایط لازم برای قرار گرفتن تحت  عمل ترمیمی بینی ، برخوردارند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی

 1.  به گفته دکتر خوب عمل بینی فانتزی در تهران بر روی هر دو چشم، کمپرس سرد قرار دهید. یخ باعث کمک به بالا رفتن سطح احساس راحتی شده و در به حداقل رساندن تورم، مفید می باشد. این کار را در 48 ساعت اول بعد از جراحی ادامه دهید. مراقب باشید که گچ و چسب بینی، مرطوب یا خیس نشود.
 2. هر چهار ساعت یکبار می توانید از داروی مسکن برای کنترل درد، استفاده کنید. به دلیل احتمال دچار سرگیجه شدن، از هرگونه فعالیت بلافاصله بعد از مصرف داروی مسکن، خودداری کنید.
 3. فین نکنید. سعی کنید از راه دهان نفس بکشید.
 4. خم نشوید. اجسام سنگین بلند نکنید.
 5. وقتی بعد از عمل جراحی بینی فانتزی به منزل باز می گردید، ممکن است در گلوی خود طعم خون را احساس کنید. نوشیدن اندکی آب خنک می تواند به رفع این حالت کمک کند.
 6. نوشیدنی های خیلی داغ ننوشید. دمای نوشیدنی های خود را در حد ولرم تنظیم کنید.
 7. خونریزی بعد از عمل بینی فانتزی ، طبیعی است. سر خود را بالا نگه دارید.
 8. در هنگام خوابیدن پس از عمل بینی عروسکی زیر سرتان چند بالش بگذارید یا بر روی صندلی راحتی، لم بدهید.
 9. در هنگام تمیز کردن صورت مراقب باشید گچ بینی تان خیس نشود.
 10. با یک گوش پاک کن آغشته شده به ژل پترولئوم وازلین یا محلول رقیق شده پر اکسید هیدروژن، پوسته های اطراف سوراخ های بینی را تمیز کنید. گوش پاک کن را در سوراخ های بینی فرو نبرید.
 11. در طول دو هفته اول بعد از جراحی بینی فانتزی ، زیاد استراحت کنید. سطح فعالیت فیزیکی خود را به طور تدریجی بالا ببرید. برای اجتناب از ابتلا به یبوست، آرام آرام برای دوره های کوتاه، قدم بزنید.

 

جراحی بینی فانتزی

بهترین دکتر جراحی بینی فانتزی

جراحی دماغ چندین دهه است که به پر طرفدار ترین و محبوب ترین عمل زیبایی در میان بانوان و آقایان تبدیل شده است و تعداد قابل ملاحظه ای از افراد در سراسر دنیا ، متقاضی این عمل بوده و حتی برای انجام جراحی خود ، به کشورهایی از قبیل کشور عزیزمان ایران که در این حوزه حرف اول را می زنند ، سفر می کنند. شکی نیست که اصلاح ساختار و چارچوب بینی و رفع ایرادات آن ، تغییر قابل ملاحظه ای را بر روی چهره بر جای می گذارد. تغییرات ایجاد شده بر اساس استاندارد طلایی در این اندام ، می تواند فرد را در رسیدن به چهره ایده آل خود کمک کند.

بینی عضو کانونی در صورت بوده و بد شکلی آن در تعاملات ، توجه طرف مقابل را به خود جلب کرده و باعث تحت تاثیر قرار گرفتن اعتماد به نفس می شود. نقطه مقابل این موقعیت ، زمانی است که شما صاحب یک بینی زیبا بر روی صورت خود هستید و از اینکه دیگران ، زیبایی بینی شما را مورد تحسین قرار می دهند ، لذت برده و احساس اعتماد به نفس بالایی می کنید. دستیابی به چنین حس خوبی ، مستلزم جراحی است ولی نکته قابل توجه در این مرحله ، سپردن جراحی بینی فانتزی در تهران به دست یک جراح خوب است. عمل جراحی ، تحت مدل های مختلف قابل اجرا می باشد و یکی از این مدل ها تحت عنوان مدل بینی فانتزی نامیده می شود. اجرای عمل بینی فانتزی با توجه به ظرافت های ویژه خود ، از حساسیت های خاصی برخوردار می باشد که برای داشتن یک بینی فانتزی زیبا باید در یافتن بهترین جراح بینی فانتزی اهتمام ورزید. برای یافتن یک جراح بینی فانتزی خوب در تهران ، حتماً نکات زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 • اطمینان حاصل کنید که جراح بالقوه شما دارای بورد تخصصی در زمینه جراحی می باشد.
 • در جلسه مشاوره پیش از جراحی بینی فانتزی در تهران شرکت کرده و سطح توانایی پزشک در برقراری یک ارتباط خوب را محک بزنید. احساس راحتی با پزشک برای مطرح کردن دغدغه ها و ایده ها به شکلی شفاف ، از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • گالری عکس های قبل و بعد از جراحی سایر بیماران جراحی شده به دست جراح بالقوه خود را نگاه کنید تا علاوه بر محک زدن کیفیت کار او ، ایده ای کلی درباره نتیجه انجام عمل دماغ فانتزی بر روی بینی خودتان به دست آورید.

چگونه برای جراحی بینی فانتزی آماده شویم؟

اجرای توصیه های پزشک قبل از عمل بینی فانتزی ، گامی مهم در سپری کردن یک دوره جراحی هموار می باشد. برخی از این اقدمات شامل موارد زیر می باشد:

 • حداقل دو هفته قبل از عمل بینی فانتزی ، از مصرف داروهای رقیق کننده خون از قبیل آسپرین یا ایبوپروفن خودداری کنید.
 • در صورتی که سیگاری هستید ، استعمال سیگار را در موعد مقرر شده توسط پزشک ، ترک کنید. سیگار با تاثیرات منفی خود ، فرایند بهبود را کند کرده و باعث بروز اختلالاتی در نتیجه جراحی بینی فانتزی تان می شود.
 • مصرف الکل نیز باید در موعد مقرر از سوی پزشک ، متوقف شود.
 • دو هفته قبل از جراحی ، مصرف خوراکی های حاوی ویتامین C ، مواد معدنی و آهن را آغاز کنید.
 • آزمایشات تجویز شده توسط پزشک را به طور کامل انجام دهید و نتیجه را برای پزشک خود ارسال کنید. پزشک از نتایج این آزمایشات برای ترسیم طرح درمان استفاده می کند.
 • هماهنگی های لازم برای مرخصی گرفتن جهت سپری کردن دوره ریکاوری را انجام دهید و از یکی از دوستان و نزدیکان بخواهید تا در روز عمل ، برای بازگرداندن شما به منزل ، مسئولیت رانندگی را به عهده گیرد.
 • محلی را در منزل مجهز به ملزومات مورد نیاز برای سپری کردن دوره ریکاوری نمایید.

 

عمل بینی فانتزی - دکتر ماریا مرادی

 

چسب زدن به بینی بعد از جراحی بینی فانتزی

چسب زدن به بینی تقریباً در تمام انواع مدل های بینی توصیه شده و مدل بینی فانتزی نیز از این امر مستثنی نمی باشد. چسب زدن به بینی در بازه زمانی تعیین شده از سوی پزشک ، از این جهت مهم است که می تواند به سازگار شدن پوست با چارچوب جدید بینی کمک کند. همچنین با توجه به اینکه بینی در این دوره ، دارای تورم است ، چسب بینی ، نقش اصلی خود را در کمک به کاهش تورم بینی ایفا می کند. بعلاوه ، چسب بینی نقش یک هشدار دهنده را ایفا می کند که در دوره ای که بینی بسیار آسیب پذیر و حساس است ، به اطرافیان اعلام می کند که از وارد آوردن هر گونه آسیب احتمالی یا تصادفی به بینی خودداری کرده و مراقب حرکات خود باشند. برای چسب زدن به بینی عروسکی خود لازم است نخست پوست بینی را به آرامی از هر گونه چربی و سایر آلودگی ها پاک کنید.

سپس چند قطعه چسب را برش داده و به حالت افقی از بالا به پایین بر روی پل بینی تان بچسبانید. دقت کنید که چسب ها باید تا نیمه ، همدیگر را همپوشانی کنند. سپس یک تکه چسب بلند تر را برش داده و به صورت عمودی از زیر بینی بچسبانید. نیمه چسب را در نظر گرفته و آن را در زیر بینی قرار دهید ، سپس دو طرف چسب را به طرفین بینی بچسبانید. در زمان چسباندن چسب ها ، فشار ملایمی را به بینی وارد کنید. از چسباندن بسیار محکم چسب ها به بینی جداً خودداری کنید.

تکنیک های جراحی بینی فانتزی

پروسیجر عمل بینی فانتزی با دو رویکرد باز و بسته قابل اجرا می باشد که دکتر ماریا مرادی در اجرای فرایند رینوپلاستی ، بنا به تشخیص خود ، بهترین گزینه را برای خلق نتیجه ای فوق العاده در بیمار خود ، برمی گزیند.

 • جراحی بینی فانتزی به روش باز

در مواردی که دسترسی بیشتر به سایت جراحی مورد نیاز بوده و لازم باشد که بهترین دکتر عمل بینی فانتزی تهران میدان دید وسیع تری از ناحیه درمان داشته باشد ، رینوپلاستی باز ، توصیه می شود. رینوپلاستی باز شامل خلق یک برش در عرض ستونچه بین دو سوراخ بینی و بلند کردن پوست می باشد به این ترتیب ناحیه تحت درمان ، بیشتر قابل رویت بوده و جراحی با دقت بیشتری انجام می شود. این دستاورد دارای مزایای بسیاری می باشد ، از جمله اینکه جراح می تواند به کل چارچوب بینی از جمله نوک بینی ، دسترسی پیدا کند.

 • جراحی بینی فانتزی به روش بسته

این فرایند جراحی شامل دستیابی به نواحی برای شکل دهی آنها از طریق سوراخ های بینی می باشد. یک رینوپلاستی به روش بسته ، برای اصلاحات و شکل دهی های مینور یا جزئی مناسب می باشد. این روش ، کمتر تهاجمی بوده و این بدان معناست که دوره بهبود ، کوتاه تر و تورم بعد از جراحی ، کمتر است. با توجه به اینکه برش ها در داخل بینی ایجاد می شوند ، هیچ جای زخم یا اسکاری از آن بر جای نمی ماند.

جراحی بینی فانتزی - دکتر ماریا مرادی

 

نکاتی که باید بعد از جراحی بینی فانتزی رعایت کنیم :

 • از خوابیدن به روی شکم و پهلو اجتناب کنید. اگر بر روی شکم و پهلو بخوابید ، فشار زیادی بر روی بینی وارد می شود. فشار بیشتر مساوی است با دوره ریکاوری طولانی تر.
 •  تا دیر وقت بیدار نمانید. استراحت و خواب کافی برای یک دوره ریکاوری موفقیت آمیز از عمل بینی فانتزی الزامی است. شبانه باید حداقل 9 ساعت خواب مفید داشته باشید. در طول روز نیز در صورت احساس خستگی باید استراحت کنید.
 • از نوشیدن الکل خودداری کنید. در طول دو هفته اول ریکاوری ، از نوشیدن الکل به دلیل تاثیرات منفی آن بر روی فرایند ریکاوری ، و دهیدراته شدن بدن بپرهیزید.
 • مصرف نیکوتین را ترک کنید. تا دو هفته بعد از جراحی بینی فانتزی ، از نیکوتین و محصولات وابسته به آن به دلیل تاثیرات این ماده بر روی محدود شدن جریان خون به ناحیه درمان و تاثیرات منفی آن بر روی کلاژن ، خودداری کنید.
 • اجسام سنگین بلند نکنید. فعالیت های فیزیکی سنگین در دوره ریکاوری بعد از عمل بینی عروسکی ، باعث بالا رفتن فشار خون و وارد آمدن فشار به ناحیه درمان می شود.
 •  مواد مغذی بخش مهمی از سلامت شما هستند و زمانی که تحت عمل دماغ فانتزی قرار می گیرید ، اهمیت آنها مضاعف می شود. حتماً روزانه پروتئین کافی برای تولید کلاژن مصرف کنید. میوه و سبزیجات را فراموش نکنید.

جراحی بینی استخوانی فانتزی

دماغ های استخوانی به خاطر بافت های محکم و مقاومی که دارند ، می توانند تغییرات و اصلاحات حین عمل بینی را به خوبی در معرض دید قرار دهند. البته کم بودن ضخامت پوست بینی نیز در این امر دخیل است. بنابراین زمانی که حین جراحی بینی استخوانی به مدل عروسکی قوس بر روی پل ایجاد شده و نوک بینی سربالا می شود، بعد از قرارگیری پوست نازک بر روی ساختار جدید ، فرم بینی به خوبی مشخص می گردد. همچنین از آن جایی که در جراحی بینی فانتزی تغییرات زیادی اعمال می شوند ، نیز است که ساختار طبیعی دماغ استحکام بالایی داشته باشد که بینی استخوانی از این مشخصه برخوردار است.

تفاوت عمل بینی فانتزی و بینی طبیعی

قطعاً مدل بینی طبیعی به این معنی نیست که عیوبی در بینی ، دست نخورده باقی بماند ، بلکه طبیعی بودن مدل بینی به این معنی است که بینی در هارمونی کامل با بخش های دیگر صورت باشد. بعد از رینوپلاستی ، در بینی این داوطلبین ، هیچگونه آثاری از تحت جراحی قرار گرفتن بینی قابل مشاهده نبوده و بینی در عین زیبا بودن به گونه ای به نظر می رسد که گویی از همان ابتدا همینطور زیبا بوده است. در جراحی بینی فانتزی ، بینی نسبت به حد معمول ، کوچک تر شده و نوک بینی بالا کشیده می شود. بر روی پل بینی نیز قوس یا کمانی ایجاد می شود. بینی فانتزی دارای ظرافت ویژه ای می باشد و زاویه بین لب و بینی در آن در مقایسه با بینی طبیعی ، بیشتر است.

فرق عمل بینی فانتزی با نیمه فانتزی

شاید شما هم به عنوان متقاضی جراحی بینی ، این سوال را داشته باشید که عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی چه تفاوتی با یکدگیر دارند. مدل فانتزی یا بهتر است بگوییم مدل عروسکی ، به بینی گفته می شود که قوس زیادی بر روی پل بینی داشته ، تیپ بینی تا حد زیادی سر بالا بوده و از نظر اندازه نیز کوچک می باشد. در مدل نیمه فانتزی همه این تغییرات اعمال می شوند اما نه به شدت مدل فانتزی. به عبارتی میتوان گفت فرق جراحی بینی فانتزی با نیمه فانتزی در این است که در بینی هایی با فرم نیمه فانتزی قوس ایجاد شده و میزان بالا بودن نوک دماغ کم است. سایز آن هم کوچک می شود اما نه خیلی زیاد.

جراحی بینی فانتزی بهتر است یا طبیعی یا نیمه فانتزی ؟

نمی توان گفت کدام یک از دیگری بهتر است. بلکه هر یک از آن ها مناسب به یک چهره است. یعنی با در نظر گرفتن آناتومی کلی صورت و اجزای مختلف مثل چشم ها و لب ها ، بهترین فرم بینی که معین می گردد حال ممکن است طبیعی باشد یا فانتزی. پس بهتر است در این زمینه حتما با بهترین جراح بینی تهران مشورت کنید تا ایشان بهترین تغییرات ممکن را به شما پیشنهاد دهد.

آیا می توان مدل فانتزی را برای بینی های گوشتی پیاده سازی کرد ؟

همانطور که توضیح داده شد ، برای رسیدن به مدل فانتزی یا همان عروسکی بایستی تغییرات نسبتا زیادی روی بینی اعمال شود. از طرفی درمورد دماغ های گوشتی لازم است این نکته را متذکر شویم که ساختار چندان قوی را دارا نمی باشند. با توجه به ضعیف بودن بافت های غضروفی و کم بودن میزان بافت های استخوانی و مضاف بر این موارد ، ضخیم بودن پوست ، در اکثر موارد جراحی بینی فانتزی نمی تواند انتخاب مناسبی برای فردی با دماغ گوشتی باشد.

✔ باز هم خوب است این را بگوییم که بینی های گوشتی خود نیز با یکدیگر در میزان ضعف ساختار و ضخامت پوست تفاوت هایی دارند ، بنابراین بهترین جراح بینی فانتزی در تهران پس از معاینه در خصوص این که آیا می شود برای جراحی بینی گوشتی مدل فانتزی را اجرا کرد یا نه ، تصمیم گیری بهتری داشته باشد.

دکتر علی بصام

دکتر ماریا مرادی

دکتر ماریا مرادی اتولارینگولوژیست و جراح زیبایی بینی و صورت هستند .ایشان با علـم و تجربه وافر و با انجام تعداد بیشماری عمل بینی و صورت ، جراحی پلک ، جراحی  پلاستیک و جراحی زیبایی از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله می باشند.

مقالات مرتبط
جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی در واقع به منظور برطرف کردن عیوب موجود در بینی های استخوانی انجام می گیرد. این گونه بینی ها معمولا دارای پوست نازکی هستند و از نیم رخ...

بیشتر بخوانید
جراحی بینی

جراحی بینی

همه ما برای یک بار هم که شده زمانی که جلوی آینه ایستاده و چهره خود را نگاه می کنیم ، این سوال در ذهن مان شکل میگیرد که عمل کردن بینی تا چه حد می تواند...

بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *