دکتر ماریا مرادی / جراحی بینی / تغذیه بعد از جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

تغذیه بعد از جراحی بینی

تغذیه بعد از جراحی زیبایی بینی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.در جراحی بینی تغییرات زیادی انجام می شود در نتیجه نیاز به مراقبت های ویژه ای در دوره ی نقاهت  دارد. بعد از انجام جراحی تا چند ساعت از خوردن و آشامیدن باید جلوگیری کنید.چون همچنان اثر بیهوشی در بدن فرد وجود دارد،ممکن است در صورت پری شکم ،به فرد حالت تهوع دست بدهد.همین امر ،به صورت فشار وارد می کند و می تواند تورم و یا کبودی را بیشتر کند.

بهتر است در روز اول فقط خوردن مایعات را شروع کنید . از آبمیوه های طبیعی استفاده کنید مانند آب آناناس و آب کرفس. همینطور از آشامیدن مایعات با نی جلوگیری کنید تا مجاری بینی محتمل فشار نشوند.

بعد از گذشت چند روز از جراحی بینی رژیم غذایی خود را از سر بگیرید فقط بهتر است که از خوردن غذا های سفت که به جویدن زیاد نیاز دارند تا جای ممکن جلوگیری کنید زیرا باعث وارد آمدن فشار به صورت و بینی می شوند و کبودی و تورم را تشدید می کند.

از خوردن هرگونه مواد غذایی که باعث ایجاد سرفه،عطسه و یا به طور کلی باعث حساسیت می شود پرهیز کنید ،زیرا بینی را تحریک می کند و باعث می شود دوره ی نقاهت کندتر پیش برود.در صورت عطسه حتما با دهان باز عطسه کنید .

تغذیه بعد از جراحی بینی

غذاهای عجیب و غریب نخورید

در دوران نقاهت از فرصت استفاده نکید و به فکر کم کردن وزن خود نباشید .

بعضی از بیماران در اینترنت جستجو می کنند و از اینترنت به دنبال غذاهای خاص می گردند که کبودی و ورم ناشی از جراحی را کمتر کند،این کار اشتباه است ممکن است غذاها و نوشیدنی هایی پیشنهاد شود، که به شما نسازد .در حالت کلی غذایی که قبلا امتحان نکرده اید ،در دوره ی نقاهت بعد از جراحی بینی نخورید و طبق رژیم غذایی قبلی خودتان پیش بروید.

با تشکر مدیریت سایت دکتر ماریا مرادی جراح بینی

دکتر علی بصام

دکتر ماریا مردای

دکتر ماریا مرادی اتولارینگولوژیست و جراح زیبایی بینی و صورت هستند .ایشان با علـم و تجربه وافر و با انجام تعداد بیشماری عمل بینی و صورت ، جراحی پلک ، جراحی  پلاستیک و جراحی زیبایی از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله می باشند.

مقالات مرتبط
شکستگی بینی

شکستگی بینی

با توجه به قرارداشتن بینی در مرکز صورت و برجسته بودن این اندام، یکی از اعضایی در آناتومی بدن انسان می باشد که احتمال شکستگی در آن بسیار بالا می باشد و اکثر...

بیشتر بخوانید
تورم مجاری بینی

تورم مجاری بینی

اگر در خصوص جراحی بینی مطالبی را خوانده باشید یا قبلاً خودتان تجربه این جراحی را داشته باشید، احتمالاً نام تورم مجاری بینی بعد از جراحی بینی را شنیده یا...

بیشتر بخوانید
جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی یکی از پر طرفدارترین جراحی های پلاستیک، علی الخصوص در کشور ما، می باشد. امروزه تمام مردان و زنان برای رفع عیوب ظاهری دماغ و همچنین بهبود...

بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *