دکتر ماریا مرادی / جراحی بینی / تاثیر جراحی بینی بر خروپف
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

تاثیر جراحی بینی بر خروپف

تاثیر جراحی بینی بر خروپف .آیا با جراحی بینی از شر خروپف  های شبانه رهایی می یابیم .در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم.

ایجاد خروپف

زمانی که شما نفس می کشید هوا از راه دهان و همچنین سوراخ های بینی وارد می شود .اکسیژن نیز از طریق نای وارد گلو وریه فرد می گردد .

در این میان هوا از مسیرهای مختلف بدن مانند زبان ،سقف دهان ،زبان کوچک و لوزه عبور می کند .در حالت طبیعی ماهیچه های گلو سفت و سخت هستند ،اما زمانی که فرد به خواب می رود این ماهیچه ها بسیار نرم و ریلکس می شوند .این نرم شدن در بعضی افراد  تا حدی پیش می رود که حفاظت از ساختار بینی و گلو با مشکل روبه رو می گردد و باعث انسداد راه های هوایی در فرد فرد می گردد.همین انسداد سبب لرزش سقف دهان با عمل دم و بازدم می شود ،که همراه با صدای آزار دهنده ای شنیده می شود .

تاثیر-جراحی-بینی-بر-خروپف

درمان خروپف

خروپف صداری آزار دهنده ای دارد که برای دیگران بسیار آزار دهنده می باشد ،اما آیا می توان با کمک جراحی بینی آن را درمان کرد .

برای درمان خروپف باید به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید تا با کمک راه کار های مفید و موثر برای درمان شما اقدام کند.

باید ذکر شود که با انجام جراحی زیبایی بینی تنها حدود 20 در صد مشکل شما حل می گردد و نمی توان به طور کامل خروپف را درمان کرد  .خروپف های شبانه بیشتر در افرادی که اضافه وزن دارند و به اصلاح چاق هستند دیده می شود .برای این افراد اولین اقدام قبل از جراحی بینی پایین آوردن وزن می باشد . می توان گفت کاهش وزن تاثیر بسیاری در کم کردن خروپف دارد .

 با انجام جراحی بینی و در کنار آن کاهش وزن به میزان 50 درصد ازمشکلات خروپف برطرف می گردد. برای درمان قطعی این بیماری نیاز به جراحی های لازم برروی قسمت هایی از حلق و بینی است که باعث انسداد راه های هوایی شده اند داریم.

دکتر علی بصام

دکتر ماریا مردای

دکتر ماریا مرادی اتولارینگولوژیست و جراح زیبایی بینی و صورت هستند .ایشان با علـم و تجربه وافر و با انجام تعداد بیشماری عمل بینی و صورت ، جراحی پلک ، جراحی  پلاستیک و جراحی زیبایی از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله می باشند.

مقالات مرتبط
جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی یک روند جراحی است که شکل بینی شما در آن تغییر داده می شود. انگیزه برای رینوپلاستی گاهی تغییر شکل ظاهری و گاهی بهبود تنفس و در مواردی، هر دوی...

بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *