دکتر ماریا مرادی / جراحی بینی / بهترین سن جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

بهترین سن جراحی بینی

بهترین سن جراحی بینی یکی از نکات مهمی می باشد که اغلب افراد به دنبال بررسی آن هستند . در این مطلب سن مناسب جراحی بینی اطلاع داده می شود .

بهترین سن جراحی بینی

بهترین سن جراحی بینی

سن مناسب برای عمل انحراف بینی

اگر کودکی دچار اختلال شدید باشد ، یا بر اثر ورود ضربه دچار مشکل شده باشد در هر سنی می توان اقدام به جراحی نمود . این جراحی به منظور رفع مشکل تنفسی و آسیب وارد شده انجام می شود و هیچگونه جراحی زیبایی رخ نمی دهد .

سن مناسب برای جراحی بینی

بهتر است تا رشد کامل بینی اقدام به جراحی نکنید . زیرا عوارض جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت .  بهتر است دختران بعد از 16 سالگی و پسرها بعد از 18 سالگی اقدام به جراحی بینی نمایند .

بینی تا چه سنی رشد می کند ؟

این سوال یکی از متداول ترین سوالات بیماران در هنگام مراجعه به جراح بینی می باشند . دکتر ماریا مرادی در این زمینه بیان نمود ؛ رشد بینی در بین خانم ها تقریبا می توان گفت تا سن 16 سالگی ادامه دارد . این سن برای مردان به 18 سالگی می رسد . بعد از این سن می توانند جراحی زیبایی بینی انجام دهند و هیچگونه مانعی برای جراحی بینی وجود نخواهد داشت .

بسیاری از بیماران قبل از رشد کامل بینی به جراح بینی مراجعه می نمایند و خواستار جراحی بینی می باشند . اما بیماران باید توجه داشته باشند که اگر قبل از بلوغ جسمی اقدام به جراحی نمایند ممکن است به دلیل اینکه در مرحله رشد قرار دارد ، فرم بینی تغییر کند بنابراین امکان انجام جراحی بینی قبل از این سن وجود ندارد . همچنین باید توجه داشت که به علت عدم رشد کامل ممکن است به مرور زمان فرد دچار اختلال در رشد سایر اجزای صورت شود .

جراحی بینی بعد از بلوغ احساسی

فرد در هنگام جراحی بینی باید به بلوغ احساسی رسیده باشد . همچنین مراجعه کنندگان جراحی بینی باید آگاه باشند که در کمال دقت این جراحی انتخاب کرده زیرا امکان باگذشت ندارد .

زمان مناسب برای جراحی ترمیم بینی

برای انجام جراحی ترمیم بینی بهتر است حداقل یک سال از جراحی بینی اولیه گذشته باشد تا نتیجه به طور کامل نمایل شده باشد .

محدودیت سنی جراحی بینی چقدر است؟

هیچ گونه محدودیت سنی برای جراحی بینی به خودی خود وجود ندارد. برخی از بیماران هستند که در 40 سالگی یا حتی سنین بالاتر تصمیم به انجام جراحی بینی می گیرند و همچنان نتایج بسیار خوبی به دست می آورند. دلایلی که برخی بیماران تا سن مشخصی برای انجام جراحی زیبایی بینی خود منتظر می مانند عبارتند از:

  • منتظر می مانند تا فرزندانشان بزرگ شوند.
  • برخی دوست ندارند چیزی را در صورت خود تغییر دهند و بعد از رسیدن به سنی ، تصمیم آنها عوض می شود.
  • توان مالی پرداخت هزینه جراحی زیبایی بینی خود را ندارند.

صرف نظر از اینکه هدف از انجام جراحی زیبایی بینی ، تغییر شکل بینی ، برداشتن قوز ، صاف کردن بینی کج یا بالا بردن نوک بینی یا کوچک کردن آن باشد ، معمولاً نتایج حاصل از آن در هر سنی برای بیمار بسیار سودمند بوده و زندگی او را تغییر می دهد.

چه کسانی کاندید مناسب برای جراحی بینی هستند؟

بیمارانی که از سلامت کامل برخوردار هستند ، می توانند کاندید خوبی برای جراحی بینی محسوب شوند. اکثر بیماران ، نوجوان یا جوان هستند. نکته جالب در مورد جراحی زیبایی بینی این است که با یک سرمایه گذاری کوچک زمانی و مالی ، می توانید برای همیشه صاحب یک بینی زیبا شده و بازگشت سرمایه فوق العاده ای را برای یک عمر تجربه کنید.

در جراحی بینی چه امکاناتی وجود دارد؟

  • می توانید عکس بینی خود را قبل از جراحی با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته عکسبرداری مشاهده کرده و تا حدی از اضطراب قبل از جراحی خود بکاهید.
  • در هر سنی که باشید ، اگر شکل بینی تان برای شما آزار دهنده است یا از مشکلات تنفسی مربوط به بینی رنج می برید ، جراحی بینی می تواند بعنوان یک گزینه کارساز ، مشکل شما را درمان کند.

حداقل سن برای جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی فقط برای بیمارانی که به بلوغ کامل صورت رسیده اند ، یعنی بیمارانی که بینی آنها دیگر رشد نخواهد کرد ، گزینه خوبی محسوب می شود. افراد در سنین مختلف به بلوغ کامل بینی می رسند ، اما به طور کلی ، دختران حداقل در سن 15 یا 16 سالگی و پسران حداقل در سن 17 یا 18 سالگی به رشد کامل بینی خود دست پیدا می کنند.

بیماران نباید تا زمان رسیدن به رشد کامل بینی عمل جراحی بینی را انجام دهند . اقدام به انجام جراحی قبل از رسیدن به بلوغ رشد بینی می تواند نتایج عمل بینی متناسب با آناتومی صورت را تحت تاثیر قرار دهد.

داشتن انتظارات واقع بینانه از جراحی بینی

برخی از بیماران که به دنبال انجام عمل بینی هستند انتظار دارند بینی آنها شبیه به بینی یک بازیگر شود. البته ، پزشک شما ، طرح درمانی را برای بینی شما ترسیم می کند که دغدغه های زیبایی یا تنفسی شما را برطرف نماید ، اما این طراحی نیز متناسب با ویژگی های صورت شما انجام می گیرد. برای به دست آوردن بهترین ایده در مورد آنچه انتظار آن را دارید ، می توانید از عکس های قبل و بعد از عمل سایر بیماران جراحی شده به دست پزشک مورد نظرتان استفاده کنید.

آیا انگیزه مثبت از جراحی بینی دارید؟

  • جراحی زیبایی بینی می تواند به شما کمک کند تا در محیط های عمومی ، اجتماعی و محل کار خود اعتماد به نفس بیشتری را تجربه کنید. علاوه بر این ، بهبود تنفس می تواند عملکرد روزانه شما را نیز تحت تاثیر مثبت قرار دهد.
  • آمادگی داشتن برای طی روند بهبودی بعد از جراحی و عوارض احتمالی
  • سرعت بهبودی بعد از جراحی بینی در بیماران مختلف ، متفاوت است. بیماران باید سطح فعالیت خود را تعدیل کرده و به طور معمول از ورزش شدید در دوران بهبود خودداری کنند. بیماران باید با دنبال کردن دستورالعمل های پزشک ، نقش خود را در بهبودی به خوبی ایفا کنند.

جهت دریافت مشاوره از دکتر ماریا مرادی می توانید با شماره 88783973 تماس حاصل نمایید . همچنین برای مشاهده نمونه کار های دکتر مرادی به گالری تصاویر ، گالری فیلم و پیج اینستاگرام دکتر مراجعه فرمایید.

دکتر علی بصام

دکتر ماریا مرادی

دکتر ماریا مرادی اتولارینگولوژیست و جراح زیبایی بینی و صورت هستند .ایشان با علـم و تجربه وافر و با انجام تعداد بیشماری عمل بینی و صورت ، جراحی پلک ، جراحی  پلاستیک و جراحی زیبایی از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله می باشند.

مقالات مرتبط
بهترین جراح بینی

بهترین جراح بینی

بسیاری از افراد از شکل بینی خود ناراضی هستند و تصمیم می گیرند برای تغییر ظاهر یا عملکرد بینی خود ، تحت جراحی بینی قرار بگیرند. برخی نیز در جستجوی بهترین...

بیشتر بخوانید
جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی یک جراحی بینی سفارشی است که خط نیمرخ بی نظیری را خلق می کند. در این روند جراحی ، تناسبات صورت، برای دستیابی به انحنای طبیعی از پیشانی تا...

بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.