دکتر ماریا مردای 4 جراحی بینی 4 انواع جراحی بینی
مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

انواع جراحی بینی

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

انواع جراحی بینی

طبق تحقیقات صورت گرفته آمار جراحی زیبایی بینی 7 برابر آمریکا می باشد . این آمار در صورتی می باشد که بیش از 50 درصدر مراجعه کنندگان  نیاز به انجام این جراحی ندارند .  در این بین انواع جراحی بینی ، جراحی بینی باز بسیار رایج تر است .

در ادامه به معرفی انواع جراحی بینی می پردازیم ….

انواع جراحی بینی

انواع جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی با توجه به نیاز بیمار ، شرایط وی و نظر خود جراح ممکن است به روش های مختلف صورت بگیرد . به طور کلی 3 روش برای جراحی زیبایی بینی وجود دارد .

جراحی بینی بسته

این روش یکی از روش های جراحی بینی می باشد که در زمان قدیم مورد استفاده قرار گرفته می شد . در این روش تمام مراحل جراحی بینی از قسمت های داخلی و برش هایی که در قسمت ها داخل بینی و حفره هایی که از درون بینی انجام می شود صورت می گیرد . به صورتی که حتی قسمت های قوز ینی را می توان جراحی نمود ، اقدام به کوچک کردن بینی نمود و نسبتا می توان گفت به قسمت های نوک بینی دسترسی وجود دارد . در این جراحی ، مدت زمان انجام جراحی بسیار کوتاره تر می باشد . همچنین در جراحی بینی بسته برش پوستی ایجاد نمی شود . از معایب جراحی بینی بسته امکان دسترسی کامل در هنگام جراحی به ویژه در نوک بینی کم می باشد و ممکن است تغیرات مورد نیاز به خوبی صورت نگیرد .

جراحی بینی باز

امروزه بیش از 90 درصد جراحی های بینی به روش جراحی بینی باز انجام می شود ، روش جراحی اوپن و یا همان جراحی بینی باز می باشد . در این رو بر روی پوست بینی برشی ایجاد می شود . در واقع پوست کلا از قسمت اسکلت زیرین که غضروف استخوان باشد برداشته می شود .

بیشتر بخوانید
بازگشت بینی گوشتی

بعد از برداشتن پوست اصلاحات لازم بر روی غضروف انجام می شود .  این اصلاحات با در نظر گرفتن سلیقه بیمار و نظر خود جراح بینی می باشد . بعد از اعمال تغیرات بر روی بینی ، پست بینی به حالت اولیه خود باز می گردد .

در این روش با توجه به  اینکه برش پوستی صورت می گیرد ولی دید و دسترسی جراح بینی بسیار بیشتر از روش جراحی بینی بسته می باشد . بنابراین تمام تغیرات بهه بهترین کل ایجاد می شود .ت

جراحی به روش اندوسکوپی

در این روش از دستگاه آندوسکوپ استفاده می شود .

البته قابل ذکر است که مهارت جراح بینی تاثیر بسیار زیادی در نتیجه جراحی دارد . دکتر ماریا مرادی از بهترین جراح بینی در تهران می باشد . جهت دریافت مشاوره از دکتر مرادی با شماره 88783973 تماس حاصل نمایید .
پیج اینستا گرام

انواع بینی

بینی استخوانی

هنگامی که مشکل در قسمت بالا و استخوان بینی باشد ، در این صورت بینی استخوان است .

بینی گوشتی

مشکلات در قسمت تحتانی و پایین بینی باشد بینی گوشتی می باشد .

مهم ترین قسمت در جراحی بینی ، پوست بینی می باشد . به عنوان مثال اگر پوست بسیار نازک و یا ضخیم باشد نتیجه ممکن است کمی ضعیف شود .

سایر مقالات دکتر ماریا مرادی

جراحی بینی گوشتی و نتیجه آن

نحوه جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی پهن

نمونه جراحی زیبایی گوش

 

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

تماس با پزشک