دکتر ماریا مرادی / جراحی بینی / انواع جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

انواع جراحی بینی

طبق تحقیقات صورت گرفته آمار جراحی زیبایی بینی 7 برابر آمریکا می باشد . این آمار در صورتی می باشد که بیش از 50 درصدر مراجعه کنندگان  نیاز به انجام این جراحی ندارند .  در این بین انواع جراحی بینی ، جراحی بینی باز بسیار رایج تر است .

در ادامه به معرفی انواع جراحی بینی می پردازیم ….

انواع جراحی بینی

انواع جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی با توجه به نیاز بیمار ، شرایط وی و نظر خود جراح ممکن است به روش های مختلف صورت بگیرد . به طور کلی 3 روش برای جراحی زیبایی بینی وجود دارد .

جراحی بینی بسته

این روش یکی از روش های جراحی بینی می باشد که در زمان قدیم مورد استفاده قرار گرفته می شد . در این روش تمام مراحل جراحی بینی از قسمت های داخلی و برش هایی که در قسمت ها داخل بینی و حفره هایی که از درون بینی انجام می شود صورت می گیرد . به صورتی که حتی قسمت های قوز ینی را می توان جراحی نمود ، اقدام به کوچک کردن بینی نمود و نسبتا می توان گفت به قسمت های نوک بینی دسترسی وجود دارد . در این جراحی ، مدت زمان انجام جراحی بسیار کوتاره تر می باشد . همچنین در جراحی بینی بسته برش پوستی ایجاد نمی شود . از معایب جراحی بینی بسته امکان دسترسی کامل در هنگام جراحی به ویژه در نوک بینی کم می باشد و ممکن است تغیرات مورد نیاز به خوبی صورت نگیرد .

جراحی بینی باز

امروزه بیش از 90 درصد جراحی های بینی به روش جراحی بینی باز انجام می شود ، روش جراحی اوپن و یا همان جراحی بینی باز می باشد . در این رو بر روی پوست بینی برشی ایجاد می شود . در واقع پوست کلا از قسمت اسکلت زیرین که غضروف استخوان باشد برداشته می شود .

بعد از برداشتن پوست اصلاحات لازم بر روی غضروف انجام می شود .  این اصلاحات با در نظر گرفتن سلیقه بیمار و نظر خود جراح بینی می باشد . بعد از اعمال تغیرات بر روی بینی ، پست بینی به حالت اولیه خود باز می گردد .

در این روش با توجه به  اینکه برش پوستی صورت می گیرد ولی دید و دسترسی جراح بینی بسیار بیشتر از روش جراحی بینی بسته می باشد . بنابراین تمام تغیرات بهه بهترین کل ایجاد می شود .ت

جراحی به روش اندوسکوپی

در این روش از دستگاه آندوسکوپ استفاده می شود .

البته قابل ذکر است که مهارت جراح بینی تاثیر بسیار زیادی در نتیجه جراحی دارد . دکتر ماریا مرادی از بهترین جراح بینی در تهران می باشد . جهت دریافت مشاوره از دکتر مرادی با شماره 88783973 تماس حاصل نمایید .
پیج اینستا گرام

انواع بینی

بینی استخوانی

هنگامی که مشکل در قسمت بالا و استخوان بینی باشد ، در این صورت بینی استخوان است .

بینی گوشتی

مشکلات در قسمت تحتانی و پایین بینی باشد بینی گوشتی می باشد .

مهم ترین قسمت در جراحی بینی ، پوست بینی می باشد . به عنوان مثال اگر پوست بسیار نازک و یا ضخیم باشد نتیجه ممکن است کمی ضعیف شود .

نمونه جراحی زیبایی گوش

دکتر علی بصام

دکتر ماریا مردای

دکتر ماریا مرادی اتولارینگولوژیست و جراح زیبایی بینی و صورت هستند .ایشان با علـم و تجربه وافر و با انجام تعداد بیشماری عمل بینی و صورت ، جراحی پلک ، جراحی  پلاستیک و جراحی زیبایی از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله می باشند.

مقالات مرتبط
شکستگی بینی

شکستگی بینی

با توجه به قرارداشتن بینی در مرکز صورت و برجسته بودن این اندام، یکی از اعضایی در آناتومی بدن انسان می باشد که احتمال شکستگی در آن بسیار بالا می باشد و اکثر...

بیشتر بخوانید
تورم مجاری بینی

تورم مجاری بینی

اگر در خصوص جراحی بینی مطالبی را خوانده باشید یا قبلاً خودتان تجربه این جراحی را داشته باشید، احتمالاً نام تورم مجاری بینی بعد از جراحی بینی را شنیده یا...

بیشتر بخوانید
جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی یکی از پر طرفدارترین جراحی های پلاستیک، علی الخصوص در کشور ما، می باشد. امروزه تمام مردان و زنان برای رفع عیوب ظاهری دماغ و همچنین بهبود...

بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *