دکتر ماریا مرادی / جراحی بینی / اقدامات قبل از جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

اقدامات قبل از جراحی بینی

اگر دقیقاً نمی دانید که برای عمل بینی خود باید چگونه آماده شوید، دستورالعمل های دکتر ماریا مرادی ، بهترین جراح بینی تهران را در که در قالب اقدامات قبل از جراحی بینی برای شما گردآوری شده است، با دقت دنبال کنید. اقدامات زیادی وجود دارد که می توانید قبل از پروسیجر جراحی انجام دهید تا یک دوره ریکاوری هموار را سپری کنید. اقدامات اصلی شما شامل آماده کردن فضایی برای ریکاوری و آماده کردن خودتان از نظر فیزیکی برای جراحی بینی می باشد.

اقدامات قبل از جراحی بینی

اهمیت مشاوره قبل از عمل بینی

یکی از اصلی ترین اقدامات قبل از جراحی بینی ، جلسه مشاوره است. در حقیقت بخش زیادی از از روند عمل در این جلسه مشخص و برای بیمار توضیح داده می شود. همان طور که می دانید یکی از شروط رسیدن به نتیجه مطلوب از رینوپلاستی این است که فرد از همه نظر داوطلب ایده الی برای این پروسه باشد. این امر توسط جراح بینی در همین جلسه مشاوره مشخص می گردد. ایشان به انجام رساندن بررسی های لازم در خصوص میزان سلامت جسمانی و روانی فرد ، تصمیم گیری نهایی را انجام می دهد.

نکات و اقدامات قبل از جراحی بینی

 •  مانند یک پرنده، یک لانه گرم و نرم و راحت برای سپری کردن دوره ریکاوری تان فراهم کنید.

یکی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی بینی ، انتخاب یک مکان مناسب برای سپری کردن دوره ریکاوری در منزل می باشد. وقتی بعد از تکمیل جراحی، شما احساس خواب آلودگی می کنید، دوست دارید زودتر به منزل برگردید و در تخت گرم و نرم تان استراحت کنید. آماده کردن یک مکان راحت جهت استراحت در طول دوره ریکاوری، الزامی می باشد. مکانی را در منزل انتخاب کنید که دنج باشد. داروهای توصیه شده توسط بهترین دکتر عمل بینی تهران را تهیه کرده و در آن مکان در دسترس خودتان قرار دهید. همچنین برخی ملزومات که فکر می کنید مورد علاقه تان بوده و می تواند شما را در دوره ریکاوری، سرگرم نماید، در این مکان قرار دهید.

 •  غذاهایی را آماده کرده و در یخچال بگذارید.

تهیه غذا در دوره ریکاوری می تواند برای شما به یک چالش تبدیل شود. بعلاوه، حس چشایی و بویایی تان تا مدتی تحت تاثیر عمل بینی بوده و شاید کیفیت غذای تهیه شده توسط شما را تحت تاثیر قرار دهد. به همین منظور، بهتر است غذاهایی که گرم کردن آنها آسان باشد را قبل از جراحی تهیه کرده و در یخچال بگذارید و در دوره ریکاوری، تنها آنها را گرم کرده و میل کنید. پس برای آسایش خود در دوره ریکاوری، تهیه غذا قبل از جراحی را در فهرست اقدامات قبل از جراحی بینی تان بگنجانید.

 • با یکی از دوستان یا نزدیکان خود، هماهنگی های لازم جهت بر عهده گرفتن مسئولیت رانندگی پس از ترخیص شما و بازگرداندن تان به منزل و بودن در کنار شما در طول روز اول بعد از جراحی را انجام دهید.
 • خواب کامل شبانه را فراموش نکنید. حداقل هشت ساعت در طول شب خوب بخوابید. در طول روز چرت بزنید. به بدن تان یاد بدهید که در طول روز، استراحت داشته باشد. چون در دوره ریکاوری لازم است فعالیت خود را به حداقل سطح برسانید.
 • آبرسانی به بدن را به خوبی انجام دهید. هر قدر می توانید آب بنوشید. نوشیدن مقدار زیاد آب، به بدن کمک می کند تا در دوره ریکاوری، عملکرد بهتری در سطح سلولی داشته باشد.
 • صورت تان را دوبار در روز، با تمیز کننده ملایم، بشویید و از لایه بردار ملایم برای از بین بردن پوست مرده، استفاده کنید. پس از آن یک مرطوب کننده ملایم را استفاده کنید. همه ما می دانیم که شستشوی صورت، دوبار در طول روز الزامی بوده و تنها به اقدامات قبل از جراحی بینی محدود نمی شود. در طول دوره ریکاوری، بر روی بینی شما گچ وجود دارد، و امکان شستشوی آن وجود نخواهد داشت. بنابراین، در هفته منتهی به روز جراحی، پوست خود را خوب تمیز نگه دارید.
 • رژیم غذایی سالم را دنبال کنید. وعده های غذایی سالم و مغذی داشته باشید. میوه و آجیل را بعنوان میان وعده، بین وعده های غذایی تان بگنجانید. سعی کنید هر 5 ساعت، یک غذای مقوی بخورید. بسیاری از بیماران، بعد از جراحی، کم اشتها می شوند و علاوه بر آن باید چند ساعت قبل از جراحی، ناشتا باشند. بنابراین خوردن یک رژیم غذایی مقوی در هفته منتهی به روز جراحی، بسیار مفید است.
 • در چند روز اول هفته منتهی به روز جراحی، ورزش کنید و چند روز آخر، استراحت کنید. ورزش به تخلیه اضطراب از وجود شما کمک می کند. در طول چند ماه بعد از جراحی، نمی توانید زیاد ورزش کنید. بنابراین ممکن است وزن شما بالا برود. قبل از جراحی سعی کنید وزن تان را در سطح ایده آل حفظ کنید.
 • شب قبل از جراحی، از مکمل های آرنیکا استفاده کنید. این محصول در میان بیماران ، بسیار رایج است. آرنیکا دارای قابلیت کاهش درد بوده و نیز به فروکش کردن تورم کمک می کند.
 • یک هفته قبل از جراحی زیبایی بینی، از نوشیدن الکل خودداری کنید. الکل باعث دهیدراته شدن بدن می شود. سیستم ایمنی را ضعیف کرده و ریکاوری را مختل می نماید. از آرام بخش های دیگر استفاده کنید.
 • در طول هفته منتهی به روز جراحی، سیگار کشیدن را ترک کرده و این ترک استعمال سیگار را در طول دوره ریکاوری نیز ادامه بدهید.
 • آسپرین، کومادین، و دیگر داروهای رقیق کننده خون را مصرف نکنید.
 • حداقل 4 روز قبل از جراحی، کرم های موضعی بر روی صورت استفاده نکنید. از تمیز کننده ها و مرطوب کننده های ساده و ملایم استفاده کنید.
 • از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید، اجتناب کنید. اشعه ماوراء بنفش خورشید می تواند به پوست آسیب وارد کرده و فرایند بهبود را دچار مشکل کند.
 • جراح بینی خوب تهران از شما می خواهد تا بعنوان یکی از اقدمات قبل از جراحی بینی ، از نیمه شب قبل از جراحی، چیزی نخورید و ننوشید.

فهرست داروهایی که باید بعنوان یکی دیگر از اقدمات قبل از جراحی بینی ، از مصرف آنها اجتناب کنید:

 1. آسپرین: مصرف آسپرین و مشتقات آن، باید یک هفته قبل از جراحی ، متوقف شود.
 2. کومادین: در خصوص بهترین زمان توقف مصرف این محصول، با پزشک خود مشورت کنید.
 3. ویتامین E: از مصرف ویتامین E در هفته آخر قبل از جراحی، خودداری کنید. مصرف مولتی ویتامین فاقد ویتامین E بلامانع است.
 4. مکمل های گیاهی: این محصولات نیز به دلیل تاثیر بر روی خون و واکنش های بیهوشی، باید مورد اجتناب قرار گیرند.

اقدامات قبل از جراحی بینی

ملزوماتی که باید قبل از جراحی دماغ ، تهیه کرده و در منزل بگذارید:

 • تهیه داروهای تجویز شده توسط پزشک
 • اسپری افرین
 • پماد آنتی بیوتیک
 • پراکسید هیدروژن
 • گوش پاک کن
 • دستمال کاغذی
 • اسپری بینی سالین
 • آرنیکا: اگر قصد استفاده از آرنیکار را دارید، شب قبل و صبح روز پروسیجر، یک قرص استفاده کرده و در طول چند روز اول بعد از جراحی، هر چند ساعت یک بار، یک عدد از این قرص را مصرف کنید. البته، در خصوص این دستور مصرف حتماٌ با پزشک خود مشورت کنید.

انتخاب یک جراح بینی خوب

هر متقاضی عمل بینی باید در انتخاب جراح بینی خود دقت کافی را به خرج دهد ؛ چرا که این مسئله ، یکی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی بینی است و می تواند نتیجه عمل را برایتان تضمین نماید. یک دکتر عمل بینی خوب در تهران با بهره گیری از تکنیک بالا و تسلط کامل بر آناتومی بینی ، می داند که برای هر چهره چه فرم بینی مناسب است و طبق استاندارهای صورت متقاضی ، عمل را برایش انجام می دهد. بنابراین وقتی که بهترین جراح بینی تهران را برای خود انتخاب می کنید ف یک نتیجه فوق العاده هم برای شما رقم می خورد.

اهمیت اقدامات قبل از جراحی بینی

برخی از متقاضیان معتقدند که تنها مراقبت های پس از عمل است که باعث می شوند نتیجه پایانی مورد قبول واقع شوند. اما در امر جراحی بینی این مسئله صدق نمی کند ؛ بلکه لازم است هر گونه اقدام لازم پیش از جراحی هم جدی گرفته شود. چرا که این توصیه کمک می کنند که بدن فرد برای عمل آماده شود و در حین انجام پروسه مشکل جدی مثل خونریزی شدید ، واکنش حاد بدن به داروهای تزریقی و سایر عارضه های احتمالی ، نمود نیابند.

برای توضیح بهتر این مثال را می زنیم ؛ تصور کنید شما در انتخاب جراح که از اقدامات قبل از عمل است ، دقت نکنید و بدون توجه فردی را برای این کار برگزینید. اگر ایشان تجربه و تخصص کافی را دارا نباشد ، ممکن است برای عمل تکنیک مناسب را انتخاب نکند ، مدل بینی با صورت هماهنگ نباشد و در مجموع قطعا مشکلات زیادی را برای شما بوجود می آورد.

دکتر علی بصام

دکتر ماریا مرادی

دکتر ماریا مرادی اتولارینگولوژیست و جراح زیبایی بینی و صورت هستند .ایشان با علـم و تجربه وافر و با انجام تعداد بیشماری عمل بینی و صورت ، جراحی پلک ، جراحی  پلاستیک و جراحی زیبایی از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله می باشند.

مقالات مرتبط
جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی یک جراحی بینی سفارشی است که خط نیمرخ بی نظیری را خلق می کند. در این روند جراحی ، تناسبات صورت، برای دستیابی به انحنای طبیعی از پیشانی تا...

بیشتر بخوانید
جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

شاید در زمان تصمیم گیری برای قرار گرفتن تحت جراحی بینی ، در هنگام گفتگو با دوستان و آشنایان یا شرکت در جلسات مشاوره با جراحان بینی جهت یافتن بهترین جراح...

بیشتر بخوانید
جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی در واقع به منظور برطرف کردن عیوب موجود در بینی های استخوانی انجام می گیرد. این گونه بینی ها معمولا دارای پوست نازکی هستند و از نیم رخ ...

بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *