دکتر ماریا مردای 4 جراحی بینی 4 نکات مهم در تزریق ژل لب
مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

نکات مهم در تزریق ژل لب

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

نکات مهم در تزریق ژل لب

لبهای پر و مشخص همیشه نشانگر زیبایی و جوانی است. امروزه پرکننده‌های تزریقی شایع ترین روش برجسته‌کردن لب هستند.پرکننده‌های متفاوتی برای تزریق در لب یا اطراف لب وجود دارد ولی ژلهای هیالورونیک اسید پرکاربرد ترین آن ها هستند . هیالورونیک اسید ماده‌ای طبيعى است كه در همه موجودات زنده وجود دارد. غلظت‌هاى زیاد این ماده در بافت همبند و در مايع اطرا ف چشم وجود دارد. این ماده همچنين در غضروف، مايع مفصلی و در بافت همبند پوست یافت می شود. در بافت پوستى، اسيدهيالورونيك يك ماده ژله‌ ای است كه فضاى بين كلاژن و فيبرهاى الاستین را پر می كند.

اما لازم است که به نکاتی در رابطه با این ژل ها و پر کننده ها توجه کنیم .

 • بهتر است یک هفته قبل از تزریق فیلر از مصرف فرآورده و داروهایی که انعقاد خون را به تاخیر می اندازد و خون را رقیق می کنند، همانند آسپرین،بروفن،ژلوفن و … خودداری نمایید تا از احتمال خون مردگی یا خونریزی محل تزریق کم شود.
 •  بعد از تزریق وجود توده در لب و عدم تقارن لب ها طبیعی می باشد و طی یک تا دو هفته برطرف خواهد شد.
 •  تا چند روز بعد از تزریق ژل از دستکاری و لمس کردن محل تزریق خودداری کنید.
 •  احتمال دارد بعد از تزریق ژل برخی از واکنش های موقتی مانند قرمزی،درد و یا تورم دیده شودکه معمولا در طی یک هفته اول بعد از تزریق از بین خواهند رفت.برای تسریع بهبود این علائم می توانید از کیسه یخ استفاده نمایید.

نکات-مهم-در-تزریق-ژل-لب

 • از باکیفیت بودن ژلی که مصرف می کنید،مطمئن شوید.ژل های بی کیفیت ممکن است گلوله شوند و از جای خود حرکت کنند و ظاهر بدی را بوجود آورند،و از طرفی بسیاری از این ژل ها به علت موادی که در ترکیب خود دارند، باعث واکنش سیستم ایمنی فرد شده و باعث ایجاد گرانولوما می شود،که ماه ها و حتی سال ها طول می کشد درمان شود.پس در انتخاب پزشک نیست باید دقت لازم را داشته باشید .
 • برخی از افراد نگران این موضوع می باشند که بعد از پایان دوام ژل، فرم لب ها به هم بخورد.تحقیقات نشان داده که ژل های هیالورونیک اسید،در محل تزریق باعث تولید کلاژن نوع یک میشوند،به همین دلیل بعد از جذب شدن خود ژل، لب ها به حالت قبلی برمی گردند یا فرم بهتر از قبل از تزریق دارند.
 • مهارت پزشک تزریق کننده بسیار مهم می باشد.بهترین راه اطمینان از مهارت پزشک دیدن نتیجه در افرادی است که قبلا به وی مراجعه کرده اند.
 • اگر به لیدوکائین حساسیت دارید حتما به پزشک خود بگوییدتزریق ژل حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه طول می کشد،در مورد لب ها این عمل پس از تزریق بی حسی موضعی انجام می شود.
 •  نتیجه تزریق ژل های هیالورونیک بلافاصله بعد از تزریق مشاهده می شود،البته برای رسیدن به فرم ایده آل ، یک تا دو هفته زمان نیاز است.
 •  قبل از هرگونه تزریقی باید لب معاینه شود، تا اگر اختلال عملکردی وجود دارد مورد توجه قرار گیرد.
 •  فرم لب بایستی به سایز اولیه لب،ابعاد صورت و دینامیک لب انتخاب شود و در حیطه طبیعی باشد.
بیشتر بخوانید
جراحی بینی ثانویه

خدمات دکتر ماریا مرادی  جراح بینی در تهران

جراحی زیبایی بینی

جراحی پلک

جراحی پلاستیک گوش

با تشکر مدیریت سایت دکتر ماریا مرادی جراح بینی در تهران

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 7 =

تماس با پزشک