دکتر ماریا مرادی / رینوپلاستی / جراح بینی در تهران
مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه

جراح بینی در تهران

برای انجام جراحی بینی اولین قدم ومهمترین قدم در آن انتخاب جراح بینی می باشد . دکتر ماریا مرادی جراح بینی در تهران هستند و در زمینه جراحی زیبایی بینی با تجربه هستند و شما می توانید بدون هیچ گونه نگرانی زیبایی چهره خود را به او بسپارید . انتخاب ناموفق و اشتباه برای جراح بینی می تواند عواقب و خطرات بسیار ناخوشایندی بر جای بگذارد . در نتیجه می توان گفت انتخاب بهترین جراح بینی در تهران می تواند  برای بیمار سرنوشت ساز باشد .

در چهره جذاب، همه چیز به تعادل بین اعضا بستگی دارد. بینی، واقع در مقابل و مرکز و پایه برای این حس تعادل زیبایی است. با کمک یک متخصص جراح زیبایی ماهر، می تواند تغییر شکل داده و تصحیح شده برای افزایش زیبایی را انجام داد. یکی از خصوصیات بهترین جراح بینی در تهران این است که قادر باشد تمام بینی ها از جمله بین های استخوانی و بینی های گوشتی را به گونه ای که اسکلت و ساختار بینی حفظ شود جراحی کند .

جراح بینی در تهران

برای انتخاب جراح بینی راهکارهای زیادی وجود دارد یکی از این راه ها پرس و جو از بیماران قبلی و رضایت آن ها از جراحی بینی می باشد . قبل از اقدام به جراحی بینی از پزشک خود بخواهید که در رابطه با جراحی بینی و تغییرات انجام شده با شما صحبت کند و شما را از تمام عوارض و جوانب جراحی بینی آگاه سازد .

با انجام این موارد بیمار دید بازتری نسبت به جراحی بینی دارد و می تواند رضایت بیشتری ار نتیجه جراحی بینی خود داشته باشد .

چه مواردی در جراحی بینی تغییر می کند ؟

اهداف تغییر شکل بینی به عنوان بیمارانی هستند که انتخاب رینوپلاستی را دارند. با تغییر شکل ساختارهای بینی، از جمله استخوان، غضروف و پوست، یک جراح زیبایی می تواند به یکی یا بیشتر از موارد زیر کمک کند:

 • جراحی انحراف بینی
 • کاهش طول نوک بینی
 • رفع افتادگی نوک بینی
 • کاهش اندازه سایز بینی
 • رفع مشکل عدم تقارن بین سوراخ های بینی
 • جراحی قوز بینی
 • رفع مشکلات تنفسی

آیا کاندید مناسب برای جراحی بینی هستم؟

مردان و زنان هر سنی از رینوپلاستی سود می برند. تغییر شکل بینی نیز یکی از محبوب ترین روش های جراحی زیبایی بینی برای بیماران به ویژه افراد جوان است، اگر چه جراحان زیبایی مراقبت های خاصی را در هنگام ارزیابی اینکه آیا یک بیمار جوان آمادگی انجام جراحی بینی را داردیا خیر، انجام می دهند. از لحاظ فیزیکی، فرد باید به بلوغ فکری و همجنین بلوغ جسمی رسیده باشد که مناسب ترین سن برای جراحی بینی دختران بعد از 16 و در پسر ها بعد از 17 سالگی است. بینی باید به طور کامل بیماران جوان نیز باید بلوغ عاطفی رسیده و درکی در مورد جراحی زیبایی را نشان دهند.

دکتر ماریا مرادی جراح بینی در تهران اتولارینگولوژیست و جراح زیبایی بینی و صورت هستند .ایشان با علـم و تجربه وافر و با انجام تعداد بیشماری عمل بینی و صورت ، جراحی پلک ، جراحی  پلاستیک و جراحی زیبایی از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقـوله مــــی باشــنــد.

دکتر مرادی با راه اندازی وب سایت شخصی خود سعی بر بیان صادقانه نکات مثبت و موردنظر بیــــماران در کنار بیان عوارض منفی احتمالی داشته، تا بیماران محترم ضمن درک روشن قضایا با تدبرکافی نسبت به اعمال جراحی زیبایی بینی و صورت اقدام نمودند.

برای بیماران هر سن، انتظارات واقع بینانه مهم است. رینوپلاستی می تواند به شما کمک کند بینی خود را بهبود ببخشید، اما گاهی ممکن است تمام انتظارات شما قابل اجرا نباشد. یک جراح زیبایی ماهر و واجد شرایط برای شما توضیح می دهد که چه چیزی ممکن است و به شما کمک می کند که بینی خود را با ویژگی های منحصر به فرد خود به نظر برساند.

کاربردهای رینوپلاستی

 • رفع افتادگی بینی
 • رفع کجی بینی
 • کاهش سایز بینی‌های بزرگ
 • رفع عدم تقارن بینی
 • رفع بزرگی سوراخ‌های بینی
 • رفع دو شاخ بودن نوک بینی
 • رفع قوز بینی
 • افزایش زاویه‌ی بینی و لب

تفاوت رینوپلاستی مدرن با رینوپلاستی سنتی

در رینوپلاستی سنتی فقط به کوچک کردن و فرم بینی اهمیت می‌دادند و در نتیجه بینی از لحاظ کارآیی با مشکل مواجه می‌شد، به عنوان مثال در تنفس فرد ایراداتی به وجود می‌آمد. به علاوه قسمتی از غضروف‌ها را برمی‌داشتند که منجر به شکستگی استخوان می‌شد. اما امروزه با رینوپلاستی مدرن، هم زیبایی بینی مد نظر قرار می‌گیرد و هم عملکرد آن و نتیجه‌ی عمل مورد رضایت بیمار و جراح واقع می‌شود.

انواع رینوپلاستی

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی را با دو روش انجام می‌دهند:

 • جراحی بینی باز: در این روش جراح یک برش کوچک بین سوراخ‌های بینی به وجود می‌آورد تا دید بهتری برای ایجاد تغییرات روی بینی داشته باشد و به طور کامل به بافتهای داخل بینی دسترسی پیدا کند.
 • جراحی بینی بسته: در روش بسته، بر‌ش‌ها داخل بینی ایجاد می‌شوند و هیچ برشی بیرون از بینی نمی‌زنند که این موضوع در فرم نهایی بینی تأثیر دارد به این معنا که جای اسکار، زخم و بخیه بر جای نمی‌ماند.

سن مناسب برای جراحی بینی


بینی از اجزای مختلفی تشکیل شده است .تمامی این اجزا بر نتیجه بینی تاثیر گذار هستند و همینطور محدودیت هایی را نیز برای این جراحی به وجود می آورند.

یکی از سوالات متداول که بیشتر از جراح بینی پرسیده می شود سن مناسب انجام جراحی زیبایی بینی یا به اصلاح رینوپلاستی می باشد .

حداقل سن مناسب جراحی بینی


جراحی زیبای بینی در سنین پایین می تواند بر رشد صورت تاتیر گذار باشد .

در صورتی که قبل از اتمام فرآیند رشد اندام های صورت ،غضروفهای بینی دستکاری شوند ،ممکن است انجام عمل جراحی بینی بر روی رشد صورت تاثیر منفی بگذارد.

دلیل این امر این است که بخشی از غضروف های داخل بینی بر فرآیند رشد صورت تاثیر گذار هستند .به همین دلیل برای انجام جراحی بینی محدودیت سنی قرار داده اند .این محدودیت به این صورت است که برای خانم های کمتر از 16 سال و آقایان کمتر از 18 سال نیاید عمل جراحی بینی را انجام دهند.

حداکثر سن برای جراحی بینی


این محدودیت بستگی به سلامت عمومی فرد نیز دارد.هر چقدر که فرد از سلامت بالایی برخوردار باشد،افراد در سنین بالاتر می توانند جراحی بینی را انجام دهند.

اما از آنجایی که در سنین بالای 60 سال ، جراحی ترمیم بینی با تاخیر انجام می شودوهمچنین در سنین بالا احتمال بروز عوارض در افراد بالا است .در حقیقت جراحی بینی برای افراد 60 سال نباید انجام شود.زیرا پدیده ی پیری پوست و همینطور شل شدگی و افتادن بافت ها باعث افتادگی نوک بینی و بد فرم شدن بینی می شود.در نتیجه تاثیر منفی بر کل سیستم بینی می گذارد. در نتیجه بهترین سن برای جراحی بینی از 20تا 30 سال است ولی از 17 سالگی تا 50سالگی این جراحی قابل انجام است.

اقدامات قبل از جراحی بینی


قبل از انجام جراحی زیبایی بینی یکسری اقدامات لازم است که به ترتیب انجام میشود:

ابتدا مشاوره توسط پزشک که با حضور بیمار در مطب , معاینات بالینی و گرفتن شرح حال شروع می شود.
گرفتن عکس های اختصاصی قبل از عمل که در تعیین اقدامات لازم بسیار موثر است , این عکس ها قبل از جراحی آنالیز می شود و تا حدودی نتیجه جراحی را میتوان در روی عکس تعیین نمود.
آزمایشات روتین شامل آزمایش خون و در صورت لزوم گرفتن عکس قفسه سینه , نوار قلب , مشاوره بیهوشی.
قبل از جراحی بینی حتما در مورد جراحی های قبلی , بیماری های جسمی یا روانی , مصرف داروها یا اعتیاد , مصرف سیگار , حساسیت های دارویی و … با پزشک مشورت شود.
جراحی زیبایی بینی معمولا با بیهوشی عمومی انجام می شود , اما در مواردی که ممنوعیتی برای بیهوشی عمومی باشد می توان به روش بیهوشی موضعی عمل نمود.
طول عمل جراحی زیبایی بینی بستگی به تکنیک جراحی , سرعت عمل جراح و نوع عمل دارد , معمولا بین 1-2 ساعت میباشد

اقدامات بعد از جراحی بینی


بلافاصله بعد از جراحی بینی باید از کمپرس یخ استفاده نمود و بصورت مداوم روی صورت قرار بگیرد به صورتی که ناحیه بینی و چشمها را بپوشاند , از تماس مستقیم با پوست باید اجتناب شود , میتوان یک پارچه روی صورت گذاشته و سپس یخ را روی آن گذاشت.کمپرس سرد تا 48 ساعت ادامه یافته و سپس کمپرس گرم نیز به همان صورت به کار می رود.
حتما سر بیمار 45 بالاتر ازسطح زمین باشد , میتوان یک بالش بلند زیر سر گذاشت.
کمپرس سرد و گرم منظم نقش بسیار مهمی در کاهش تورم و کبودی دارد.
معمولا درد بعد از جراحی بینی مختصر است و تجویز استامینوفن کافی است.
در صورت بروز خونریزی شدید , سر درد شدید و مقاوم به درمان , اسهال استفراغ یا اختلال بینایی سریعا به مرکز جراحی مراجعه و با پزشک تماس بگیرید.
فین کردن ممنوع است , اگر خواستید می توانید با دستمال مرطوب بینی را تمیز کنید
مصرف آناناس منجر به تسریع روند بهبودی و کاهش کبودی صورت می شود.
ممنوعیت غذایی بعد از جراحی بینی ندارید اما خوردن غذاهایی که سخت است و نیاز به جویدن طولانی دارد توصیه نمی شود.
لباسهایی بپوشید که از جلو یا عقب بسته می شوند و نیاز به پوشیدن از ناحیه سر و گردن ندارد.
بعد از برداشتن تامپون توسط پزشک , شستشوی روزی 3 مرتبه با سرم سالین شروع می شود , در شستشوی بینی زیاد وسواس نباشید.
از فعالیت های فیزیکی سنگین اجتناب کنید. مثل ورزش کردن , کارهای سنگین , رابطه جنسی
مسواک زدن با مسواک نرم بدون دستکاری لب مشکلی ندارد.
می توانید صورت خود را با دستمال مرطوب تمیز کنید فقط پانسمان بینی خشک بماند.
لنز : می توان روز 2 تا 3 بعد از عمل کاربرد لنز را آغاز کرد.
آتل روی بینی بین روزهای 5-7 در مطب برداشته می شود , به آن دست نزنید و خشک بماند تا روزی که جهت برداشتن آن به مطب می آیید که می توانید دوش بگیرید تا خیس شود و راحت تر جدا شود.
آرایش صورت : به محض برداشتن باند از صورت می توان میکاپ را آغاز کرد که به پوشاندن کبودی اطراف چشم نیز کمک می کند.
بعد از جراحی بینی حداقل به مدت یک هفته از حرکات صورت مثل خنده و خمیازه اجتناب نمایید.
حداقل به مدت یک هفته حمام نروید مگر اینکه کسی به شما کمک کند که پانسمان بینی خیس نشود.
حداقل به مدت 10-14 روز از مکالمه طولانی مدت و فعالیت اجتماعی زیاد دوری کنید.
گرفتگی بینی بعد از جراحی بینی تا چندین هفته ادامه دارد . مصرف قرص های حاوی نعناع و آدامس نعنایی منجر به بهبود تنفس و کاهش خشکی دهان می شود.
عینک : حداقل 4 هفته باید از عینک استفاده نکنید , می توان به جای آن از لنزهای تماسی استفاده کرد یا عینک هایی که فشارروی پل بینی وارد نکنند و روی پیشانی بسته شوند
شنا : حداقل تا یک ماه بعد از جراحی باید از شنا کردن اجتناب کرد.
بعد از عمل کی میتوان حمام آفتاب یا سولاریوم گرفت؟ حداقل شش هفته بعد از عمل باید صبر کرد , چون گرما منجر بهافزایش تورم بینی می شود.
تا چندین روز ترشحات خونابه ای از جلوی بینی و پشت حلق ادامه دارد که موضوع نگران کننده ای نیست , میتوانید پانسمان جلوی بینی را هر روز تعویض نمایید.
تورم بینی به تدریج کاهش می یابد و معمولا 9-12 ماه طول می کشد تا کاملا برطرف شود پس صبور باشید , بصورت مداوم جلوی آینه نباشید و فقط هفته ای یک بار بینی خود را در آینه ببینید که در این صورت روند بهبودی راحت تر خواهد بود

انتخاب یک جراح برای رینوپلاستی

رینوپلاستی یک روش بسیار پیچیده است که به یک جراح ماهر نیاز دارد. جراحی را انتخاب کنید که تجربه زیادی در جراحی زیبایی صورت داشته و عمل جراحی بینی را به عنوان بخش قابل توجهی از عمل جراحی انجام می دهد.

هنگام مشاوره با جراحان بالقوه، از چندین روش رینوپلاستی سوال کنید و مطمئن شوید که قبل و بعد از عکس از بیماران قبلی بررسی شده است. نتایجی که می بینید باید به هر بیمار فردی طبیعی باشد و شما باید نتایجی را که می بینید را دوست داشته باشید – این نشان می دهد که یک جراح که حس زیبایی شناسی آن با شما همخوانی دارد.

خدمات دکتر ماریا مرادی

جراحی زیبایی بینی

جراحی پلک

جراحی پلاستیک گوش

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
عکس دکتر ماریا مرادی

دکتر ماریا مرادی
متخصص جراحی پلاستیک بینی و صورت

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + دوازده =