جراحی لاله گوش

دکتر ماریا مرادی متخصص جراحی پلاستیک بینی و صورت

جراحی لاله گوش

جراحی لاله گوش بسته به درجه بیمار نیاز به چند مرحله جراحی دارد .

ناهنجاری های گوش می تواند به دلایل مختلفی از جمله مادرزادی و یا آسیب ها و بدخیمی های ایجاد شده ناشی از تصادفات و حتی خشونت باشد .

می توان گفت اختلالات ایجاد شده در ناحیه گوش بیشتر به دلیل اختلالات مادرزادی در فرد ایجاد می شود . همانطور که در مقالات پیشین گفته شده بود،بهترین سن برای انجام این جراحی قبل از ورود به دبستان می باشد تا کودک مورد تمسخر همسالان خود قرار نگیرد و دچار آسیب های روحی و روانی نگردد .

در حالت کلی می توان اختلالات ناشی از لاله گوش را به دو دسته تقسیم کرد

  • دسته اول آنهایی هستند که لاله گوش و یا کانال گوششان تشکیل نشده است و یاحتی  کوچک تشکیل شده است، اصطلاحاً به این موارد آترزی لاله گوش گفته می شود. جراحی ترمیمی این مورد بسیار مشکل می باشد و نیازمند   چندین مرحله جراحی است .جراح در این مورد از غضروف دنده  استفاده می کند .

هدف از جراحی این دسته از دفورمیته های گوش ایجاد طرح ایده آل همانند حالت طبیعی می باشد . در موارد بسیار پیچیده و مشکل می توان از پروتز لاله گوش استفاده کرد.

جراحی-لاله-گوش

  • دسته دوم آنهایی هستند که لاله گوش تشکیل شده بلکه گوش برجسته است. این اختلالات شایعتر از نوع اول است. این حالت ممکن است به صورت ژنتیکی در فرد ایجاد شده باشد . در این حالت معمولاً چین داخل لاله گوش وجود ندارد و نبودن این چین باعث می شود که لاله گوش به میزان بیش از حد از قسمت طرفی سر به خارج برآمده شود. انواع 2 طرفه این اختلال حالاتی قابل توجه هستند، انواع یک طرفه این حالت نیز حتی از نوع 2 طرفه جالب توجه تر هستند، زیرا باعث بوجود آمدن حالت غیر قرینگی می شوند. اگر چه این اختلال سبب بوجود آمدن هیچ گونه مشکل عملکردی نمی شود، اما کاملاً آشکار است که می تواند یک استرس روانی را بر کودک وارد آورد. کودک دوست ندارد با کودکان همتای خود تفاوت داشته باشد.

لازم به ذکر است که افراد کشتی گیر با وارد آمدن ضربه به لاله گوش ممکن است باعث جمع شدن خون در زیر پوست لاله گوش شود که به این مورد هماتوم گفته می شود. اگر هماتوم لاله گوش توسط پزشک تخلیه شود مشکلی پیش نخواهد آمد اما اگر تخلیه نشده و باقی بماند به تدریج به بافت سفتی به نام نسج فیبروز تبدیل می شود. این بافت فیبروزه باعث می شود لالۀ گوش کشتی گیران حالت گل کلمی را به خود بگیرد. با عمل جراحی زیبایی گوش به سختی می توان ظاهر این گونه گوش ها را بهبود خشید.

خدمات دکتر ماریا مرادی  جراح بینی در تهران

جراحی زیبایی بینی

جراحی پلک

جراحی پلاستیک گوش

با تشکر مدیریت سایت دکتر ماریا مرادی جراح بینی در تهران

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =