دکتر ماریا مردای 4 جراحی بینی 4 جراحی بینی ثانویه
مدت زمان مطالعه 6 دقیقه

جراحی بینی ثانویه

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه 6 دقیقه

جراحی بینی ثانویه

مشکلات بعد از جراحی بینی چگونه حل می شود ؟ آیا برای رفع مشکلات بینی نیاز به جراحی مجدد وجود دارد ؟ جراحی ثانویه بینی چیست ؟  در ادامه مطلب نظر دکتر ماریا مرادی در زمینه جراحی بینی ثانویه را مطالعه نمایید .

جراحی بینی ثانویه چیست ؟

جراحی بینی ثانویه که نام اصلی آن جراحی ثانویه بینی می باشد در حقیقت بعد از انجام جراحی اولیه صورت می گیرد . این جراحی به منظور رفع مشکلات در جراحی اولیه بینی می باشد . این مشکلات شامل مشکلات در تنفس بیمار بعد از انجام جراحی و یا در صورت عدم رضایت بیمار از زیبایی بینی با انجام جراحی ترمیم بینی این مشکلات رفع می شود .

جراحی بینی ثانویه

جراحی بینی ثانویه

زمان مناسب برای جراحی بینی ثانویه

باید هدف از انجام جراحی بینی را ابتدا به خوبی بدانیم ، هدف جراحی بینی ثانویه برای رفع مشکلات بینی صورت بگیرد . گاهی ممکن است این  مشکلات توسط جراح صورت نگیرد و بیمار با عدم رعایت نکات بعد از جراحی بینی این مشکلات را ایجاد نموده است . بهترین زمان برای انجام جراحی ترمیم بینی پوست یک سال بعد از انجام جراحی می باشد . زیرا ممکن است بیمار قبل از یک سال به دلیل ظاهر بینی اقدام به انجام جراحی بینی نماید ، در صورتی که این مشکل ممکن است به مرور زمان رفع گردد .

در موارد خاصی جراح زیبایی بینی می تواند قبل از یک سال جراحی ترمیم بینی یا همان جراحی ثانویه بینی را انجام دهد . مثلا در مواردی که پرده های بینی به خوبی متصل نشده باشد .

اهمیت پوست در جراحی بینی ثانویه

به دلیل اینکه در جراحی اولیه بینی از برش روی پوست بینی استفاده شده است ، انجام برش جدید روی بینی نیاز به مهارت خاص دارد . این برش های جدید به روی بینی باید به گونه ای ایجاد شود که به بافت بینی آسیب وارد نکند . همچنین مراقبت های خود بیمار بعد از انجام جراحی ثانویه بسیار حائز اهمیت می باشد .

تفاوت های مهم جراحی بینی ثانویه

 • از مهم ترین تفاوت موجود بین جراحی اولیه و ثانویه می توان به تورم و زخم های بعد از جراحی ثانویه اشاره نمود .
 • زمان انجام عمل ترمیم بینی بیشتر است نسبت به جراحی اولیه بینی
 • مشاوره قبل از جراحی بینی ثانویه
 • وقتی برای مشاوره نزد جراح پلاستیک بینی مراجعه می کنید ، جراح بینی استحکام غضروف بینی شما را بررسی می نماید . به دلیل اینکه همیشه در جراحی بینی ثانویه نیاز به پیوند غضروف می باشد .

نکات مهم قبل از جراحی بینی ثانویه

 • واقع گر بودن در انجام جراحی بینی ثانویه نکته مهم این جراحی می باشد .
 • آمادگی برای عمل جراحی سخت تر ، زیرا پییچیدگی در جراحی بینی ثانویه نسبت به جراحی اولیه بینی بیشتر است .
 • تا حد امکان 1 سال قبل از جراحی بینی ثانویه هیچگونه جراحی بینی نباید صورت گرفته باشد .

کاندیدای مهم جراحی بینی ثانویه

 • قوز به روی بینی بعد از انجام جراحی
 • افتادگی در نوک بینی
 • برآمدگی زیاد در نوک بینی
 • ایجاد مشکلات تنفسی
 • عدم تقارن بین سوراخ های بینی
 • وجود مشکل در ارتفاع بینی و عدم تناسب ارتفاع با سایر اجزای صورت

فیلم جراحی بینی

هزینه جراحی بینی ثانویه

با توجه به نوع جراحی و میزان وجود مشکل برای بینی هزینه آن متفاوت می باشد . زیرا ممکن است گاهی بیمار علاوه بر جراحی برای فرم ظاهری بیمار مشکل تنفسی و سایر مشکلات را داشته باشد . بنابراین ابتدا نزد یک جراح بینی خوب برای انجام مشاوره مراجعه نمایید ، جراح بعد از معاینه بینی شما هزینه جراحی بینی را اطلاع می دهد .

مراقبت های بعد از جراحی

پس از عمل جراحی باید شب اول یک همراه داشته باشید. برای این شب اول باید برنامه ریزی کنید . همچنین برای شما مهم است که بعد از جراحی و همچنین دو هفته اول بعد از عمل ، سر خود را بالا نگه دارید. این کار را می توان با خوابیدن در یک بستر که به 45 درجه کج شده باشد یا با دو بالش زیر سرتان قرار دهید . از چرخیدن روی صورت خودداری کنید. خوابیدن روی پشت شما برای دو هفته اول بعد از عمل به اطمینان از این امر کمک می کند.

برای 48 ساعت اول بعد از عمل باید کمپرس های سرد روی چشم ها استفاده شود . باید هر بیست تا سی دقیقه  عوض کنید تا خنک شود.

تورم در هر متفاوت است. تورم ممکن است سه تا چهار روز اول افزایش یابد. هنگامی که گچ در یک هفته از بین برود ، ممکن است بینی شما بزرگتر به نظر برسد و بیشتر تورم شما باید طی دو تا سه هفته اول برطرف شود. با این وجود انتظار داشته باشید که طی دو تا سه ماه آینده نوسانات جزئی در تورم باقی مانده داشته باشد. کارهایی که باید برای به حداقل رساندن این تورم انجام شود شامل بالا نگه داشتن سر تا حد ممکن در طی دو تا سه هفته اول ، جلوگیری از خم شدن یا بلند کردن اجسام سنگین برای سه هفته اول و جلوگیری از قرار گرفتن در معرض طولانی مدت آفتاب برای دو تا سه ماه اول است.

کبودی مانند تورم از فرد به فرد دیگر متفاوت خواهد بود. بیشترین کبودی و تغییر رنگ باید طی دو هفته اول برطرف شود.

بینی شما بعد از عمل بی حس می شود. این طبیعی است و طی هفته ها تا ماه های آینده فروکش خواهد کرد. احساسات غیرمعمول ، سوزن ، و گاهی اوقات ناراحتی خفیف ممکن است رخ دهد .

اگر خونریزی رخ داده است سعی کنید آرامش داشته باشید. ممکن است قرص ضد درد صرف کنید. کمپرس های خنک را بر روی چشمان خود قرار دهید همانطور که بعد از عمل انجام دادید. عینک بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بینی شما گچ دارد و امکان استفاده از عینک را ندارید بعد از آن به مدت دو ماه نباید از عینک استفاده کنید .

محدودیت های بعد از جراحی بینی

 •     حداقل به مدت دو هفته ورزش شدید انجام ندهید.
 •     بلند کردن سنگین به مدت سه هفته ممنوع است .
 •     به مدت دو هفته هیچ لباس کششی وجود ندارد.
 •     به مدت دو هفته از جویدن غذاهای سخت خودداری کنید.
 •     به مدت دو هفته از خمیازه کشیدن یا باز شدن دهان خودداری کنید.
 •     در صورت عطسه ، به مدت دو هفته با دهان عطسه کنید.

سرانجام

زمان بهبودی برای جراحی بینی اغلب کمتر از حد انتظار است و نتایج ارزش انتظار را دارند. در حالی که تورم باید بعد از چهار تا شش هفته کاملاً از بین برود ، بهبودی شما برای کل سال اول ادامه خواهد یافت. من تمام مراحل خود را دنبال خواهم کرد اما صبور باشید.

مقالات مرتبط دکتر ماریا مرادی

جراحی بینی گوشتی و نتیجه آن

نحوه جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی پهن

جراحی زیبایی بینی و سینوس به طور همزمان

جراحی بینی طبیعی

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =

تماس با پزشک