مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

بوتاکس

بوتاکس

یکی از بهترین و بی خطر ترین و رضایت بخش ترین روش های درمان چین و چروک صورت تزریق بوتاکس است تزریق پوتولینوم توکسن A به صورت موقت منجر به مهار فعالیت عضله می شود.

بوتاکس عضلاتی که در حقیقت بخشهایی از صورت را تشکیل میدهد به این شکل که عضلاتی را مثل دور چشم و پیشانی و خظ اخم و خظ خنده را که چروک های حرکتی هستند را فلج کرده که این اقدام میتواند از چین و چروک های زودرس نیز پیشگیری نماید و اثر فوق العاده ای را داشته باشد. بوتاکس در دوران بارداری و شیر دهی و نیز در خصوص کسانی که مشکل خاص دارند ممنوع اعلام شده است.

خوشبختانه بوتاکس دارای عوارض خطرناکی نمیباشد و  تنها عارضه ای که امکان دارد با آن روبرو شوید خون مردگی در اطراف محل بوتاکس میباشد که خودش بهبود میابد و نیز جای نگرانی وجود ندارد.

کاربرد بوتاکس در صورت چیست؟

تزریق بوتاکس روش مناسبی برای خطوط دور چشم، خط اخم و خطوط ریلی پیشانی است.
با تزریق بوتاکس می توان پوزیشن قرار گیری ابرو را نیز تغییر داد و می تواند منجر به اصلاح افتادگی ابرو در قسمت دم ابرو شود.
حتی می توان با تزریق بوتاکس البته با احتیاط خطوط دور دهان و افتادگی گوشه دهان را نیز اصلاح کرد. هرچند که تزریق بوتاکس دور دهان می تواند منجر به اختلال در تلفظ بعضی حروف مثل (پ ، ب) و آب ریزش دهان البته به صورت گذرا شود
موارد ممنوعیت بوتاکس چیست؟
1.    وجود عفونت در محل تزریق
2.    سابقه حساسیت به بوتاکس
3.    سابقه بیماری های عصبی و عضلانی
4.    حاملگی
5.    شیر دهی

تزریق بوتاکس

بوتاکس چه نوع خطوطی را درمان می کند؟

تزریق بوتاکس یک راهی برای پیشگیری از تشکیل چین و چروک صورت است.
دو نوع خطوط در چهره دیده میشود.
1.    خطوط دینامیک : فقط هنگامی که فرد اخم می کند، می خندد ، شکلک درآوردن صورت دیده می شود.
2.    خطوط استاتیک: خطوطی که در حالت معمولی و استراحت در صورت دیده میشود.
3.    بوتاکس در درمان خطوط دینامیک به کار می رود.

نحوه تزریق بوتاکس

این کار بسیار ساده بوده و بصورت سرپایی در مطب انجام می شود.

فواید تزریق بوتاکس چیست؟

تزریق بوتاکس در حال حاضر  یکی از موثرترین راهکارهای رفع چروک و درمان پوست صورت میبباشد . این راهکار بسییار کاربردی و موثر بوده و نیز رفع چین و چروک با بوتاکس بسیار راحت و سریع بوده به گونه ای که طی مدت 2 الی77روز پس از بوتاکس چین و چروک های صورت از بین میرود.

ژل هایی را که در بوتاکس به پوست تزریق مینمایند دارای تنوع بوده که یک نوع از آنها ژل های کوتاه مدت و معتبر بوده که مدت اثر آنها بین 6 الی 9 ماه میباشد .یک نوع دیگری که از  این ژل ها موجود میباشد یک نوع ژل دائمی به اسم ژل پاژ میباشد که این ژل در گذشته کاربرد زیادی داشت  و نیز دارای عوارض خطرناکی هم میباشد و کسانی مه در تزریق ژل و بوتاکس از این ژل استفاده کرده اند همچنان با عوارض و مشکلات آن درگیر هستند. حال چه آنرا تخلیه کرده باشند چه تخلیه نکرده باشند. بیشترین مراجعات به کلینیک های زیبایی در حال حاضر برای بوتاکس میباشد که کاربرد و اثر آن اغلب در خصوص رفع چین و چروک در پیشانی و چشم و خط خنده و… میبباشد.

چین وچروک های صورت به دودسته ثابت و محرک دسته بندی میشوند.چین و چروک های ثابت که اصطلاح دیگر آن استاتیک  میباشد به آن دسته از چین و چروک هایی میگویند که زماننی که شخص ازعضلات صورت خوداستفاده نمی نماید دوتا از عضلات درحال استراحت میباشند و هم این چروک اشکار هستند.تاثیر بوتاکس روی  چین وچروک ثابت یااستاتیک به شکل نسبی است وتنها میتوان عمق این چین و چروک ها را کم کرد. ولیکن چین و چروک های حرکتی  که داینامیک  گفته میشود به چین و چروکی اطلاق میشود  که درحال عادی نمایان نیستندوتنها موقع انقباض عضله اشکار میشوند. این  چین و چروک ها باتزریق بوتاکس به شکل کامل از بین میرود و در حقیقت چنانچه گه به موقع تزریق شود وتکرارشود چین وچروک حرکتی هرگز به چروک استاتیک تبدیل نمیگردد.

بوتاکس موارد ذیل ممنوع اعلام شده است

گاهی بوتاکس ضرر هایی دارد و عوارضی دارد که باید از آن اجتناب کنید:

  • بوتاکس در بیماری های عصبی همچون ام اس و …
  • در دوران بارداری و شیر دهی
  • بوتاکس در خصوص کسانی که حساسیت دارند و نیز کسانی که سرطان پوست دارند ممنوع میباشد.
  • بوتاکس در خصوص کسانی که سابقه کلوییدیا دارند ممنوع است ولی در خصوص کسانی که دیابت و مشکل قتبی عروقی دارند اشکالی ندارد.

عوارض تزریق بوتاکس

معمولاً تزریق بوتاکس یک روش کم حطرات اما ممکن است بعد از تزریق باعث علائمی مثل آنفولانزا، تهوع، سردرد یا واکنش حساسیتی می شود.

خدمات دکتر ماریا مرادی جراح بینی

جراحی زیبایی بینی

جراحی پلک

جراحی پلاستیک گوش

با تشکر مدیریت سایت دکتر ماریا مرادی بهترین جراح بینی در تهران

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − شش =

Call Now Buttonتماس با پزشک