دکتر ماریا مردای 4 رینوپلاستی 4 بهترین جراح بینی گوشتی
مدت زمان مطالعه 11 دقیقه

بهترین جراح بینی گوشتی

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه 11 دقیقه

بهترین جراح بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی نسبت به جراحی بینی استخوانی به مراتب مشکل تر می باشد و نیاز است  تا جراح بینی در طی جراحی از خلاقیت و مهارت بیشتری به کار ببرد بنابراین یافتن بهترین جراح بینی گوشی کاری دشوار می باشد .

افرادی که بینی آن ها از نوع گوشتی می باشد ،بهتر است در انتخاب جراح بینی گوشتی خود بیشتر دقت کنند . جراحی بینی استخوانی به دلیل آن که بینی از غضروف های قوی برخوردار است ،جراح بینی در حین جراحی بینی راحت تر عمل می کند و می تواند فرد متقاضی را به خواسته ها و علایقش نزدیک کند .

جراحی بینی های گوشتی به نسبت از پیچیدگی های بیشتری برخوردار است ،تضعیف بودن غضروف های بینی می تواند عاملی در این پیچیدگی باشد . بهترین جراح بینی گوشتی باید بتواند درحین جراحی بینی بهترین روش ها و متد ها را پیاده سازی کند تا بتواند بهترین ظلاهر بینی را برای فرد ایجاد کند . دکتر ماریا مرادی بهترین جراح بینی گوشتی   با سابقه و مهارت بسیاری که در زمینه جراحی  بینی های گوشتی دارند ،می تواند در هر شرایطی بهترین روش جراحی را برای بیمار خود انجام دهند .

بهترین-جراح-بینی-گوشتی

بهترین جراح بینی گوشی

آیا جراحی بینی گوشتی می تواند عوارضی برای بیمار داشته باشد ؟

خیلی از افراد که بینی آن ها از نوع گوشتی می باشد ،این سوال را از دکتر ماریا مرادی  می پرسند ،در پاسخ به این افراد باید گفت ،جراحی بینی گوشتی نمی تواند همراه با عارضه ای برای بیمار باشد . در صورتی که جراح بینی خود را ،با دید باز انتخاب کردید می توانید به او  اطمینان کامل داشته باشید . اگر جراحی بین گوشتی به دست جراحی بینی با تجربه و ماهر انجام شود ،به طور حتم شما شاهد هیچ گونه عوارضی نمی باشید

نقش پوست بینی در جراحی بینی گوشتی

در جراحی زیبایی بینی به هیچ عنوان نمی توان دستکاری در پوست بینی داشت زیرا پوست المان بسیار مهمی می باشد در حین جراحی با دقت و ظرافت بسیار زیادی پوست باید از قسمت استخوان و غضروف جدا شود به هیچ عنوان نمی توان عروق و بافت های پوست را دستکاری کرد زیرا هر دستکاری در بافت پوست می تواند باعث ایجاد اسکار و بدفرمی  شود و این بافتی که ایجاد می شود می تواند در آینده باعث ایجاد عارضه ای شود . در بینی های گوشتی بدلیل ضخامتی که وجود دارد تغییر فرم بیشتر است یعنی عارضه وجود اسکار یا بافت جدیدی که با بافت قبلی متفاوت است در بینی گوشتی  بیشتر اتفاق می افتد

بنابرین فرم پذیری و خاصیت ارتجاعی پوست  در بینی های گوشتی کم تر است اما در بیماری که  بینی  غضروف های خوبی ددارد و ضخامت پوست معقول می باشد می توان نتایج بسیار درخشانی را از جراحی بینی دریافت کرد

جراحی در برخی از بینی های گوشتی که ضخامت پوست بسیار بالایی دارد توصیه نمی شود زیرا نمی توان نتیجه خیلی دلخواهی را از جراحی دریافت کرد باید در نظر داشت درصد دریافت یک نتیجه ایدآل از جراحی بینی گوشتی به نسبت بینی استخوانی کمتر است به همین علت است فردی که بینی گوشتی دارد و خواهان انجام جراحی زیبایی بینی خود می باشد باید دقت بسیاری را در انتخاب جراح بینی خود داشته باشد .

بینی گوشتی به دو دسته تقسیم می شود

 • بینی های گوشتی که غضروف پهن و بزرگی دارند که باعث گوشتی به نظر رسیدن بینی شده است
 • بینی هایی که پوست کلفت و بسیار ضخیمی دارند و باعث شده است که بین گوشتی به نظر برسد

در هر دو حالت بینی گوشتی بنظر می رسد در حالت اول که غضروف های خیلی بزرگی دارند و پهن هستند و موجب شده است که بینی گوشتی بنظر برسد عمل جراحی اینگونه از افراد بسیار رضایت بخش می شود زیرا غضروف های اضافی برداشته می شود و فرم دلخواه را در بینی ایجاد می نماییم و نتیجه جراحی بینی بیمار بسیار رضایت بخش خواهد شد

اما در نوع دوم که بینی دارای پوست کلفتی می باشد و غضروف ها خیلی کوچک است جراحی کمی با پیچیدگی همراه است البته می توان با تکنیک هایی که در حال حاضر وجود دارد نوک بینی را جمع تر کرد و از حالت گوشتی خارج کرد . افرادی که بینی های آن ها دارای این ویژگی می باشد نمی توان تغییرات بسیار عمده ای را در فرم بینی ایجاد کرد و انتظار یک بینی فانتزی و عروسکی از بینی بعد از جراحی داشت .

در بینی های گوشتی در صورتی که درانتخاب جراح بینی دقت شود و جراح تبحر و تجربه کافی در جراحی این نوع از بینی ها داشته باشد با بکارگیری تکنیک های جدید می توان نتایج بسیار قابل قبولی را از جراحی بینی گوشتی بدست آورد لازم به ذکر است اظهار نظر قطعی درباره گوشتی بودن یا نبودن بینی باید توسط پزشک متخصص صورت گیرد

یکی دیگر از عواملی که در جراحی بینی های گوشتی دارای اهمیت زیادی می باشد ، انتخاب جراح بینی خوب می باشد . جراحی بینی یکی از جراحی های زیبایی است که در چهره افراد نقش بسیاری دارد . بنابراین بهتر است حتما توسط متخصص جراحی بینی انجام شود .
جراحی بینی گوشتی یکی از تخصصی ترین روش های جراحی زیبایی می باشد که نیاز به مهارت زیادی دارد .
دکتر ماریا مرادی   بهترین جراح پلاستیک بینی و صورت  در تهران می باشد .
جهت مشاوره از دکتر مرادی با شماره 22666659 تماس حاصل نمایید .

تفاوت جراحی بینی گوشتی و بینی های استخوانی

جراحی بینی های  گوشتی نسبت به بینی اسختوانی دشوارتر می باشد که به دلیل وجود پوست ضخیم آن و میزان ترشح غدد سباسه می باشد .

نکته مهمی که در جراحی های بینی گوشتی باید به آن توجه کرد ، تکنیک های انجام شده توسط جراح بینی می باشد .

نکات مهم در جراحی بینی های گوشتی

 • تقویت ساختمان بینی به وسیله غضروف است که در این روش نتایج عمل بسیار بهتر خواهد بود و به مرور زمان که تورم بینی کاهش پیدا می کند نتایج آن زیباترخواهد شد .
 • مدت زمان انجام جراحی در بینی های گوشتی بیشتر بوده و شرایط جراحی آن ، برای جراح بینی بسیار سخت تر است .
 • مدت زمان رفع ورم بینی طولانی تر می باشد تا نتایج حاصل از عمل نمایان گردد .
 • مراقبت های بعد از عمل هم بسیار مهم می باشد . از جمله مدت زمان استفاده از چسب بینی یا گاهی نیاز به ماساژ بینی می باشد
 • گاهی نیاز به تزریق کورتون به منظور کاهش تورم بینی می باشد .
بهترین جراح بینی گوشی 2

بهترین جراح بینی گوشی

امکان برگشت بینی های گوشتی

در روش جراحی که شامل تقویت غضرف های بینی هست به مرور زمان و با گذشت سالها ، بینی زیباتر هم می شود این کار به دلیل این می باشد که به مرور زمان پوست بر روی غضرف های اضافه شده توسط جراح می چسبد و نتایج بهتری می دهد . بنابر این در صورت درست انجام شدن عمل بینی گوشتی نیز می تواند به مدت طولانی فرم طولانی خود را حفظ کند .

دکتر ماریا مرادی بهترین جراح بینی در تهران قبل از اقدام به جراحی بینی ،با فرد در طی جلسه ای صحبت و بینی بیمار را به طور کامل معاینه و بررسی می کنند ،همین جلسه می تواند مشخص کننده علایق بیمار باشد .  با کمک این تکنیک ها احتمال بروز خطا و عوارض به حداقل می رسد.

اندازه سوراخ های بینی در جراحی بینی گوشتی

برای اینکه بعد از جراحی بینی گوشتی نتیجه مطلوب و رضایت بخش داشته باشیم   بهتر است که طبق اصول زیبایی شناسی ، اندازه سوراخ های بینی از فاصله فوقانی بالای سوراخ بینی تا نوک بینی دو برابر باشد. همچنین بعد از جراحی سوراخ های بینی باید دارای تقارن باشد. بعد از جراحی و رفع شدن تورم بینی است که می توان درباره نتیجه جراحی بینی قضاوت کرد که این امر حدودا به یک سال زمان نیاز دارد. اگر در این امر بیمار با مشکلی مواجه شد می تواند برای انجام جراحی ترمیمی بینی به متخصص مراجعه نماید.

نقش نوع بینی در جراحی گوشتی

نوع بینی تاثیر بخصوصی در جراحی و نتیجه جراحی بینی دارد  . بنابراین قبل از انجام جراحی بینی طبیعی  ، متخصص بینی  نوع بینی بیمار را بررسی می کند و اگر شرایط لازم برای جراحی بینی گوشتی را دارا باشد  ، این عمل را انجام می دهد . از جمله این شرایط می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • پوست بینی

پوست بینی ها بسیار متفاوت است و نتیجه جراحی بینی را تحت تاثیر قرار می دهد  . در جراحی بینی گوشتی نباید پوست بینی بسیار نازک و یا ضخیم باشد  .

 • تحلیل صورت بیمار

در واقع جراح باید زاویه های مختلف صورت بیمار را در نظر بگیرد مانند زاویه لب و بنیی  ، زاویه پیشانی تا نوک بینی  ، زاویه بینی تا چانه  و همچنین زاویه برامدگی پیشانی و بینی.

برای جراحی بینی هایگوشتی مانند جراحی بینی طبیعی باید بین بینی و تمام اجزای صورت هماهنگی وجود داشته باشد  ، بنابراین پزشک حتما قبل از انجام جراحی فرم مناسب بینی با اجزای صورت بیمار را باید بررسی کرده و با توجه به اصول زیبایی شناسی اقدام به جراحی بینی نماید .

در ادامه به زاویه مناسب در جراحی بینی گوشتی می پردازیم :

 1. زاویه بین لب و بینی : این زاویه باید 90 تا 120 درجه باشد
 2. زاویه بین پیشانی تا نوک بینی : 120 تا 130 درجه می باشد .
 3. زاویه بین بینی و چانه : مانند زاویه بین بینی و پیشانی می باشد و باید 120 تا 130 درجه باشد .
 4. زاویه برامدگی پیشانی و بینی : این زاویه هم باید بین 115 تا 130 درجه قرار بگیرد.
 • اندازه سوراخ بینی

مهم ترین نکته که در جراحی بینی گوشتی ، جراح بینی به آن توجه دارد میزان سوراخ های بینی است که نباید بیش از حد بزرگ و یا کوچک باشد و فرم طبیعی خود را از دست بدهد  . نکته دیگری که در سوراخ های بینی وجود دارد  ، باید دارای تقارن باشند

فیلم عمل بینی گوشتی

تورم بعد از جراحی بینی گوشتی

به طور کلی بعد از انجام جراحی بینی، وجود تورم و کبودی یک مسئله طبیعی می باشد. گاهی تورم تا یک سال ممکن است ادامه داشته باشد. اما شما بعد از جراحی بینی متوجه تغییرات خواهید شد.

نکات بعد از جراحی بینی گوشتی

کبودی اطراف بینی و زیر چشم تا یک الی دو هفته باقی می ماند. برای کاهش آن بهتر است از ادویه و نمک استفاده نکنید. از کمپرس یخ استفاده کنید.

انجام فعالیت های سبک ورزشی بعد از چند هفته طبق نظر پزشک قابل انجام است.

شما بعد از گذشت چند روز و باز کردن گچ بینی می توانید به کار خود باز گردید.

برای جراحی باید یک همراه کنار خود داشته باشید، زیرا قادر به رانندگی بعد از این عمل نمی باشید.

جراحی بینی یک روش جراحی سرپایی است، بدین معنی که نیاز به بستری طولانی مدت ندارد.

روش رایج جراحی در بینی های گوشتی

اصولا از روش جراحی بینی باز برای بینی های گوشتی استفاده می شود. زیرا دسترسی جراح بینی برای انجام عمل مناسب بوده و تغییرات لازم را اعمال نماید. یکی از دلایل تورم بیشتر در رینوپلاستی گوشتی، استفاده از روش جراحی باز است.

نتیجه عمل ببینی گوشتی

اصولا مردم از جراحی بینی گوشتی ترس داشته و بر این باورند که جراحی بینی گوشتی بازگشت پذیر است. اما صحیح نمی باشد و امکان بازگشت بعد از جراحی بینی گوشتی رخ نمی دهند. تنها به دلیل نوع پوست بینی ممکن است تورم در این نوع از بینی ها بیشتر باشد.

هزینه عمل بینی گوشتی

هزینه جراحی بینی با توجه به برخی از عوامل تعیین می شود که برخی از آن ها شامل :

دستمزد جراح بینی

دستمزد دستیار جراح

انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی

انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی تاثیر مستقیمی با نتیجه جراحی بینی دارد، لذا در انتخاب جراح بسیار دقت کنید و قبل از مراجعه نمونه کارهای پزشک خود را ملاحظه نمایید تا اطلمینان حاصل نمایید که نوع جراحی بینی پزشک شما با سلیقه و نظر شما همخوانی داشته تا از مشکلات بعد از جراحی بینی کاسته شود.

انتخاب جراح پلاستیک بینی و صورت که متخصص گوش و حلق و بینی نیز می باشد باعث جلوگیری از مشکلات تنفسی شما می گردد. همچنین در صورت وجود پولیپ بینی و یا مشکلات تنفسی و … نیز می توان همزمان با جراحی بینی آن را نیز رفع نمود.

 • هزینه بیمارستان
 • نوع درخواست بیمار
 • وجود مشکل تنفسی و یا سایر موارد در جراحی
 • روش جراحی بینی
 • و …

برای دریافت دقیق جراحی بینی خود به بهترین جراح بینی مراجعه نمایید.

نمونه کار جراحی بینی گوشتی

خدمات دکتر ماریا مرادی  بهترین جراح بینی در تهران

جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی گوشتی

جراحی زیبایی پلک

جراحی پلاستیک گوش

با تشکر مدیریت سایت دکتر ماریا مرادی بهترین جراح بینی در تهران

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

4 دیدگاه ها
 1. سیما

  دکتر بینی من گوشتی و یکبار عمل کردم ولی خوب نشده برای ترمیم بینی گوشتی چقد باید هزینه کنم؟ ممکنه مجددا به حالت قبل برگرده؟ البته دکتر قبلی هم میگفت که 40 درصد ممکنه برگرده

  پاسخ
  • drmariamoradi

   بینی گوشتی برگشت پذیر نیست ، . با توجه به روش های مورد استفاده در حال حاضر بعد از جراحی بینی گوشتی فرم بینی به حالت اولیه باز نمی گردد.
   برای هزینه هم با مطب تماس بگیرید 88783973 یا دایرکت عکس بینی رو ارسال کنید

   پاسخ
 2. مهدیه

  سلام . هزینه عمل بینی گوشتی با عمل بینی استخوانی تفاوت داره؟ممکنه بینی گوشتی برگرده به حالت قبل؟

  پاسخ
  • drmariamoradi

   لطفا در این زمینه با منشی هماهنگ کنید 88783973

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + ده =

تماس با پزشک