دکتر ماریا مردای 4 رینوپلاستی 4 بهترین جراح بینی در تهران
مدت زمان مطالعه 11 دقیقه

بهترین جراح بینی در تهران

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه 11 دقیقه

بهترین جراح بینی در تهران

جراحی بینی به عنوان یکی از متداول ترین و شاید شایع ترین جراحی های زیبایی می باشد . جراحی بینی برای رفع ایرادات بینی و همچنین زیبایی چهره بسیار کارآمد می باشد.

امروزه از هر دونفر یک نفر بینی خود را جراحی کرده است. جراحی بینی باعث افزایش اعتماد به نفس در فرد می شود. درنتیجه برای انتخاب جراح بینی فرد باید دقت لازم را داشته باشد .

جراحی بینی معمولاً یک روش سرپایی است که تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. این بدان معنی است که نیاز به بستری بعد از عمل نداشته دو و در همان روز به خانه می روید . این جراحی حدود 45 دقیقه تا یک ساعت به طول می انجامد . با توجه به نوع بینی و روش مورد استفاده ممکن است زمان جراحی کمی بیشتر و یا کمتر شود .

جراحی بینی پهن

باید توجه داشت که خیلی از مراجعه کننده ها فکر می کنند که بینی را می توان همانند یک مجسمه به هر شکل دلخواه می تواند جراحی کرد ،اما این در صورتی است که جراحی بینی فقط تا یک حدودی امکان پذیر است ،که به کارکرد تنفسی بیمار لطمه ای وارد نشود .کارکرد طبیعی بینی اگر بیشتر از زیبایی بینی اهمیت نداشته باشد قطعا کمتر از آن نیست .

بهترین جراح بینی در تهران

برای انتخاب بهترین جراح بینی در تهران لازم است تا ملاحظاتی انجام شود تا فرد بتواند در انتخاب جراح بینی خود با دید باز تری پیش برود .

در جراحی بینی ،بیمار و پزشک هر دو نسبت به هم دست به انتخاب می زنند .

ابتدا بیمار با بررسی ها و مطالعات دقیق از میان متخصصان واجد شرایط برای این عمل دشوار جراح بینی را انتخاب می کند و بعد از آن از مشاورات خوب و کامل جراح بینی خود استفاده می کند .

در واقع جراحی بینی عملی نیست که در مدت زمان کوتاهی بتوان درمورد آن تصمیم گیری کرد .

بنابراین بیمار با بررسی های دقیق و تحقیقات فراوان و صرف وقت و دقت کافی جراح بینی خود را انتخاب می کند .

بیمار می تواند با مراجعه به سایت جراح و خواندن مقالات و یا با استفاده از کانال های تلگرام و اینستاگرام از جراح خود اطلاعات کامل و درست را به دست آورد .همچنین می تواند با مراجعه به مطب پزشک از بیماران میزان رضایتشان را از جراحی بینی خود پرس و جو کند و از جلسات مشاوره جراح استفاده کند .

در آخر بعد از انتخاب جراح بینی خود،باید به طور کامل به جراح بینی اعتماد کند . دکتر ماریا مرادی در جراحی بینی بسیار موفق می باشند .

یک جراح بینی خوب باید در زمینه تمام جراحی های بینی مانند جراحی بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی، جراحی بینی طبیعی و جراحی بینی فانتزی تجربه فراوانی داشته باشد . در ادامه مطلب در رابطه با جراحی این نوع از بینی ها توضیحاتی داده می شود تا در رابطه با این نوع از جراحی ها اطلاعات لازم را بدست آورید .

انواع جراحی بینی با توجه به نوع بینی

جراحی بینی استخوانی

بسیاری از افرادی که خواهان جراح زیبایی بینی خود هستند افرادی هستند که بینی های آن ها از نوع استخوانی است و در اکثر موارد قوزی بروی آن مشاهده می شود که تاثیر بسیار منفی بر چهره آنها می گذارد . جراحی بینی استخوانی به نسبت بینی گوشتی آسان تر می باشد در بینی های استخوانی در اکثر موارد با برداشتن قوز روی بینی فرم زیبایی در بینی ایجاد می شود بینی های استخوانی از استحکام بسیار بالایی برخوردار است و غضروف های قوی دارند که به راحتی جراح بینی می تواند تغییرات لازم را بروی بینی ایجاد نماید . یکی دیگر از ویژگی های بینی استخوانی پوست نازک این بینی ها است که ظرافت کاری های جراح را به خوبی نشان می دهد . افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند می توانند از جراح خود انتظار داشته باشند که فرم فانتزی و عروسکی در بینی آن ها ایجاد کند این در حالی است که نمی توان یک فرم فانتزی در بینی های گوشتی بعد از جراحی ایجاد کرد .

جراحی بینی گوشتی

بینی های گوشتی به راحتی از روی ظاهری که دارند قابل تشخیص می باشند، بینی های که نوک گرد و گوشت آلودی به همراه پوست کلفت و غضروف ضعیف دارند در اصطلاح بینی گوشتی گفته می شود . در اکثر موارد فرمی که در این نوع از بینی ها بعد از جراحی ایجاد می شود طبیعی است . تقویت غضروف در اکثر موارد در این نوع از بینی ها صورت می گیرد زیرا غضروف های بسیار ضعیفی دارند .

جراحی بینی طبیعی

امروزه افرادی که متقاضی جراحی زیبایی بینی هستند در اکثر موارد می خواهند که فرم طبیعی در بینی آن ها بعد از جراحی ایجاد شود و بینی تناسب کافی را با سایر اجزای دیگر صورت آن ها داشته باشد ، فرم طبیعی که در بینی بعد از جراحی ایجاد می شود به هیچ عنوان خسته کننده نمی باشد .

جراحی بینی فانتزی

برخی از خانم هایی که خواهان جراحی زیبایی بینی هستند می خواهند که بعد از جراحی فرم عروسکی و فانتزی در بینی آن ها ایجاد شود ، در جراحی بینی فانتزی قوس زیبایی در بینی داده می شود و بینی نازک تر و کوچک تر می شود .

جهت دریافت مشاوره از دکتر ماریا مرادی می توانید با شماره 88783973 و پیج اینستاگرام دکتر ماریا مرادی ارتباط برقرار کنید.

مزایای جراحی بینی

اصولا انجام جراحی زیبایی بینی در افرادی انجام می شود که از فرم بینی خود ناراضی می باشند. بنابراین جراحی بینی باعث افزایش اعتماد بنفس و بهتر شدن روابط اجتماعی در افراد می گردد.

در طی جراحی زیبایی بینی، مشکلات تنفسی و سایر معایب بینی نیز قابل برطرف شدن است .

عمل بینی باعث افزایش زیبایی در چهره افراد می گردد.

با این جراحی می توان انحراف بینی را رفع نمود.

جراحی بینی باعث رهایی از پولیپ بینی می شود.

معایب جراحی بینی

این جراحی نیز مانند تمامی جراحی ها ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد . از رایج ترین آن می توان به تورم و کبودی اشاره نمود که تا دو هفته بعد از جراحی به طور کامل رفع می گردد .

همچنین اگر مهارت جراح کامل نباشد، مشکل در فرم بینی رخ می دهد که نیاز به جراحی بینی ثانویه پیدا خواهید نمود . بنابراین انتخاب بهترین جراح بینی کمک بسیاری در کم شدن این عوارض می کند.

چه موقع افراد می توانند جراحی زیبایی بینی داشته باشند؟

تا زمانی که بینی به رشد کاملی نرسد ، افراد نباید جراحی بینی داشته باشند. این به طور معمول در دختران حدود 15 یا 16 سالگی اتفاق می افتد.ومعمولاً برای پسران یک سال بعد یعنی در سن 17 الی 18 سالگی قابل انجام است .

برخی از انواع جراحی زیبایی بینی چیست؟

انواع جراحی زیبایی بینی شامل موارد زیر است:

 • برآمدگی بر روی بینی
 • صاف کردن پل
 • تغییر شکل نوک بینی
 • افزایش یا کاهش اندازه سوراخ بینی
 • اصلاح بینی بعد از آسیب دیدگی
 • باز کردن معابر تنفس
 • بزرگتر یا کوچکتر کردن بینی

خطرات رینوپلاستی چیست؟

هر نوع جراحی خطرات زیادی دارد. این موارد شامل خونریزی ، عفونت و واکنش آلرژیک به بیهوشی است. خطرات جراحی زیبایی بینی شامل موارد زیر است:

 • زخم در محل برش بینی
 • ورم
 • نیاز به یک عمل دوم یا سوم

باید توجه داشته باشید که انتخاب جراح بینی تاثیر بسیاری در کاهش عوارض ناشی از جراحی بینی دارد .

مراقبت های بعد از جراحی بینی

بهتر است از مصرف ادویه و نمک خودداری شود تا هر چه سریع تر تورم کاهش یابد .

استعمال دخانیات تا حداقل 30 روز بعد از جراحی بینی ممنوع می باشد .

از مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید .

تا 4 ماه بعد از جراحی بینی نباید ورزش های سنگین انجام داد .

سر خود را هنگام استراحت بالا نگه دارید .

انواع روش های رایج در جراحی بینی

به طور معمول دو روش جراحی بینی وجود دارد، جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته.

جراحی بینی بسته

در طی این روش یک برش داخل بینی ایجاد می شود و توسط آن تغییرات روی بینی اعمال می گردد . بهترین روش برای بینی هایی است که نیاز به تغییرات زیادی نداشته و عمده تغییرات در ابتدای بینی قرار دارد . لازم به ذکر است به دلیل برش کمتر در این روش ، تورم و کبودی بعد از جراحی کمتر است و همچنین دوره نقاهت کمتری در پی دارد .

جراحی بینی باز

این جراحی یک برش اضافه تر نسبت به جراحی بینی بسته دارد و جراح در این روش دید بیشتری جهت اعمال تغییرات داشته بنابراین برای افرادی که مشکلات بسیاری دارند این روش مناسب است . جراحی قوز بینی، رفع انحراف بینی و… با این روش قابل جراحی هستند . با توجه به میزان برش های ایجاد شده تورم و کبودی و همچنین دوره نقاهت بیشتر است .

هزینه جراحی بینی

باید توجه داشته باشید که هزینه جراحی بینی بعد از جلسه مشاوره تعیین می شود . زیرا باید جراح فرم بینی شما را بررسی کرده و سپس با توجه به نوع بینی ( گوشتی یا استخوانی ) روش مورد نظر و … بهترین روش برای جراحی انتخاب می شود.

چه جراحی موجود است و چه تکنیک هایی در آن دخیل است؟

عمل تغییر شکل بینی یا از داخل بینی انجام می شود – به این عمل جراحی زیبایی بینی گفته می شود. وگرنه با ایجاد یک برش کوچک روی بینی و بالا بردن سطح پوست – به عنوان یک جراحی زیبایی بینی (معروف در این تصویر).

ماهیت دقیق عمل بسته به ناحیه بینی که تحت درمان است متفاوت خواهد بود.

پل بینی

اگر پل بینی بر روی آن عمل شود ، جراح استخوان و غضروف ایجاد شده را برطرف می کند. سپس بینی ممکن است شکسته شود تا قطعات باقیمانده استخوان به هم نزدیکتر شوند و در نتیجه باعث تنگ شدن بینی می شوند.

نکته

هنگامی که نوک بینی بر روی آن عمل می شود ، غضروف تشکیل دهنده نوک پشتیبانی باید تا حدودی برداشته شود و یا تغییر شکل یابد. این کار از طریق بینی انجام می شود ، یا با ایجاد یک برش کوچک در بیت بین سوراخ های بینی (معروف به کلوملا) در یک جراحی زیبایی بینی انجام می شود.

طول بینی

یک جراح می تواند ساختار مرکزی بینی معروف به سپتوم را تنظیم و کاهش دهد تا به کوچک شدن نوک و کاهش طول کلی بینی کمک کند. تنظیم بر روی غضروف نوک همچنین به تنظیم طول بینی کمک می کند.

عرض بینی

با شکستن و تغییر مجدد استخوان بینی جانبی ، یک جراح همچنین می تواند از عرض بینی بکاهد و ظاهر باریک تری داشته باشد.

عمل ترمیمی بینی

جراحان همچنین می توانند با استفاده از پیوند غضروف از سپتوم یا گاهی اوقات ایمپلنت سیلیکون ، به آنچه که به آن جراحی زیبایی بینی اضافه می شود ، به بینی اضافه کنند. این نوع عملیات برای ساخت پل یا نوک تخت استفاده می شود.

از روشهای فوق همچنین می توان برای صاف کردن و اصلاح بینی که در اثر آسیب دیده شکسته شده و برای رفع مشکلات تنفسی استفاده کرد.

انتخاب بهترین جراح بینی

عمل های جراحی زیبایی بینی توسط یک جراح با کمک دستیار انجام می شود. با این وجود قبل از عمل ، معاینات دقیق انجام خواهد شد تا مشخص شود که آیا عمل جراحی صحیح عمل است و تأیید آنچه می توان به دست آورد. گاهی اوقات ممکن است با یک روانشناس بالینی نیز ملاقات کنید تا درباره پیامدهای روانی- اجتماعی ظاهر خود و ارتباط آن با تغییر شکل بینی با آن صحبت کنید.

مدت زمان انجام جراحی بینی چیست ؟

بسته به تکنیک مورد استفاده ، عملیات بین 60 دقیقه تا دو ساعت طول می کشد. به دنبال یک عمل ، بیماران معمولاً باید یک یا گاهی دو شب را در بیمارستان بگذرانند. به مدت هفت روز نیاز دارید که یک اسپلینت را بر روی بینی خود به وسیله نوار و یک پد زیر بینی خود به مدت 12 ساعت بکشید

اجازه دهید دو هفته بعد از عمل بینی خارج شوید. از نظر ورزش ، باید بتوانید بعد از سه تا پنج روز از مسافت پیاده روی کنید و بعد از سه هفته شنا کنید ، اگرچه باید از تمرینات شدید به مدت چهار تا شش هفته جلوگیری کرد.

تفاوت در جراحی بینی باز یا بسته

بیشتر عملیات رینوپلاستی بسته معمولاً دوره نقاهت حدود دو هفته طول می کشد. جای زخم خارجی وجود نخواهد داشت ، اما اگر بینی به عنوان بخشی از جراحی شکسته شود ، حدود هفت تا ده روز با کبودی اطراف چشم قابل مشاهده خواهد بود ، و زردی آن در حدود 10 روز به وجود می آید.

اگر نوک بینی شما عمل کرده باشد ، 60٪ از تغییرات بعد از سه هفته آشکار می شود ، در حالی که 40٪ باقی مانده از تغییرات طی چند ماه یا حتی یک سال تکامل می یابد.

اگر تحت عمل جراحی رینوپلاستی باز قرار گرفتید که به موجب آن بریدگی کامل انجام شده و پوست بینی باز می شود ، بنابراین غضروف ها را مستقیماً در حین عمل در معرض دید قرار می دهید ، جراح نمای بهتری دارد و این می تواند برای تغییر در نوک دقیق تر باشد. با این حال ، تورم بیشتر خواهد بود و زمان بهبودی طولانی تر خواهد بود.

خطرات ناشی از جراحی بینی

مانند تمامی جراحی ها ، خطرات ناشی از آن وجود دارد. بعد از جراحی زیبایی بینی ، خونریزی جزئی شایع است . برخی از بیماران چند هفته درد را تجربه می کنند. بی نظمی اندکی در استخوان یا غضروف ممکن است احساس یا گاه دیده شود. برخی از بیماران از نتیجه عمل جراحی مجدد بینی ناراضی خواهند بود. معمولاً بهتر است بپذیریم که چه پیشرفتی حاصل شده است و برای انجام عملی دیگر تمایلی ندارید.

خدمات دکتر ماریا مرادی  بهترین جراح بینی در تهران

جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی گوشتی

جراحی زیبایی پلک

جراحی پلاستیک گوش

با تشکر مدیریت سایت دکتر ماریا مرادی بهترین جراح بینی در تهران

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. سمیرا

  خانم دکتر جراحی بینی گوشتی چقد ماندگاری داره؟ اخه من شنیدم بعد چند وقت برمیگرده به حالت اولیه؟ و هزینه عمل بینی گوشتی چقدره؟

  پاسخ
  • drmariamoradi

   ماندگاری دائمی هست . با توجه به روش های مورد استفاده در حال حاضر بعد از جراحی بینی گوشتی فرم بینی به حالت اولیه باز نمی گردد.
   برای هزینه هم با مطب تماس بگیرید 88783973

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

تماس با پزشک