10 عامل موفقیت جراحی زیبایی بینی

10عامل موفقیت جراحی زیبایی بینی

1- بینی زیبا یعنی بینی ای که تناسب بهتری را در اجزای مختلف صورت ایجاد کند. در یک چهره ی زیبا، در برخورد اول نگاه افراد به چشم ها معطوف می شود و اگر بینی عمل شده، نگاه اول را به خود بکشاند، این بینی چهره را زیبا نکرده است.

2- یکی از عوامل مهم در موفقیت عمل جراحی بینی، تشخیص دقیق پزشک متخصص است. این موضوع هم از نظر تشخیص دقیق علت زیبانبودن بینی و هم از نظر تشخیص دقیق مشکلات تنفسی پیش از جراحی حائز اهمیت است.

3- جراحی زیبایی بینی، علاوه بر زیباکردن خود بینی، باید ارتباط خوشایندتری را بین بینی و دیگر اجزای صورت برقرار کند. در این مورد هم بیماران، روش عمل کاملا را به تجربه، هنر و دانش پزشک جراح واگذار می کنند، چرا که جراحی بینی یک مسئله سلیقه ای نیست که هر کسی بنا بر سلیقه شخصی آن را انتخاب کند.

4- امروزه در روش های جدید جراحی بینی که به روش های تقویتی معروفند، اگر بخشی از بینی بافت اضافه ای داشته باشد، پزشک آن بافت اضافه را بر می دارد و در قسمتی از بینی که بافت کمی دارد، پیوند می زند. در روش های جدید، پزشک بافت بینی را فقط تغییر شکل می دهد، نه اینکه آنها را خارج کند و اسکلت بینی بازسازی و بافت های ضعیف تقویت می شوند. بنابراین در درازمدت، بینی کمتر دچار افتادگی می شود.

5- در جراحی بینی گوشتی، استفاده از روش های تقویت اسکلت بینی برای افزایش حمایت بافت های نرم بینی ضرورت دارد. جراحی این نوع بینی ها با استفاده از روش های جدید، با نتایج مطلوب همراه است. در روش های جدید به جای آن که بافت گوشتی بینی برداشته شود، سعی می شود اسکلت نوک بینی با افزودن بافت های پیوندی تقویت شود تا فرم نوک بینی، زیبا شود.

6- یکی از شایع ترین موارد مراجعه بیماران برای جراحی بینی، مربوط به قوز بینی است.

7- در روش های جدید جراحی سعی می شود که پشت بینی، طبیعی به نظر برسد. امروزه بیشتر متقاضیان جراحی پلاستیک بینی خواهان تغییرات طبیعی در بینی خود هستند. اصطلاحاتی مانند بینی عروسکی یا بینی سرسره ای که سال ها در بین مردم برای توصیف بینی های عمل شده به کار می رفت، از بعضی الگوهای دهه 1960 اقتباس شده بودند و در جامعه امروزی، به عنوان یک بینی تصنعی و زشت تلقی می شوند.

10-عامل-موفقیت-جراحی-بینی

8- در روش های نوین جراحی بینی بر خلاف روش های قدیمی، به هیچ وجه اتصالات غضروف های بینی در نواحی مختلف قطع نمی شود و برای کاهش پهنای نوک بینی، با روش های مخصوصی تغییر حالت نوک بینی بدون برداشتن غضروف ها انجام می شود. بنابراین نوک بینی حالت طبیعی داشته و پهنای طبیعی آن چنان نمود پیدا می کند که گویی هیچ جراحی ای روی نوک بینی انجام نشده است.

9- در روش های نوین جراحی، برای رفع افتادگی بینی (بالا بردن نوک بینی) از روش های تقویتی استفاده می شود تا علاوه بر دوام طولانی مدت، ظاهر طبیعی بینی حفظ شود. این کار با افزودن پیوندهای ستونی متعدد غضروفی در پایه بینی انجام می گیرد.

10- در روش های نوین جراحی بینی سوراخ های بینی به هیچ وجه دست زده نمی شوند، زیرا در اغلب موارد دستکاری سوراخ های بینی معلوم می کند که فرد جراحی بینی شده است. نکته دوم، بروز مشکلات شدید تنفسی است که بدلیل کم شدن قطر سوراخ بینی اتفاق می افتد.

خدمات دکتر ماریا مرادی جراح بینی

جراحی زیبایی بینی

جراحی پلک

جراحی پلاستیک گوش

با تشکر مدیریت سایت دکتر ماریا مرادی بهترین جراح بینی در تهران

درباره نویسنده

پاسخ

شانزده + 12 =