نکاتی در رابطه با جراحی پلک

نکاتی در رابطه با جراحی پلک

با افزایش سن آثار آن در پلک و دور چشم نمایان می شود که شامل افتادگی پلک بالا ، چروک های دور چشم، شل شدن پلک پایین و نمایان شدن کیسه های چربی در پلک بالا و  پایین است.

  • 1. اصلاح پلک در چشم های آسیایی که بدون شیار پلک بالا هستند.
  • 2. برداشتن کیسه های چربی که به صورت برجستگی روی پلک مشخص می شود.
  • 3. جراحی پلک معمولا تحت بی حسی موضعی انجام می شود و بصورت سرپایی است.
  • 4. بیماران حتما باید مصرف داروهای مثل اسپرین و داروهای رقیق کننده خون را قبل از عمل و تا یک هفته بعد از عمل قطع کنند.
  • 5. تا48 ساعت بعد از جراحی باید از کمپرس سرد روی پلک ها استفاده کرد.
  • 6. در طول 1 هفته اول بعد از عمل انجام ورزش و حرکات ایروبیک ممنوع است. فشار و کشش روی محل بخیه ها نیز ممنوع است.

در جراحی پلک بالا محل برش در شیار پلک است و به مرور زمان محو میشود،و  اثری از آن نمی ماند مگر اینکه به آینه نگاه کرده و بسیار دقیق شویم که اثر آن رویت شود.

تنها جایی که مدت طولانی تری طول می کشد تا جای بخیه محو شود گوشه خارجی چشم است چون پوست این ناحیه ضخیم تر است و ترمیم این قسمت مدت زمان بیشتری طول می کشد.

نکاتی در رابطه با جراحی پلک

کی بخیه پلک برداشته می شود؟

بلافاصله بعد از برداشتن بخیه ها آرایش پوست ممنوع است چون باعث تشکیل کیست می شود، بهتر است حداقل 10 روز صبر کرد تا حفره های جای بخیه خوب شود.

  1. احساس سختی و کشیدگی پوست خصوصاً در پلک پایین و گوشه خارجی چشم کاملاً نرمال است و معمولاً 3-4 هفته بعد برطرف می شود.
  2. تورم و کبودی بعد از جراحی پلک در افراد مختلف، متفاوت است و معمولاً ظرف 10 روز بعد از جراحی ظاهر کاملاً موجهی پیدا می کند و به راحتی می تواند در اجتماع ظاهر شوند.

چرا جراحی پلک؟

همانطور که میدانیم با افزایش سن پوست بدن  شل می شود علی الخصوص چربی  زیر عضله پلک که با شل شدن عضلات  بیرون می زند  که زیبایی ظاهری را از بین میبرد.چشم مهمترین عضو در صورت میباشد که در زیبایی ظاهری نقش اساسی را ایفا میکنند.اصلی ترین دلیل در این افتادگی پلک افزایش سن میباشد ولی جنبه های ارث هم نیز در آن مطرح میباشد.

عمل جراحی  پلک که در علم پزشکی  بلفاروپلاستی نام دارد ، بمنظور حذف نمودن پف پلک ها، که در اصطلاح افتادگی پلک میگویند و  برداشتن پوست اضافی انجام  میگردد .لازم به ذکر است که تنها بالارفتن سن و جنبه ارث سبب این پف کردن پلک نمیگردد، بلکه در مواردی افتادگی و پف کردن پلک   یکی از نشانه های  بیماری است از جمله  کم کاری یا پرکاری تیروئید.پس طبیعی است در این مواقع ابتدا  بایستی بیماری را  درمان گردد نه جراحی زیبایی.

جراحی پلک یا همان  بلفاروپلاستی در تغییر چهره شخص بسیار موثر بوده و سبب میشود که شما جوان تر دیده شوید. این عمل  با برداشتن (پف زیر چشم) که همان چربی های زیر  پلک میباشندو پوست اضافی پلک‌ ها از بالا و پایین صورت میگیرد. اغلب بیماران بطور  همزمان با جراحی پلک جراحی های  دیگری را از جمله  بالا بردن ابرو و یا تزریق ژل را نیز انجام می‌دهند تا تغییر چشمگیری در آنها ایجاد گردد  خطوط چین و چروک صورتهایشان ازبین برود.

بلفاروپلاستی دارای فواید بسیاری میباشد که اصلی ترین  آن بهبود ظاهر چشم‌ها میباشد. در جراحی پلک بالا  بایستی که پوست اضافی که همچون چین و چروک شده را از پلک بالایی برداشت و پف چشم را که سبب میشود چشم خسته به نظر بیاید و زیبایی چندانی نداشته باشد را برطرف کرد. در جراحی پلک پایین هم این امکان وجود دارد که پوست اضافی را از پلک پایینی  برداشت و چین و چروک صورت را از بین برد. پف و افتادگی پلک ها که سبب میشود عنبیه چشم نمایان شود در جراحی پلک از بین خواهد رفت.

دومین فایده جراحی پلک بخشیدن جذابیت بیشتر و اعطای اعتماد به نفس دو چندان به شخص میباشد. جراحی پلک معمولا بمنظور  اصلاح نقص‌های آشکاری صورت میگیرد که علت  نارضایتی بیمار از خود است.این جراحی پلک دارای مزایای بسیاری میباشد که مختری از آن را برای شما بازگو نمودیم
اکثر جراحی های زیبایی  به علت ماهیت انتخابی‌شان تحت پوشش بیمه  نمیباشند. ولیکن از آنجایی که جراحی پلک با هدف بازیابی قدرت دید نیز انجام می‌شود، صندوق‌های بیمه این نوع عمل را تحت پوشش خود قرار میدهند. آزمون میدان بینایی برای تعیین دامنه بینایی و این که پوست اضافی تا چه حد دید پیرامونی را محدود ساخته است، انجام می‌شود.

کلیه مراحل این نوع جراحی ،با بی حسی موضعی انجام می گیرد اما  گاهی  هم از بیهوشی کامل استفاده می شود.

مدت زمان این عمل،  معمولا بین ۱ تا ۳ ساعت میباشد. در این عمل، اغلب  جراح ،برشی را در امتداد چین پلک بالایی انجام میدهد.در مورد پلک پایین هم ، برش ها تنها در زیر مژه ها زده می شود.در بعضی از مواقع این برش ها تا گوشه خارجی چشم نیز  امتداد دارد.پس از  برش، بافت های اضافه چربی و نیز عضلات شل شده  برداشته می شوند.پوست اضافه هم فقط در مواقع لازم  برداشته می شود.ولی اغلب ، شخص جای جراحی پلک عمل لیزر را برگزیند.معمولا لیزر در مقایسه با لیفتینگ، خونریزی و تورم کمتری را دارد.در بسیاری از موارد، برای  جوانسازی بیشتر صورت  عمل لیفتینگ  با کشیدن  پوست صورت انجام می گیرد.

خدمات دکتر ماریا مرادی جراح بینی

جراحی زیبایی بینی

جراحی پلک

جراحی پلاستیک گوش

با تشکر مدیریت سایت دکتر ماریا مرادی بهترین جراح بینی در تهران

 

درباره نویسنده

پاسخ

بیست − 6 =