جراحی ترمیم بینی

جراحی ترمیم بینی

گاهی اوقات افرادی که جراحی بینی را انجام می دهند ،از نتیجه جراحی خود راضی نیستند وبه فکر جراحی ترمیم بینی خود می افتند.جراحی ترمیم بینی ،عمل مجدد بینی به منظور بهبود بخشیدن به  نتیجه ضعیف عمل قبلی بیمار است و می توان آن را یکی از دشوار ترین جراحی های پلاستیک به شمار آورد.

جراحی ترمیم بینی دونوع دارد:

  • گونه نخست

در این نوع جراحی بیمار از نتیجه ی بینی خود راضی است ،اما خواهان انجام اصلاح کوچک و جزئی است.در گونه اول جراحی بینی ترمیمی ،معمولا پیچیدگی کمتری دارد واعتماد بیمار از جراح از بین نرفته است در نتیجه آشفتگی و اظطراب برای بیمار کمتر است.

  • گونه دوم

گونه ی دوم زمانی رخ می دهد که جراحی ترمیم بینی برای بازسازی نتیجه ضعیف جراحی قبلی انجام شود.جراحی ناموفق بینی یکی از تلخ ترین تجربه هایی است که بیمار با آن مواجه می شود و به طور کامل اعتماد خود را به جراح از دست می دهند.

ترمیم بینی آسیب دیده هم  از نظر تکنیکی و هم از نظر هنری کاری بسیار پیچیده است.در جراحی اول غضروف بینی برداشته شده و بافت هم بند بخش اعظمی از ساختمان ساختاری بینی شده است .بنابر این ساختار بینی را باید دوباره با استفاده از پیوند های غضروفی خلق کرد .بازسازی دوباره ی بینی باید به شیوه ی سه بعدی باشد،تا بینی ای با ظاهری زیبا و متوازن با دیگر اجزای صورت  به دست آید.

جراحی ترمیم بینی

عوارض عمل جراحی ترمیم بینی

هر عمل با خطر ها و عوارض خاصی همراه است.جراحی ترمیم بینی نسبت به جراحی اولیه بینی با عوارض بیشتری همراه است.

در جراحی ترمیم بینی جراح مجبور است ساختمان ساختاری بینی برداشته شده در عمل اول را بازسازی  کند، همچنین باید برای پیامدهای تشکیل بافت همبند و به خطر افتادن مجرای عبور هوا چاره‌ای بی اندیشد. حتی در صورت انجام مناسب و بدون اشتباه عمل جراحی زیبایی بینی، عواملی وجود دارند که بر نتیجه‌ی نهایی بی‌تأثیر نیستند.  با این همه می‌توان گفت اکثر بیمارانی که توقعات واقع‌بینانه از جراح دارند معمولا از ظاهر بینی ترمیم یافته‌ی خود خشنود هستند.

با تشکر مدیریت سایت دکتر ماریا مرادی جراح پلاستیک بینی و صورت

درباره نویسنده

پاسخ